sobota, 2 lutego 2013

Związek sakramentalny, nie "partnerski"

Bóg ustanowił małżeństwo w raju, jako nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety. Uczynił go sakramentem i pobłogosławił w Kanie Galilejskiej. Sakrament małżeństwa daje małżonkom łaski, żeby obowiązki, które biorą względem siebie samych i potomstwa, mogli należycie wypełniać. Właściwościami małżeństwa są: jedność i nierozerwalność [żydzi i muzułmanie mają nawet synonim: "małżeństwo katolickie=małżeństwo nierozerwalne"] - tak stanowił "Katechizm Katolicki" kard. Gasparriego (wyd. 1930 r.)
Świętość i wzniosłość małżeństwa doskonale obrazuje słynny obraz Jana van Eycka Portret małżonków Arnolfinich (z 1434 r.). Przedmioty wyobrażone na obrazie mają znaczenie symboliczne.

- Owoce leżące na stole i parapecie okna symbolizują czystość i niewinność, jaka istniała w raju przed grzechem pierworodnym.
- Pies to symbol wierności małżeńskiej.
- Patynki (widoczne są na pierwszym planie, a także w tle, przy ławie) stanowią odniesienie do Starego Testamentu: (...) Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą (Wj 3, 4-5). Oznacza to, że zwykłe mieszkanie zostało uświęcone przez dokonujący się w jego wnętrzu sakrament.
- Świeca jest zapalona, mimo iż w środku pokoju jest widno, dzięki światłu padającemu z okna. To dlatego, że płomień świecy nie spełnia tutaj funkcji praktycznej, ale jest symbolem obecności Chrystusa.
- W tle pokoju widać dwie drewniane figurki świętej Katarzyny, patronki dziewic i św. Małgorzaty, jednej z Czternastu Świętych Wspomożycieli, mającej chronić od bólów porodowych (dama jest pomiędzy tymi figurkami – tj. przechodzi od dziewictwa do stanu matki).
- Różaniec z bursztynów – wstrzemięźliwość, czystość.
- Miotełka – czystość.
- Lustro – symbol czystości.
- Czerwone łoże – symbol aktu miłości i zjednoczenia się małżonków.

Wobec tych powyższych wspaniałości i wzniosłości, nie będzie miał miał PT Czytelnik wątpliwości czym jest lansowany przez Rewolucję tzw. "związek partnerski". Grzeszny, hedonistyczny i egoistyczny.  Jest kolejnym krokiem, po prawie rozwodowym, by zniszczyć Boży porządek. Tym niebezpieczny, że docelowo ma zalegalizować publicznie grzech sodomski.
 
Poniżej protest przeciwko związkom partnerskim.

piątek, 1 lutego 2013

Gwałtem nie odpowida się na gwałt

Jezus Chrystus nie tylko, każe przebaczać tym, którzy nas skrzywdzili, ale leczy nasze skołatane, poranione dusze jednym dotknięciem Swojej łaski. "Ludzka mądrość" jednak doradza zabicie człowieka poczętego w wyniku gwałtu. Przerażające! "Po Bożemu": na zło gwałtu odpowiedz dobrem rodzicielstwa.
Poniżej przedstawimy relację z konferencji prasowej zorganizowanej przez Fundacja Pro-prawo do życia w dniu 31 stycznia 2013 w Warszawie. Główna prelegentka Irene van der Wende dokonała aborcji swego poczętego w wyniku gwałtu dziecka. Później dowiedziała się, że sama jest dzieckiem poczętym z gwałtu.
"Zdjęcie z aborcji mnie uleczyło". Irene van der Wende o swojej aborcji.

Przed wejściem do gabinetu pogładziłam swój brzuch i uświadomiłam sobie, że to jest moje dziecko. Powiedziałam do towarzyszącej mi pielęgniarki "Jestem matką", a ta położyła mi dłoń na ramieniu i odparła: "Wszystkie tak mówicie zaraz przed aborcją." - tak podczas dzisiejszej konferencji prasowej rozpoczęła opowieść o swoich doświadczeniach Irene van der Wende, kobieta która abortowała swoje dziecko, poczęte w wyniku gwałtu.
"Widząc moje wątpliwości lekarz zaczął na mnie krzyczeć. Byłam jak zmrożona, mój mózg po prostu przestał pracować. Mnie, kobiecie wcześniej zgwałconej kazali się rozebrać, rozłożyć szeroko nogi i przywiązali je do poręczy, potem szeroko rozłożyć ręce i też je przywiązali. Dostałam zastrzyk i już nic nie pamiętałam. Obudził mnie krzyk lekarza, który kazał mi wstać, a ja czułam tylko ogromny, rozdzierający ból. Słaniając się, opierając o ścianę doszłam do łóżka w innym pokoju. Krwawiłam potem przez pół roku."
Irene zrozumiała, że zabiła swoje dziecko, kiedy kilka lat temu - 25 lat po swojej aborcji zobaczyła zdjęcie 8-tygodniowego dziecka, zabitego w wyniku aborcji. "Przez 3 dni leżałam na podłodze w swoim salonie i płakałam. Potem zrozumiałam, że trzeba te zdjęcia pokazywać wszystkim. Nigdy przenigdy nie zdecydowałabym się na aborcję, gdybym wiedziała, że tak wygląda; że moje dziecko miało żebra, rączki i nóżki. To zdjęcie rozpoczęło mój proces uleczenia."
Obecnie Irene pomaga kobietom w trudnych sytuacjach, pokazuje jak wygląda aborcja, organizując pikiety, przemawia na międzynarodowych sympozjach opowiadając o swoich doświadczeniach wszędzie tam, gdzie politycy lub ci, którzy robią pieniądze na biznesie aborcyjnym starają się legalizować aborcję posługując się pseudoargumentem, że jest ona dobra dla kobiet.
Irene zakończyła konferencję stwierdzeniem: "W niektórych kulturach zabija się ofiary gwałtu, jakimi są zgwałcone kobiety, w naszej zabija się ofiary gwałtu, jakimi są poczęte dzieci. Czy jesteśmy mniej barbarzyńscy?"

za: http://www.stopaborcji.pl/index.php/479-zdjecie-z-aborcji-mnie-uleczylo-irene-van-der-wende-o-swojej-aborcji
Fundacja Pro-prawo do życia
www.stopaborcji.pl


wojna w Syrii dotyka chrześcijan

Agresja z zewnątrz i wojna domowa w Syrii odciska się na tamtejszych chrześcijanach. Zniszczony kościoł (nie wiadomo jakiej konfesji) w Deir ez-Zor, na wschodzie kraju.
za: za: http://www.facebook.com/Syrian.Christians.Union

środa, 30 stycznia 2013

Święto Oczyszczenia Najświetrzej Maryi Panny Gdynia-Gdańsk

2 lutego mamy przepiękne święto  Oczyszczenie Najśw. Maryi Panny zwane też Matki Bożej Gromnicznej
GDYNIA
W kościele Niepokalanego Serca Najświetrzej Maryi Panny należącym do Bractwa św. Piusa X w Gdyni przy ul. Wiczlińskiej 11 zaczynają się uroczystości o godz. 18.00 poświęceniem gromnic, procesją, następnie uroczystą Mszą św. i krótkiem wystawieniem Najśw. Sakramentu (w przypadającą tego dnia I sobotą miesiąca).


GDAŃSK
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej zaprasza na kolejną uroczystą Mszę świętą trydencką z asystą wyższą. Zostanie ona odprawiona w święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny - 2 lutego, o godzinie 15.15, w cysterskim kościele w Gdańsku-Oliwie.


Film „October Baby” 5 II, g.18.00 w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/953-film-october-baby-inspirowany-historia-kobiety-ktora-przezyla-aborcje-rusza-w-polske


Film „October Baby” inspirowany historią kobiety, która przeżyła aborcję rusza w Polskę. Jest inspirowany historią kobiety, która przeżyła aborcję dotrze do wielu polskich miast. Pokazy połączone z wykładami o tematyce pro-life zainicjowały działaczki antyaborcyjne z Górnego Śląska: Anna Holocher i Katarzyna Małota. Aktywistki zapowiadają, że dzięki wieloletniej działalności oraz przynależności do licznych organizacji dysponują szerokimi strukturami, dzięki czemu prawda o tym, czym jest aborcja dotrze do szerokiej liczby odbiorców.
Pełnometrażowy film braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen - kobiety, która przeżyła własną aborcję. Patronat medialny nad inicjatywą objęło Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Publikujemy wywiad z Anną Holocher z Obozu Narodowo-Radykalnego, koordynatorką akcji OCTOBER BABY, założycielką strony aborcjatozbrodnia.pl.

Ruszacie w Polskę z pokazami filmu „October Baby”. O czym jest ten film?
„October Baby” to poruszająca opowieść zainspirowana życiem Gianny Jessen, która urodziła się podczas aborcji. Opowiada losy dziewczyny, która nagle w wieku lat dziewiętnastu dowiaduje się nie tylko o tym, że została adoptowana, ale także iż przyszła na świat w wyniku nieudanej aborcji. Film niezwykły, bo oparty na prawdziwej historii.
Czy uważasz, że w kraju katolickim jest potrzeba na pokazywanie takich filmów?
Bardzo dobre pytanie. Ponoć żyjemy w kraju katolickim, gdzie spory odsetek społeczeństwa co tydzień uczestniczy we Mszy Świętej, przyjmuje Komunię Świętą, uczęszcza do spowiedzi i... ma liberalny stosunek do aborcji lub ją zwyczajnie akceptuje tłumacząc swój pogląd tym, że to sprawa sumienia każdego człowieka. Sporo tak zwanych katolików popiera także lewicowych polityków, którzy starają się zalegalizować aborcję czy eutanazję. Myślę, że tacy „katolicy” powinni w pierwszej kolejności zobaczyć ten film. Już niedługo ruszamy z nowym projektem, kierowanym właśnie do „katolików”, którym to chcemy przypomnieć o tym, że życie pochodzi od Boga i należy je chronić od poczęcia.
W jakich miastach odbędą się te pokazy, do kogo są skierowane?
Na początku skupimy się na miastach, w których mamy aktywne działaczki - są to duże miasta wojewódzkie jak i małe miasteczka w całej Polsce. Ponieważ cały czas jesteśmy w trakcie załatwiania pozwoleń na projekcje w wielu miejscach, dokładną listę będziemy publikować na bieżąco na stronie aborcjatozbrodnia.pl. Pierwszy pokaz odbędzie się już 5 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w Bielsku-Białej. Miejsce emisji: Bielskie Kino Niezależne, Galeria „Wzgórze”, przy ul. Wzgórze 4.
Mamy także nadzieję, że zgłoszą się do nas osoby, które będą chciały zorganizować taką projekcję np. u siebie w parafii, salce przykościelnej czy domu kultury. Jesteśmy otwarte na współpracę.
Pokazy tego filmu kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają wkraczać w dorosłość, zaczynają kształtować swoje poglądy, do ludzi, którzy nie mają jeszcze skażonych umysłów dzisiejszą „postępową” propagandą. Dlatego planujemy organizować pokazy połączone z wykładami na temat aborcji dla młodzieży szkolnej. Oczywiście młodzi ludzie nie są jedynymi adresatami tego projektu, ponieważ tak naprawdę jest on dla wszystkich. Nie ukrywam jednak, że zależy nam na młodzieży, ponieważ czym skorupka za młodu...
Od kilku lat aktywnie uczestniczysz w pikietach Fundacji Pro - prawo do życia. Co Cię do tego skłoniło?
Inicjatywy organizowane przez Fundacje PRO są fenomenalne, mają ogromny wydźwięk w różnych środowiskach, takie akcje należy wspierać. Poprzez poruszające wystawy zdjęć z abortowanymi dziećmi wielu ludzi zmieniło zdanie na temat aborcji. W dzisiejszych czasach aborcja jest stawiana na równi z wycięciem wyrostka, aby ogłupione społeczeństwo zaczęło myśleć - trzeba je zaszokować.

Rozmawiała Agnieszka Piwar z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Biuro Prasowe, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy


wtorek, 29 stycznia 2013

tarcza katolickiego żołnierza

Św. Paweł pisał o duchowym "wojowaniu", "wzięciu zbroi", o "pancerzu", "przyłbicy", "mieczu"  oraz o "tarczy wiary"(List do Efezjan 6,10-14). Poniżej przedstawiamy tarczę rzeczywistą używaną przez katolickiego żołnierza, a dokładniej jest to kopia tarczy piechoty węgierskiej walczącej przeciw Turkom w XV w. Widzimy św. Jerzego depczącego smoka oraz poniżej skrót IHS okolony złotym okręgiem jak Hostią.


Kopia ta jest  umieszczona w Mauzoleum Władysława Warneńczyka (Warna, Bułgaria) nazwanego tak od miejsca bitwy z Turkami pod Warną w 1444 r. w której poległ. W tą krucjatę zaangażowane były siły Królestwa Polskiego i Królestwa Węgier. Była to jedna z ostatnich krucjat wieków średnich. Władysław III panował w Koronie św. Stefana jako I Ulászló Pełny tytuł króla po łacinie: Wladislaus, Dei gracia rex Polonie, Hungarie, Dalmacie, Croacie, Rascie, Bulgarie, Sclavonie, nec non terrarum Cracovie, Sandomirie, Lancicie, Syradie, Cuyavie, Lythuanie princeps suppremus, Pomeranie, Russieque dominus et heres etc.

Powyżej mapa kampanii przeciw Turkom AD 1444.

niedziela, 27 stycznia 2013

La famille, c'est sacre! - Paryż 13 I 2013

"Rodzina jest święta" -
Hasło bardzo często pojawiające się na demonstracja przeciwko małżeństwom homoseksualnym
jaka odbyła się w Paryżu 13 stycznia 2013. Podajemy za tradycjonalistycznum portlem
http://www.civitas-institut.com/
migawka: http://www.civitas-institut.com/content/view/897/1/


poniżej mapa postępu sodomskiej rewolucji


Radio FSSPX nadaje


Bractwo Kapłańskie św. św. Piusa X uruchomiło internetowe radio dla chcących uczestniczyć we Mszy św. oraz codziennych nabożeństwach liturgii godzin.

http://fsspx1.radio12345.com/

MSZE ŚW.
niedziele: 08.30, 10.00 (suma), 17.30; pierwsze soboty: 19.00; pierwsze piątki: 19.00; w tygodniu: 07.15 i 18.00;
CODZIENNE NABOŻEŃSTWA:
Pryma: 6.30, Anioł Pański: 12.30, różaniec: ok. 18.35, Kompleta: 20.45;
W niedzielę: godzinki: 9.30, Różaniec albo nieszpory: po wieczornej Mszy św., Kompleta: 20.30.

Dla odwiedzających nasz portal z zagranicy podajemy czas w Polsce UTC/GMT +1 godz.
I aktualny czas w Polsce: http://www.navi.pl/katalog/65/0/zegar_-_aktualna_godzina.html
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger