piątek, 23 października 2009

DUSZPASTERSTWO BRACTWA

• KOMUNIKATY BRACTWA ŚW. PIUSA X W POLSCE


4.11 Kraków

— wykład x. Karola Stehlina FSSPX


14.11—15.11 Warszawa

— wizyta J.E. x. bpa Alfonsa de Galarrety

21.11—22.11 Szczecin

— dni skupienia

23.11—28.11 Bajerze

— rekolekcje dla duchownych
4.12—6.12 Warszawa

— rekolekcje adwentowe

4.12—6.12 Lublin

— rekolekcje adwentowe

18.12—20.12 Rzeszów

— rekolekcje adwentowe

18.12—20.12 Chorzów

— rekolekcje adwentowe

20.12—22.12 Tuchów

— rekolekcje adwentowe

30.12—3.01 Gdynia

— obóz zimowy dla dziewcząt

MSZA - czynna obecność Boga


MSZA - CZYNNA OBECNOŚĆ BOGA
"Gdy podwyższą Syna Człowieczego, wtedy poznacie, żem JA JEST!"

"Gdy już zbudujecie dla mnie szubienicę w obliczu świata, gdy już, po trzech godzinach agonii, wydam ku niebu ten wielki krzyk, który sprawi, że zapłaczecie, wówczas poznacie że JA JESTEM! Poznacie, że śmierć nic przeciw mnie nie może, gdyż jestem jej panem, którego ona słucha! Tak, wydacie mnie na śmierć, lecz to nie wy możecie odebrać mi życia! To ja złożę moją duszę, by wziąć ją znowu trzeciego dnia, gdyż JA JESTEM a wy nic przeciwko mnie nie możecie, gdyż JA JESTEM ŻYCIEM!"

Tak właśnie Męka Naszego Pana jest dla Niego chwilą Jego największej Potęgi, chwilą, w której z olśniewającym blaskiem ukazuje się naszemu biednemu człowieczeństwu całe Jego Bóstwo! A jednak, by uprzedzić nasze niedowiarstwo, zawsze gotowe do tego, by wierzyć tylko w to, co widzi, On nas o tym uprzedza: "Mówię wam teraz, zanim się stanie, abyście, gdy się stanie, wierzyli, żem ja jest." (J XIII, 19).

Dwa razy więc święty Jan przytacza nam to oświadczenie Naszego Pana: "JA JESTEM" w samym centrum Jego Męki! Jaki kontrast! A nawet - co za skandal, nie tylko dla żydów, ale dla naszej niewiary, to stwierdzenie Naszego Pana dotyczące Jego Bytu, Jego istnienia, Jego obecności, Jego życia w samym akcie Jego Ofiary i Śmierci!

A jednak czyż Kalwaria nie jest dokończeniem, dopełnieniem i doskonałością Starego Przymierza, dopełnionym bez przerwania w Nowym? A tu, na naszym ołtarzu, czyż to nie to boskie życie, jedynego aktu Kalwarii, które trwa ciągle w Świętej Ofierze Mszy? Lecz jak my przyjmujemy, w naszym własnym ludzkim życiu, śmierć i Życie z Krzyża?"

wtorek, 20 października 2009

Komunikat Watykanu

Oświadczenie Agencji Prasowej Stolicy Apostolskiej - 15/10/09

Ojciec Federico LOMBARDI, S.I.

W przyszły poniedziałek, 26 października, rano, będzie mieć miejsce pierwsze spotkanie w celu przewidzianych rozmów z Bractwem Św. Piusa X.

Będą brać w nim udział, ze strony Komisji Ecclesia Dei, poza Prefektem tejże Komisji, Mgr Guido Pozzo, Sekretarz Kongregacji Doktryny i Wiary, J. E. Mgr Luis F. Ladaria Ferrer, S.I., oraz uprzednio powołani eksperci :

- Wielebny Ojciec Charles Morenod, O.P., [dominikanin] Sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej, Konsultor [Doradca] Kongregacji Doktryny i Wiary,
- Wielebny Mgr Fernando Ocáriz, Wikariusz Generalny Opus Dei, Konsultor Kongregacji Doktryny i Wiary,
- Wielebny Ojciec Karl Josef Becker, S.I., Konsultor Kongregacji Doktryny i Wiary.

Spotkanie będzie mieć miejsce w siedzibie Kongregacji Doktryny i Wiary, w Pałacu Świętego Oficjum. Treść rozmów, która dotyczyć będzie określonych zagadnień doktrynalnych, pozostanie ściśle poufna.

Po rozmowach zostanie opublikowany komunikat prasowy.

Ojciec Federico LOMBARDI, S.I.

In Bureau de Presse du Vatican z 15 października 2009

Wykład ks. K. Stehlina w Opolu


poniedziałek, 19 października 2009

KOMUNIKAT z 15 października 2009
J.E. Ks. Bp Bernard Fellay powołał jako przedstawicieli Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w rozmowach teologicznych z Kongregacją Doktryny i Wiary: J. E. Ks. Bpa Alfonsa de Galarreta, rektora Seminarium Nuestra Señora Corredentora w La Reja (Argentyna), księdza Benedykta de Jorna, rektora Międzynarodowego Seminarium Św. Piusa X w Ecône (Szwajcaria), księdza Jana Michała Gleize, profesora eklezjologii w seminarium w Ecône, oraz księdza Patryka de La Rocque, przeora Przeoratu Saint-Louis w Nantes (Francja).

Ks. Bp de Galarreta był już przewodniczącym komisji wewnątrz Bractwa, która od kwietnia 2009 miała za zadanie przygotować te rozmowy [z Rzymem].

Prace rozpoczną się w drugiej połowie miesiąca października i będą wymagały dyskrecji koniecznej do spokojnej wymiany zdań co do kłopotliwych zagadnień doktrynalnych.


Menzingen, 15 października 2009


Za: La Porte Latine

http://www.laportelatine.org/international/maison/communiques/representants091015.php

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger