sobota, 20 kwietnia 2019

Francja: 4251 chrztów dorosłych w wigilię paschalną

Wielka Sobota to czas chrztów. 

 

Jak podał Adam Gwiazda na twitterze  w tym roku liczba chrztów dorosłych w wigilię paschalną: 4251 (w 2018 – 4258) w tym 1447 w reg. paryskim. Nie wiemy, czy chodzi o Kościól oficjalny czy o wspólnoty tradycjonalistyczne.

26/40: 49%
18/25: 22,8%
41/65: 25,1%
+65: 3,1%
65% kobiet, 35% mężczyzn
76% z miast, 24% ze wsi
54,4% z rodzin chrześc.
23,1% z rodzin bez religii
6% z islamu
 0,2% z judaizmu

Alleluja! Bogu niech będzie dzięki!

źródło: https://twitter.com/delestoile

piątek, 19 kwietnia 2019

UROCZYSTA LITURGIA POPOŁUDNIOWA KU CZCI MĘKI I ŚMIERCI PAŃSKIEJ

UROCZYSTA LITURGIA POPOŁUDNIOWA KU CZCI MĘKI I ŚMIERCI PAŃSKIEJ.Liturgia rozpoczyna się przy ołtarzu pozbawionym wszelkich dodatkowych sprzętów. Kościół pragnie skupić uwagę wiernych na ołtarzu, który przedstawia samego Chrystusa Pana. Cały obrzęd liturgiczny obejmuje pięć części:
  1. Czytania. Czyta się lekcję z proroka Ozeasza, opiewającą miłosierdzie Boże nad ludem, oraz z Księgi Wyjścia — opis zabijania baranka wielkanocnego przy wyjściu z Egiptu. Baranek wielkanocny był zapowiedzią «Baranka, który gładzi grzechy świata». Opis męki Pana Jezusa według św. Jana stwierdza spełnienie się tego proroctwa.
  2. Uroczyste modlitwy za całą ludzkość Na długo przed swoją męką powiedział Pan Jezus: «A ja, gdy nad ziemię podwyższony będę, wszystko do siebie przyciągnę». W czasie męki modlił się nawet za swych prześladowców. Naśladując Zbawiciela, zanosimy modlitwy za całą ludzkość odkupioną Jego Krwią.
  3. Adoracja Krzyża. Kulminacyjny punkt liturgii dzisiejszej stanowi adoracja Krzyża. Obrzęd ten wziął swój początek od adoracji relikwii świętego Krzyża, która odbywała się w Jerozolimie już w IV w. Wszyscy przychodzą adorować symbol męki i zwycięstwa Chrystusa w duchu dziękczynienia za Odkupienie.
  4. Komunia św. Aby zaznaczyć jedność ofiary Wieczernika, tj. Mszy świętej, z krwawą ofiarą Pana Jezusa na krzyżu, Kościół św. poleca dzisiaj rozdawać Ciało Pana Jezusa pod postaciami konsekrowanymi w Wielki Czwartek. Jest życzeniem Kościoła św., aby wierni przyjmując w Komunii świętej Ciało Chrystusowe, w tym dniu za nich wydane, przyswajali sobie obficie owoce ofiary Chrystusowej.
  5. Boży Grób. Około X w. powstał zwyczaj przechowywania Eucharystii na specjalnym ołtarzu przypominającym spoczynek Ciała Chrystusowego w grobie. Z czasem wprowadzono wystawienie Najśw. Sakramentu i figurę martwego Chrystusa w dolnej części ołtarza. «Boży Grób» uzmysławia wielkość ofiary Zbawiciela i ciężkość grzechu, który wymagał takiego okupu.
W Wielki Piątek nie ma Mszy św. Ofiarę złożył z siebie Nasz Pan Jezus Chrystus.
źródło: http://msza.net/i/mszalik.html
foto: https://gdynia.fsspx.pl/galeria/
#wrealu24#kosioliwiara

czwartek, 18 kwietnia 2019

Mary Wagner w areszcie Vancouver. Kolejna ofiara z życia działaczki pro-life

Jak informuje polonijny, kanadyjski portal goniec.net  Mary Wagner została aresztowana. To już kolejne w jej życiu zatrzymanie.  Informację podała jej przyjaciólka i  działaczka pro-life Linda Gibbon.Jak relacjonuje portal, świadkiem aresztowania Mary Wagner była siostra Immolatia. Jak poinformowała Gibbons, do aresztowania miało dojść w środę rano 17 kwietnia 2019 roku w tzw. klinice aborcyjnej w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej.
Warto przypomnieć też fragment wywiadu, jaki Mary Wagner udzieliła potralowi goniec.net w marcu 2019 roku. Obrończyni życia nienarodzonych pytana o swoje najbliższe plany wyjawiła, że wybiera się do Ottawy, by spotkać się z przyjaciółki i grupami matek, „(…) ale oczywiście moje serce zawsze jest z dziećmi, które są zagrożone i ich mamami, więc zobaczymy co Pan Bóg będzie miał tutaj to powiedzenia” – mówiła Wagner. Nasza redakcje oglądała ten przekaz i mieliśmy świadomość, że Mary idzie dalej ze swoim krzyżem.

Źródło: goniec.net/lifesitenews.com

środa, 17 kwietnia 2019

Notre-Dame de Paris: les images de la veillée de prière

ojciec Fournier strażak-kapelan wyniósł Cierniową Koronę


Korona cierniowa – jedna z najcenniejszych relikwi chrześcijaństwa – została ocalona. Symbol męczeństwa Jezusa Chrystusa wyniósł z płonącej katedry Notre Dame ojciec Fournier, kapelan paryskich strażaków. Był specjalnie do tego szkolony.
źródło: nczas.com
https://wrealu24.pl/ojciec-fournier-strazak-kapelan-wyniosl-cierniowa-korone/

Notre Dame - stół spalony, Ołtarz uratowany!


wtorek, 16 kwietnia 2019

Proroctwo świętego Remigiusza dla Francji

W uszach dźwięczy proroctwo świętego Remigiusza wypowiedziane podczas chrztu Chlodwiga w roku 496: „Królestwo to będzie wielkie wśród wszystkich na ziemi. Zwycięskie i bogate, dopóki pozostanie wierne swej wierze; będzie jednak surowo ukarane, kiedy się od niej oddali” – przypomniał i przerwał post milczenia na f-booku prof. Jacek Bartyzel.
Katedra Notre Dame – symbol Francji, symbol chrześcijaństwa, symbol wspaniałości katolickiej cywilizacji – tonie w morzu ognia. Jak Sodoma i Gomora – aż się prosi o porównanie. Bo czyż jest ono nieuprawnione?
“Kiedy leciała w dół iglica, było to jak upadek sztandaru na polu bitwy. Zazwyczaj kończyło to batalię i starcie zamieniało się w kapitulację albo rzeź. Zachód skapitulował już dawno i być może tylko czeka na rzeź – nie nam to wiedzieć, oceniać, osądzać”. – pisze Jerzy Wolak na pch24.pl

Matka Boża w Quito ostrzegała przed kryzysem Kościoła. Cristian Castañeda dla PCh24TV [NAPISY]

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Wielki Tydzień w Hiszpanii. ZOBACZ niesamowite procesje Bractw Pokutnych

 Jak co roku w Niedzielę Palmową ulicami hiszpańskich miast przemaszerowały procesje Bractw Pokutnych. Licznie uczestniczą w nich dzieci, ubrane w tradycyjne stroje pokutników, zwanych „nazarenos”.
(...)niedziela, 14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa, procesje z palmami, Gdynia

 

Kościół katolicki na całym świecie obchodzi dziś Niedzielę Palmową na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Dzień ten jest jednocześnie początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tutaj fotorelacja w Przeoratu Bractwa św. Piusa X w Gdyni.
 

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger