sobota, 27 października 2012

HALLOWEEN - zabawa czy kult szatana ?

Kurenda, Stanowisko Kościoła wobec obchodów "święta Halloween"
 Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry, zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.

Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Na owocne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z serca wszystkim błogosławię,

Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański
Gdańsk-Oliwa, 27 października 2010 r., Zn.akt IV/F5-233/2010

czwartek, 25 października 2012

Nabożeństwa w Przeoratcie FSSPX w Gdyni 1-3 listopada

1. cz – Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 kl.biały. Nakazane święto. Nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zup. za zmarłych. Pierwszy czwartek miesiąca ku czci Pana naszego Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie.

9.30 Różaniec św.
10.00 Litania do Wszystkich Świętych, Uroczysta Msza św.
2. pt – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – 1 kl., czarny. Nawiedzenie kościoła – odpust zup. za zmarłych. Pierwszy piątek miesiąca ku czci Najśw. Serca Jezusa.
17.30 Różaniec św. za zmarłych (możliwość przystąpienia do spowiedzi)
18.00 uroczysta Msza św. żałobna i Egzekwie
3. so – Wsp. N.M.P. w sobotę – 4 kl.biały. Pierwsza sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca N.M.P., Msza wotywna – 3 kl. biały.
18.00 Msza św. śpiewana,
czuwanie przy Najśw. Sakramencie do godz. 21.00.

za:
http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=12&Itemid=6&lang=pl

Mszę św. Requiem 3 listopada 2012 o godz. 15:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu.

Na Mszę św. Requiem 3 listopada 2012 o godz. 15:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu zaparsza Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej Msza św. będzie miała szczególnie uroczysty charakter za sprawą asysty wyższej (diakona i subdiakona) oraz śpiewu gregoriańskiej "Missa pro defunctis" w wykonaniu Kapeli Mariackiej oraz Scholi Liturgicznej "Lux Cordis" pod dyrekcją Joanny Orzeł. Na wszystkich uczestniczących będą czekały przygotowane mszaliki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz zaproszenia przyjaciół.
za: http://www.nowyruchliturgiczny.pl/

środa, 24 października 2012

Poganie (i mormoni) modlą się do demonów

Pismo św. uczy, że poganie modlą się do demonów.
Św. Paweł pisze o tych co zwrócą się ku baśniom, bo zdrowej (katolickiej nauki) nie ścierpią. Na przykład, bardzo wpływowi i ekspansywni  mormoni czczą boga imieniem Elohim, wywyższonego człowieka z krwi i kości, żyjącego w pobliżu planety nazywanej Kolob. W załaczeniu film nagrany ukrytą kamerą z ich owianych tejemnicą obrzędów.  Zaraca uwagę masońskie pochodzenie ich rytuałów.

(red.)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/za-zaslona-ujawniono-sekretne-rytualy-mormonow,1,5285065,wiadomosc.html
wtorek, 23 października 2012

g.12.00, 23 października (wtorek) pikieta przed Sejmem RP

Dziś w Sejmie odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji Zdrowia i Polityki Społecznej, na którym posłowie będą debatować na temat dalszych losów ustawy zakazującej aborcji ze względów eugenicznych. Przyjdź pod Sejm i wyraź swój sprzeciw wobec zabijania chorych dzieci!

23 października (wtorek) godzina 12:00
przed Sejmem RP, od strony pomnika Polskiego Państwa Podziemnego

Zapraszamy!
Fundacja Pro – prawo do życia
www.stopaborcji.pl
kontakt@stopaborcji.pl
tel. 608 594 158

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger