sobota, 2 lipca 2022

02. Juli 2022 9:00 - Priester-und Diakonatsweihe - Priesterseminar Herz Jesu

Pontifikalamt von S.E. Mgr. Bernard Fellay mit Erteilung der Diakonats- und Priesterweihe im Schlosspark.

piątek, 1 lipca 2022

Jesus, King of Love by Fr. Mateo Crawley-Boevey (Summary+Review)

#sacredheartofjesus #catholicbookreview
In "Jesus, King of Love" the author leads the reader through a personal retreat on how to be an apostle of the Sacred Heart of Jesus.

czwartek, 30 czerwca 2022

8 rzeczy w które NIE WOLNO się ubrać do Kościoła. Nawet gorącym latem - pisze pch24.pl

Im więcej stopni Celsjusza wskazują termometry w późnowiosenne niedziele, tym świadkami większego zgorszenia stają się wierni polskich kościołów. Krótkie spódniczki, dekolty, odsłonięte ramiona, krótkie spodenki – coraz częściej ubrani w ten właśnie sposób chodzimy uczcić Pamiątkę Śmierci Pana Jezusa. To naprawdę woła już o pomstę do nieba. - zaczyna portal pch24.pl swój tekst, jakże ważny w okresie letnim. I dalej - Oto czego zdecydowanie nie powinniśmy zakładać wybierając się na Mszę Świętą. Zupełnie nie jest przy tym ważne, czy na zewnątrz jest 28 czy 37 stopni, nie jest też ważne czy po/przed Mszą wybieramy się nad jezioro, do restauracji czy na grilla (...). całość pod linkiem: https://m.pch24.pl/8-rzeczy-w-ktore-nie-wolno-sie-ubrac-do-kosciola-nawet-goracym-latem/

środa, 29 czerwca 2022

29 VI - św. Piotra i Pawła

z grupy FB "Apostolstwo Tradycji Katolickiej".

wtorek, 28 czerwca 2022

Czy Bergson wpłynął na modernizm w Kościele katolickim?

Prośba o subskrypcję kanału na youtube i kliknięcie dzwonka: https://www.youtube.com/channel/UCsSl... Będę Państwu bardzo wdzięczna za rozpowszechnianie tych informacji oraz informowanie innych o tym kanale!

The Soul of the Apostolate by Dom Chautard (Summary+Review)

#souloftheapostolate #domchautard #catholicbookreview In "The Soul of the Apostolate" Dom Chautard shows the readers the typical dangers of the active life and explains how to do it the right way.
Read the book online for free: English:http://www.mountsaintbernard.org/wp-content/uploads/2017/12/Dom-Chautard-The-Soul-of-the-Apostolate.pdf

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Z kalendarza liturgicznego: 27 czerwca - NMP Nieustającej Pomocy

Tytuł Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest związany z XIV-XV w. ikoną Maryi pochodzenia bizantyjskiego (namalowana na desce 54 x 41,5 cm) czczoną w Rzymie w kościele pw. św. Mateusza Apostoła. W 1739 roku kościół św. Mateusza Apostoła przejęli augustianie z Irlandii. W 1798 roku wojska francuskie zdobyły Rzym, wygnały z Rzymu papieża Piusa VI i zniszczyły około 30. kościołów, w tym klasztor augustiańki z kościołem św. Mateusza. Wtedy cudowna ikona została przeniesiona do kościoła św. Euzebiusza. Następnie w 1819 r. zakon augustianie przenieśli się do kościoła Santa Maria in Posterula zabierając ze sobą cudowną ikonę. Umieszczono ją w bocznej kaplicy tego kościoła, ponieważ w ołtarzu głównym znajdował się obraz Matki Bożej Łaskawej. Od tego momentu powoli zapomniano o szerzeniu kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 7 lutego 1863 r. słynny jezuita, o. Francesco Blosi SJ, w czasie kazania wspomina o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znajdującej się w dawnym kościele św. Mateusza Apostoła.

niedziela, 26 czerwca 2022

Supreme Court overturns Roe v. Wade on Sacred Heart Feast Day Dr. Taylor Marshall Podcast

Dr. Taylor Marshall discusses Supreme Court overturning Roe v. Wade on Sacred Heart Feast Day.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger