czwartek, 23 maja 2019

Tradycyjna Msza św. – kiedy klęczeć

Nie piszemy o nowej mszy, na której można wszystko jak pokazuje praktyka światowa. Poniżej tekst z gloria.tv na ten temat.
MOMENTY W KTÓRYCH PODCZAS MSZY ŚW. POWINNIŚMY KLĘCZEĆ – NIE stać i NIE kucać!
1) W czasie Przeistoczenia – Bóg wtedy zstępuje z nieba do Hostii za sprawą Ducha Św!
 Na przyjście Pana należy klękać!
2) Podczas śpiewania „Święty, Święty, Święty…”- na tą pieśń padają na twarz 
wszyscy aniołowie i święci w Niebie – to jak my, mizerny i grzeszny proch ziemi
 NIE mamy UKLĘKNĄĆ?
(“Nastąpił końcowy moment prefacji i kiedy wierni odmawiali; „Święty, Święty, Święty”, nagle wszystko, co znajdowało się z tyłu celebransów, zniknęło. Po lewej stronie, za arcybiskupem pojawiły się tysiące Aniołów. Ubrani byli w tuniki podobne do białych szat kapłanów czy ministrantów. Wszyscy oni uklękli z rękoma złożonymi do modlitwy i skłaniali głowy, oddając Bogu cześć. Słychać było piękną muzykę, tak jakby liczne chóry różnymi głosami śpiewały uniesienie razem z ludźmi: „Święty, Święty, Święty.” – świadectwo mistyczki Cataliny Rivas)
3) Na „Baranku Boży … (“w tym momencie kapłan łamie Hostię – ciało Chrystusa- jest to czas największego bólu Chrystusa UMIERANIE – ŚMIERĆ BOGA.”) Jeżeli byśmy ujrzeli zamiast Hostii – Chrystusa przybijanego do Krzyża, 
to czy patrząc na ból, smutek i cierpienie Boga nie zgięlibyśmy kolan współcierpiąc, 
przepraszając pokornie za te bicze którymi my własnym grzechem kaleczymy Chrystusa?
4) Podczas Komunii Świętej szatan też „prostuje kolana”. Natomiast podczas Komunii świętej
 sam Pan Jezus nasz BÓG „ŻYWY” nie umarły jest przyjmowany, jak będąc przed obliczem
 Boga mamy nie UKLĘKNĄĆ, a jakoś łatwo nam przychodzi przyklękanie przed ‘siedzeniem’
 osoby znajdującej się w kolejce przed nami?! – Jak zareagowalibyście gdyby
 zamiast komunikantu stał przed wami sam Pan Jezus lśniący w Chwale Boga Ojca, 
co zrobilibyście wtedy, stalibyście czy klęczelibyście a może padlibyście na twarz?
5) Na końcowe błogosławieństwo TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – powinniśmy 
przed Ojcem Niebieskim klęknąć, by nie tylko okazać Mu w ten sposób szacunek, 
ale również, by więcej łask otrzymać.
za: /gloria.tv/

poniedziałek, 20 maja 2019

niedziela, 19 maja 2019

CZWARTA NIEDZIELA PO WIELKIEJNOCY
CZWARTA NIEDZIELA PO WIELKIEJNOCY

Wzgląd na dobro człowieka wymaga, by Chrystus opuścił ziemię, bo wstąpiwszy do nieba, ześle Kościołowi swemu Ducha Prawdy (Ew.), – ten dar doskonały który pochodzi od Ojca światłości (Ep.). – Duch św., połączy wszystkie serca (Kol.) i nauczy je wszelkiej prawdy (Ew., Ofert.) przekona świat o zbrodni i grzechu, który popełnił, wydając Jezusa na śmierć, (Ew., Kom.) i przesiadując Go w Jego Kościele.
Introit: Ps. 97, 1 i 2.

Cantate Domino canticum novum, alleluia: quia mirabilia fecit Dóminus, alleluia : ante conspectum gentium revelavit justitiam suam, alleluia, alleluia, al­leluia. — Ps. Salvabit sibi dextera ejus: et brachium sanctum ejus. f. Gloria.

Śpiewajcie Panu pieśń no­wą, alleluja : bo uczynił cu­da, alleluja : przed oczyma narodów, okazał sprawiedli­wość swoją, alleluja, alleluja, alleluja. — Ps, ibid. 7. Zwycięstwo dała mu prawica Jego : i święte ramię Jego. f. – Chwała Ojcu…

Dalszy ciąg Ewangelji według św. Jana, 16, 5-14

Teraz zaś idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: Dokąd idziesz? Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

foto: fsspx/Gdynia

źródło: msza.net
#wrealu24#koscioliwiara
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger