sobota, 27 kwietnia 2019

NIEDZIELA PRZEWODNIA

 


NIEDZIELA PRZEWODNIA

Stacja odbywała się w kościele wybudowanym ku czci młodego dwunastoletniego męczennika, św. Pankracego, który poniósł śmierć za czasów Dioklecjana. — Niedziela ta nazywa się Quasimodo od pierwszych słów Introitu, albo Biała, in Albis, bo w przededniu tego dnia, neofici zdejmowali białe szaty, albo Zakończeniem Wielkanocy, bo w tym dniu kończy się oktawa Wielkiejnocy (Or.) Kościół przyrównywa neofitów do nowonarodzonych dzieci, a mleko, którym ich karmi (Intr.) to wiara Chry­stusowa, dająca im moc do zwyciężania świata. Wiara ta opiera się na świadectwie Ojca Niebieskiego, który przy chrzcie Chrystusa Pana (woda) ogłosił Go swym Synem; na świadectwie Syna, który umierając na krzyżu, (krew), okazał się Synem Bożym i na świadectwie Ducha Św., który przez Zmartwychwstanie Jezusa świadczy o Jego boskości (Ew.).

Dalszy ciąg Ewangelji według św. Jana 20, 19-31
Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

http://msza.net/i/mszalik.html
://gdynia.fsspx.pl/galeria/
#wrealu24#koscioliwiara

czwartek, 25 kwietnia 2019

W latach 2000 - 2016 we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły.

foto: twitter

Wczoraj  [4/08/2016] media obiegły zdjęcia z pacyfikacji wiernych zgromadzonych w kościele św. Rity w Paryżu, którzy bronili tę świątynię przed wyburzeniem. Niestety, w nadchodzących latach takich obrazków może być więcej. Od 2000 r. we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły. W zamian, niczym grzyby po deszczu, powstają meczety. To naturalna konsekwencja tego, że chrześcijan nad Sekwaną jest coraz mniej. Ich miejsce zajmują muzułmanie, których obecnie we Francji jest od 5 do 7 milionów (w zależności czy mówimy o danych oficjalnych, czy nieoficjalnych).
(...)

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03196-Koscioly-wyburzaja-meczety-stawiaja.htm?fbclid=IwAR1LQlDYB6baIiOQtwKhiB8npeIn0RRjICmx5BdLHsh0q6b4rzBbmodqO3w

środa, 24 kwietnia 2019

W ciągu 10 miesięcy 11 kościołów zostało spalonych (podpalonych?) we Francji

W ciągu 10 miesięcy 11 kościołów zostało spalonych (podpalonych?) we FrancjiMatka Boża Łaski Eyguières 21 kwietnia 2019 roku
Matki Bożej Paryskiej 15 kwietnia 2019 roku
Saint Sulpice w Paryżu w marcu 2019 roku
Katedra Saint Alain of Lavaur w lutym 2019 roku
Saint Jacques w Grenoble w styczniu 2019 roku
Kościół Najświętszego Serca w Angouleme w styczniu 2019 roku
Saint Jean du Bruel w październiku 2018 r
Kościół Villeneuve d’Amont w sierpniu 2018 roku
Święta Teresa w Rennes w lipcu 2018 roku
Kościół św. Pawła w Bas Caraquet w czerwcu 2018 roku
Matka Boża Łaski w Revel w czerwcu 2018 roku

z fb-ka ://www.facebook.com/photo.php?
fbid=10205596945760126&set=a.10202658922471380&type=3&theater

https://wrealu24.pl/w-ciagu-10-miesiecy-11-kosciolow-zostalo-spalonych-podpalonych-we-francji/

niedziela, 21 kwietnia 2019

Sri Lanca: męczennicy zasiewem nowych wyznawców AD 2019

 

Tak wygląda pomnik Chrystusa Zmartwychwstałego po wybuchu do którego doszło w jednym z kościołów w Sri Lance. 

W Wielką Sobotę cieszyliśmy się z chrztów katechumenów. Dziś płaczemy nad ofiarami.

Jezu Zmartwychwstały przyjm ich na swoje łono.
Alleluja, Tyś zwyciężył świat.

Życzymy naszym Czytelnikom siły by żyć i umrzeć po chrześcijańsku.

Redakcja

 
 
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger