sobota, 10 kwietnia 2010

Czuwanie w intencji ofiar i Ojczyzny

Jutro, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, w Przeoracie w Gdyni odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpocznie się o godz. 8:45 a zakończy o godz. 17:00.

Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i zmarłych w katastrofie lotniczej.

Requiem w intencji Prezydenta Polski

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła głowa Rzeczpospolitej Polski, prezydent Lech Kaczyński. Redakcja Katolika Tradycji składa Jego rodzinie a także rodzinom innych ofiar serdeczne wyrazy współczucia.

Msza Święta Trydencka żałobna zostanie w tej intencji odprawiona w gdyńskim przeoracie Bractwa św. Piusa X w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00. Tragedia miała miejsce w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego. Niech to Boskie Miłosierdzie raczy 0bjąć zmarłych, a nam da światło, jak kruche i delikatne jest nasze doczesne życie.

Film "Amakusa Shiro Tokisada"

W Niedzielę Palmową w przeoracie FSSPX w Gdyni odbyła się pojekcja filmu z 1962 r. "Amakusa Shiro Tokisada" w reżyseri Nagisa Oshimy. Tematem filmu jest epilog chrześcijańskiej ery Japoni, która kończy się powstaniem chrześcijan w 1637 r. przeciwko shogunatowi rodu Tokugawa. Pogańscy władcy, wspomagani przez heretyckich Holendrów zdecydowali się na całkowitą eksterminację katolików. Nie pozostała nadzieja na jakiś "modus vivendi". Pozostała tylko śmierć w walce, lepsza niż groźba apostacji w wyniku okrutnych tortur. Nie bez powodu pokazano film. Nadchodzą podobne czasy...
(inf. włas.)

środa, 7 kwietnia 2010

Jest 12 milionów różanców!!!

Podajemy tą radosną informację za http://www.sspx.org/whatsnew.htm
Brzmi ona dosłownie:

"Podczas odprawianej w Econe pontyfikalnej Mszy św. w Niedziele Wielkanocną, biskup Fellay ogłosił, że liczba 12 milionów różańców została "znacznie przekroczona". Zachęcił również wszystkich wiernych do modlitwy za Ojca św. , będącego obiektem ataków medialnych."

poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Asystent Przełożonego Generalnego FSSPX o rozmowach z Rzymem

W poniedzialek wielkanocy 5 kwietnia ks. Alan Nely, asystent Przełożonego Generalnego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, w Przeoracie FSSPX w Gdyni odprawił uroczystą Mszę św. po której wygłosił prelekcje. Przedmiotem wykładu była historia rozmów Bractwa z Rzymem, począwszy od słynnej pielgrzymki jubleuszowej A.D. 200o do dnia dzisiejszego i rolę Opatrzności Bożej w całej tej sprawie. Powtórzył znane już fakty, które uzupełnił mniej znanymi wydarzeniami. Po wykładzie wierni zadawali pytania, w ktorych dało się wyczuć sceptycyzm co do rychłej zmiany postawy Rzymu jak i troskę o Kościół. Ksiądz Nely podzielił opinię co do skali trudności obecnych rozmów, zmiany "intelektualnego nastawienia Rzymu" i rychłego finału. Przypomniał, że nie istnieje "problem Econ" (tj. Bractwa) ale chodzi o Wiarę jako taką. Wyraził też nutkę nadziei, że watykańscy rozmowcy nie mogą teraz przejść obojętnie nad postawionymi problemami. Że muszą się nad nimi poważnie zastanowić. Podkreślał wagę modlitwy w całej tej sprawie.

(inf. własna)
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger