piątek, 20 maja 2022

Marcha Real Cristera (1926) - Mexican Cristeros' Anthem | Himno Oficial de los Cristeros.

Himno oficial de los Cristeros de México durante su Cruzada contra los enemigos de la Santa Religión (1926-1929); hoy uno de los himnos más importantes del Catolicismo Hispánico. Melodía: Marcha Real Española

niedziela, 15 maja 2022

Odszedł ojciec Klaus Wodsack FSSPX

ODCHODZI PIERWSZE POKOLENIE WOJOWNIKÓW BOŻYCH.
Odszedł ojciec Klaus Wodsack. W nocy z 6 na 7 maja w szpitalu Biberach/Riß zmarł po długiej chorobie xiądz Klaus Wodsack (lat 82). Wstąpił do Seminarium w Écône w październiku 1972 roku. Tam został wyświęcony na kapłana w swoje 37. urodziny, 29 czerwca 1976 r., z rąk arcybiskupa Marcela Lefebvre.
Najpierw przejął kierownictwo duszpasterstwa naszej pracy w Niemczech - Monachium, następnie nauczał historii Kościoła w Écône i Zaitzkofen. Przez prawie dziesięć lat każdego lata prowadził Miesiąc Rzymski seminarzystów. W Nim tracimy czcigodną postać kapłańską. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 12 maja b.r. o godzinie 13:30 w Zaitzkofen, a następnie na tamtejszym cmentarzu seminaryjnym. Ojciec Klaus chorował od dłuższego czasu. Cierpiąc na różne dolegliwości, zwłaszcza problemy z krążeniem, 28 kwietnia po otrzymaniu ostatnich sakramentów musiał trafić do szpitala. Miał 83 lata, 46 lat kapłaństwa. Odpowiedzialny za rozwój apostolatu w Niemczech od święceń. Nigdy się nie oszczedzał, nadwyrężał swoje siły tak bardzo, że często musiał być leczony w „L'Etoile du Matin”, niedaleko Bitche (Francja). Od Zaitzkofen do Hamburga, przez Albano i Écône, Schönenberg, Monachium, Chexbres, Jaidhof, Stuttgart, a także Brilon-Wald. Od 30 listopada 2021 przebywał w naszym domu starców w Weihungszell, gdzie mieszkał, ale nie był w stanie odprawiać Mszy Świętej ponieważ stawał się coraz słabszy zarówno fizycznie jak i duchowo. Wielu xięży Bractwa celebrowało w jego imieniu Msze Święte. Niechaj Najświętsza Maryja Panna, ktorej był gorliwym czcicielem, otoczy Go swoją opieką i doprowadzi na wyżyny niebieskie. Pamiętajmy dziś szczególnie o tym zacnym kapłanie i polecajmy w swoich modlitwach.
Żałobne Requiem w rycie trydenckim online;
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger