sobota, 23 czerwca 2018

MANUSKRYPTY PARYSKIE I MARKSIZM HUMANISTYCZNYMARKSIZM HUMANISTYCZNY  nazywany również marksizmem kulturowym lub anty-kulturowym

red.

piątek, 22 czerwca 2018

"Ohyda spustoszenia" w miejscu świętym


"Tego chcą i do tego dążą wrogowie Kościoła, wrogowie Boga i praw jego. To wiemy.
Gdzie zaś jesteśmy my, którzy milczeniem, zgodą, wyznawniem politycznej poprawności "nie osądzajmy", zabijamy prawdę, niszczmy Boski porządek rzeczy? Czy jesteśmy jak groby pobielane?
Jest czas, by temu złu powodzieć nie, także w Polce, wszędzie tam, gdzie być może teraz zaczyna się to niewinnie podczas mszy św, od śpiewów, tańców i podskoków, od zgiełku i hałasu instrumentów muzycznych, podczas kiedy Bóg przemawia do nas w ciszy.
Kto ma odwagę powodzieć NON POSSUMUS właśnie dziś?""Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa" (Mat. 24,15)

Prorok Daniel mówił o czasie kiedy za Antiocha IV Epifanesa w roku 167 p.n.Ch. Świątynię w Jerozolimie poświęcono Zeusowi. Na ołtarzu w Świątyni zabito w ofierze świnię, a w miejscu najświętszym wystawiono posąg Zeusa, któremu nakazano składać ofiary. Zdarzenie to ze Starego Testamentu jest figurą końca czasu z Nowego Testamentu. Dotyczy to również wiernych ST, których król postanowił przymusowo zhellenizować i zastąpić żydowskie prawo oparte na Torze, greckim prawem świeckim. W następstwie tego, zakazał obrzezania, święcenia szabatów i obchodzenia świąt żydowskich. Podobnie będzie z wiernymi NT, których będzie się prześladować za prawowierność Jezusowi Chrystusowi. (red.)

z profilu:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=239989326788660&set=a.127269038060690.1073741829.100023327832600&type=3&theater

czwartek, 21 czerwca 2018

Piękno katolicyzmu


katedra w hiszpańskim Leon

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Gdańska Konferencja Tradycji Katolickiej - 23 VI 2018 Gdańsk g. 12.Z okazji 10 lat coniedzielnych celebracji Mszy świętej trydenckiej w archidiecezji gdańskiej zapraszamy na otwartą konferencję na tematy związane z Tradycją, liturgią (zarówno łacińską jak i wschodnią), muzyką i sztuką sakralną. Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Maciej Babnis z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Udział w konferencji jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Wykłady odbywać się będą w hotelu Sadova przy ul. Łąkowej 60, od wejścia głównego udajemy się w lewo do końca budynku, gdzie znajduje się sala konferencyjna. Konferencję rozpoczynamy o godz. 12.00, poprzedzona będzie ona Mszą świętą w kościele św. Barbary o godz. 10.00. Szczegółowy program konferencji umieścimy niebawem, będzie on też dostępny dla uczestników na miejscu.
Zapraszamy serdecznie.sobota w godzinach 12:00 - 16:00
Hotel Sadova
Łąkowa 60, 80-769 Gdańsk

https://www.facebook.com/events/173656029983572/
https://www.facebook.com/versusdeum/

niedziela, 17 czerwca 2018

Kalwaria Zebrzydowska: Pielgrzymka dróżkami Pana Jezusa

Kalwaria Zebrzydowska: Pielgrzymka dróżkami Pana Jezusa (galeria fotograficzna)

Pielgrzymi przed wyruszeniem na dróżki Pana Jezusa
W sobotę 9 czerwca grupa ponad trzydziestu pielgrzymów – stanowili ją przede wszystkim wierni uczęszczający do kaplic w Krakowie i Chorzowie, ale także goście z innych kaplic, m.in. z północy Polski – pod przewodnictwem ks. Łukasza Szydłowskiego FSSPX wyruszyła na dróżki Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wędrówkę poprzedziła cicha Msza św., odprawiona w kaplicy Męki Pańskiej na terenie bazyliki.

W tym roku pogoda sprzyjała pielgrzymom – było bardzo słonecznie, chwilami nawet skwarnie, ale ulgę w marszu przynosił chłodny wiaterek. Dzięki temu licząca ok. 7 km trasa, prowadząca przez malownicze tereny wokół Kalwarii, została pokonana bardzo szybko, bo w czasie czterech i pół godziny, obejmującym również przerwę na odpoczynek i posiłek.
Także w tym roku pielgrzymów pobudzały do refleksji rozważania przygotowane specjalnie na tę okazję; chcąc umożliwić wszystkim chętnym skorzystanie z tych rozważań – może podczas indywidualnej wyprawy do Kalwarii? – zamieszczamy je tu do pobrania w postaci pliku PDF.


https://news.fsspx.pl/2018/06/kalwaria-zebrzydowska-pielgrzymka-drozkami-pana-jezusa-galeria-fotograficzna/
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger