sobota, 25 czerwca 2022

NAJŚWIĘTSZE SERCE w KINACH od 6 czerwca - teaser

Niedawno minęło 100 lat od kanonizacji siostry Małgorzaty Marii Alacoque, mistyczki. Konsekwencją objawień, których doznawała jest kult Najświętszego Serca Pana Jezusa i dalej Miłosierdzia Bożego... Aktualne dziś jak nigdy wcześniej.
Znów można obejrzeć Najświętsze Serce! Film, którego dystrybucję przerwało zamknięcie kin w związku z epidemią, powraca! Już od soboty będzie można go obejrzeć w kinie.

piątek, 24 czerwca 2022

Z kalendarza liturgicznego: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Źródłem tajemnic Chrystusowych jest miłość ku Ojcu i ku ludzkości. Symbolem miłości Słowa Wcielonego jest Jego przebite Serce. Niestety, ludzkość odpłaca Zbawicielowi zapomnieniem, opuszczeniem i wzgardą. Nakłada to na nas obowiązek wynagradzania. Obowiązek ten przypomniała światu św. Małgorzata Maria Alacoque, zaszczycona w roku 1675 objawieniami Najświętszego Serca. Święto Najświętszego Serca Jezusowego na prośby polskich biskupów ustanowił papież Klemens XIII w roku 1765, a w roku 1856 papież Pius IX rozciągnął je na cały Kościół. Papież Pius XI polecił odmawiać w tym dniu akt zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. We Mszy świętej wysławiamy wielkość miłości Chrystusowej i wypraszamy sobie ducha wynagrodzenia. Msze o Najświętszym Sercu Pana Jezusa odprawia się także w pierwsze piątki miesiąca w łączności z nabożeństwem wynagradzającym.

środa, 22 czerwca 2022

Czy Ksiądz WIERZY W BOGA?

Dawid Mysior TV: ks. Jakub Wawrzyn FSSPX
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger