sobota, 12 stycznia 2019

Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę

Tekst Ewangelii wydaje się zgodny z odkryciami profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu Padewskiego. Zobaczcie zrekonstruowane ciało!

„Ten posąg to naturalnej wielkości trójwymiarowa rekonstrukcja Mężczyzny z Całunu Turyńskiegowykonana z dokładnością do milimetra na podstawie płótna, w które owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu” – tłumaczy Giulio Fanti, wykładowca pomiarów mechaniczno-termicznych na Uniwersytecie Padewskim, a zarazem badacz relikwii. Na podstawie jego pomiarów stworzono trójwymiarowy model, który, zdaniem profesora, pozwala stwierdzić, jak rzeczywiście wyglądał ukrzyżowany Chrystus.

„Uważamy zatem, że wreszcie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak wyglądał Jezus, kiedy żył na ziemi. Teraz nie będzie już można przedstawiać Go, pomijając to dzieło”. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Chiprofesor stwierdził: „Z naszych badań wynika, że Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany. Miał metr osiemdziesiąt, podczas gdy w tamtych czasach średni wzrost wynosił około 1 m 65 cm. Miał królewski i dostojny wygląd”. (Vatican Insider)

Dzięki badaniom i stworzeniu trójwymiarowego modelu Fanti mógł również policzyć rany na ciele Mężczyzny z Całunu:

„Na Całunie doliczyłem się 370 ran powstałych wskutek biczowania. Do tego trzeba dodać rany boczne, które nie odcisnęły się na płótnie, ponieważ przykrywało ono ciało tylko z przodu i z tyłu. Możemy zatem założyć, że w sumie było przynajmniej 600 uderzeń. Ponadto trójwymiarowa rekonstrukcja wykazała, że w chwili śmierci Mężczyzna z Całunu osunął się na prawo, ponieważ prawe ramię było zwichnięte na tyle poważnie, że doszło do uszkodzenia nerwów”. (Il Mattino di Padova)


piątek, 11 stycznia 2019

Kardynał-heretyk Kasper zagrywa kartą “strachu”

 Antykatolicki kardynał Walter Kasper (85) jest przekonany, że Katolicy “wykorzystują”
 nadużycia homoseksualne, “wolność religijną w komunistycznych Chinach”
 i “populizm narodowy” by “osłabić Franciszka”.

3 stycznia powiedział on ReligionNews.com, że pod płaszczykiem katolickiej opozycji wobec Franciszka kryje się “strach” [mimo że potrzeba odwagi, by zmierzyć się z oligarchicznymi mediami chroniącymi Franciszka].

Antykatolicki kardynał oskarża Katolików o dostrzeganie “tak wielu niepewności”, mimo że są oni pewni wiary, a liberałowie Kaspera – nie.

Kasper nazywa Katolików “sekciarzami”. Podążanie za zasadami wiary jest według niego “recytowaniem reguł z podręcznika pobożności”.

 ReligionNews.com interpretuje tę tyradę przeciwko Katolikom jako wyraz “wewnętrznego spokoju”.czwartek, 10 stycznia 2019

środa, 9 stycznia 2019

W 2019 mija 50-lecie "reformy" liturgicznej Pawła VIZwyczajna forma rytu rzymskiego, nowy porządek mszy (łac. Novus Ordo Missae, pot. Msza, msza posoborowa) – w Kościele katolickim porządek celebrowania mszy obrządku łacińskiego promulgowany w 1969 przez papieża Pawła VI konstytucją apostolską Missale Romanum i przyjęty za podstawowy (zwyczajny) w Kościele zachodnim. Obecnie podstawą celebracji mszy w tej formie jest Mszał Rzymski w wydaniu Benedykta XVI z 2008.

Może największy dramat Kościoła od jego początków, gorszy niż wszystkie herezje, której zawsze zdrowa cześć Mistycznego Ciała stawiała opór.

za: https://gloria.tv/photo/4ZLPk4gJVcz7CsqkFpkPXDCDF
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwyczajna_forma_rytu_rzymskiego

wtorek, 8 stycznia 2019

„Sutanna jest jak...

„Sutanna jest jak dźwięk dzwonów. Światu, który nie wierzy, nie ma nadziei i nie kocha przypomina, że Bóg istnieje”.poniedziałek, 7 stycznia 2019

Publiczne różańce w styczniu AD 2019

Znalezione obrazy dla zapytania różaniec

Od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. We wspólnej modlitwie uczestniczy wiele osób, a inicjatywa dociera do kolejnych miast. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie odbędą się publiczne Różańce w najbliższych tygodniach.

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!
  
Zapraszamy do modlitwy różańcowej:

Styczeń 2019 

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 8 stycznia (wtorek), godz. 19:00

 BYTOM, Rynek, 5 stycznia (sobota), godz. 12:00

GDAŃSK, ul. Wały Jagiellońskie 1, przed budynkiem Rady Miasta, 13 stycznia (niedziela), godz. 17:00

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 18 stycznia (piątek), godz. 19:00

KRAKÓW, Rynek Główny obok kościoła św. Wojciecha, 11 stycznia (piątek), godzina 17:00 (pokutny za grzech aborcji)

LUBLIN, Plac Litewski, naprzeciwko kościoła oo. Franciszkanów, 20 stycznia (niedziela), godz. 15:30

ŁOMŻA, Stary Rynek, 5 stycznia (sobota), godz. 17:00 (o odnowienie elit Polski, Europy, świata)

NOWY SĄCZ, na Zamku Królewskim, 13 stycznia (niedziela), godz. 19:00

TARNÓW, Rynek, 12 stycznia (sobota), godzina 15:00 (pokutny za grzech aborcji);

WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, pod figurą Matki Bożej Passawskiej, przy kaplicy Res Sacra Miser, 13 stycznia (niedziela), godz. 19:00;

WARSZAWA, pod Szpitalem Bielańskim, 13 stycznia (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji)

*****
  
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Prosiła o nią Matka Boża objawiająca się sto lat temu trójce fatimskich dzieci. Moc Różańca jest ogromna. Może ocalić każdego z nas, ale i cały świat. Nic dziwnego, że złe moce z nią walczą.Read more: http://www.pch24.pl/styczen-2019--czas-na-modlitwe-rozancowa--zobacz-kiedy-i-gdzie--i-przybadz--nowe-terminy-,49169,i.html#ixzz5bXWAyP9d

niedziela, 6 stycznia 2019

O postanowieniach na nowy rok AD 2019

Ks. Krzysztof Gołębiewski, Kazanie na dzień Oktawy Bożego Narodzenia (O postanowieniach na nowy rok) 1.1.2019 (video)

 

 https://gdynia.fsspx.pl/2019/01/01/ks-krzysztof-golebiewski-kazanie-na-dzien-oktawy-bozego-narodzenia-o-postanowieniach-na-nowy-rok-1-1-2019-video/

Flores da Modéstia – Kwiaty Skromności: w każdym szczególe chwalić Boga


 


Piękny portugalskojęzyczny blog, który można przetłumaczyć Kwiaty Skromności.
 Zebrano na nim wiele artykułów o skromności, kazania księży w tym temacie,
a zwłaszcza wiele artykułów o katolickiej duchowości!

://https://www.facebook.com/FemininaModestaEElegante/photos/a.528346207193329/2355232957837969/?type=3&theaterToplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger