sobota, 9 listopada 2013

Syria: wahabita niszczy figurę Matki Bożej

https://www.facebook.com/photo.php?v=1428836237335595&set=vb.149191491946411&type=2&theater

Warszawa: Msza trydencka w intencji Ojczyzny

W dni Święta Niepodległości, w poniedziałek 11 listopada, w kościele św. Klemensa na warszawskiej Woli (ul. Karolkowa 49) o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w klasycznym rycie rzymskim w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie żołnierzy 36 pułku piechoty "Legii Akademickiej".
We Mszy Świętej wezmą udział poczty sztandarowe: SRH „Legia Akademicka” (ze sztandarem Weteranów roku 1920) oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą powstanie „Legii Akademickiej” (Uniwersytet Warszawski – Kampus Centralny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

piątek, 8 listopada 2013

Syria-Polska: pomóżmy Adasiowi, Hamidzie i Assefowi

Szanowni Czytelnicy,

Nasza Redakcja zwraca się wielką prośbą o otwarcie serc i sakiewiek. Rozmawialiśmy telefonicznie z panią Hamidą i wiemy, że jej mąż już rozmawiał z księdzem o swoim katechumenacie.
Nie mają ciągle pracy. Prosimy o datki na konto: Hamida Alsayed, Lublin 50 1020 5385 0000 9002 0118 5800
Ze swej strony udało się zebrać trochę środków na dwa przelewy.
Redakcja


Wyjechali z ogarniętej wojną Syrii. Spokój znaleźli w Lublinie

Piotr Kozłowski

25.10.2013 , aktualizacja: 25.10.2013 07:41
A A A Drukuj
Hamida i Assef z synkiem Adasiem
Hamida i Assef z synkiem Adasiem (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)
Hamida i Assef ze swoim synem Adasiem przyjechali do Lublina z ogarniętej wojną domową Syrii. Tu znaleźli spokój, są zadowoleni i studiują. Do pełni szczęścia brakuje im tylko pracy, bo oszczędności powoli się kończą.
Młodzi Syryjczycy mieszkali w pobliżu położonego nad Morzem Śródziemnym miasta Latakia. Trwająca już dłuższy czas wojna domowa zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a bomby spadały coraz częściej blisko ich miejscowości. Postanowili wyjechać. Ponieważ matka Hamidy jest Polką, a Hamida urodziła się w Lublinie, ich wybór padł właśnie na to miasto. - Mama jest lekarzem, studiowała w Lublinie, dlatego tutaj postanowiliśmy przyjechać. Chcieliśmy chronić nasze dziecko, nas samych i zacząć nowe życie. Opuszczenie Syrii było dla nas jedynym rozwiązaniem - wspomina Hamida Alsayed.

Kobieta jest katoliczką, a jej mąż Assef Sallom muzułmaninem. Jednak chciał zmienić wyznanie na katolickie. W Syrii za taki krok mógł jednak zapłacić nawet cenę życia. Urodzonego ponad osiem miesięcy temu syna Adasia ochrzcili po kryjomu. - Życie katolika w Syrii nie jest łatwe. To też był dla nas powód, dla którego postawiliśmy wyjechać - dodaje Hamida.
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14837267,Wyjechali_z_ogarnietej_wojna_Syrii__Spokoj_znalezli.html#ixzz2k5okEUjsczwartek, 7 listopada 2013

24 XI 2014 spotkanie z ks. Tomaszem Jochemczykiem - Kraków

Stowarzyszenie Fides et Ratio w  Krakowie serdecznie zaprasza  na kolejne spotkanie
 z x. Tomaszem Jochemczykiem - polskim kapłanem pracującym w Ligurii ( Włochy)
 Temat:  spotkania : Msza św. trydencka - najpiękniejsza po tej stronie nieba" . Więcej o x. Tomaszu na linkach Strony Fides et Ratio, które ilustrują ciekawą drogę do Kapłaństwa x. Tomasza
 1. "Prowadziła mnie Fatimska Pani..."
  
 2. Informacje o spotkaniu , o Książce x. Tomasza Jochemczyka "Między modernizmem a Tradycją " 

wtorek, 5 listopada 2013

poniedziałek, 4 listopada 2013

Inicjatywy Stop Seksualizacji naszych dzieci

"Szanowni Państwo,
Przed Polakami, którzy opierają swój światopogląd na dotąd powszechnie uznawanych wartościach stoi naprawdę bardzo trudna konfrontacja.  Do szkół i przedszkoli trafiają programy wychowania seksualnego deprawujące dzieciRównocześnie w Sejmie trwają prace nad tzw. ustawą antydyskryminacyjną, która łamie zasadę swobodnej wypowiedzi i odbierze jakąkolwiek możliwość wyrażania poglądów. Nieprzypadkowo dzieje się to akurat w czasie, gdy pod koniec ubiegłego roku Polska stała się sygnatariuszem niezwykle groźnej Konwencji Rady Europy dotyczącej przemocy wobec kobiet, która w przypadku ratyfikacji uruchomi maszynę represji, w oparciu o zredefiniowaną definicję płci, przemocy wobec płci, oraz rewolucyjne zmiany w polskim prawie.
Jedynym skutecznym sposobem odparcia zagrożeń, jest dołożenie wszelkich starań i działania na wszelkich możliwych frontach by wzbudzić jak najszerszy opór społeczny tak, by rządzący musieli wycofać się ze swoich planów.
To się udało(!) w Chorwacji, gdzie po programie telewizyjnym dziennikarki Karoliny Vidivic Kristo wycofano skandaliczne programy ze wszystkich szkół na skutek protestów rodzicielskich a zaskarżoną ustawę odrzucił Trybunał Konstytucyjny .
 Seksualizacja dzieci
Zalecany i już obowiązujący w innych krajach program seksualnej edukacji genderowej, nie tylko informuje (dzieci już od najmłodszych lat przedszkolnych) o budowie i seksualnych funkcjach narządów rodnych, ale naucza różnych doznań seksualnych. Na przykład podając takie informacje-instrukcje:
● Dotykanie jąder może być rozkoszne i piękne
● Dotykanie łechtaczki może dostarczyć wiele rozkoszy.
● Bycie lesbijką jest zupełnie typowe
● Tak jak można mieć ochotę na czekoladę tak kobiety i mężczyźni mogą mieć ochotę na seks
● Orgazm można również doznawać, kiedy się samemu głaska po łechtaczce, piersiach, penisie lub jądrach
● Poprzez petting można też doprowadzić siebie nawzajem do orgazmu, bez stosunku płciowego, a mieć przy tym wiele przyjemności.
 Są to cytaty z podręcznika ABC mojego ciała. Leksykon dla dziewcząt i chłopców zalecanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz Federalną Centralę Uświadomienia Zdrowotnego (niemiecki organ państwowy). Jest to rzeczywistość w przedszkolach i szkołach zachodniej Europy, a polski rząd przystępuje właśnie do ich wprowadzania. Już sześciolatek powinien rozumieć pojęcia autostymulacji i stosunku płciowego", 12-latek potrafić komunikować się w celu uprawiania przyjemnego seksu, zaś 4-latek masturbować się i praktykować zabawy w lekarza.
 Ostatecznym celem jest pedofilia
Możemy, być pewni, że seksualizacja dzieci nie zatrzyma się, jeśli sami jej nie powstrzymamy! Następnym celem wszystkich gender lobby jest pedofilia! To zalegalizowanie pedofilii, a nie homoseksualizmu było głównym celem badań i raportów A. Kinseya seksuologa, który stworzył podwaliny dla działalności LGTB.
W 2011 roku w Baltimore odbyła się konferencja, podczas której pięćdziesięciu naukowców panelistów oraz organizacje takie jak amerykańska B4U-ACT postulowały o usunięcie pedofilii, podobnie jak wcześniej stało się to z homoseksualizmem, z listy chorób psychicznych APA i zaprzestaniu jej stygmatyzowania. Obecni na niej Matt Barber, profesor prawa Liberty University, tak to komentował dla WorldNetDaily: Mówimy tu o ruchu seksualnej anarchii i jego daleko sięgających celach Część ruchu aktywistów homoseksualnych na przykład GLSEN (Gay, Lesbian & Straight Education Network) współpracuje z Narodowym Stowarzyszeniem Edukacji i tworzą programy, których celem jest indoktrynacja dzieci, tak, aby akceptowały homoseksualizm jako normalny, naturalny i dobry. Czy ci dziecięcy seksualizatorzy, nie sprzyjają w rzeczywistości ruchowi na rzecz pedofilii? Przez seksualizację dzieci przygotowując je na związki z dorosłymi?... Nie popełnijmy błędu: Dzieci są celem tego, co nazywam ruchem anarchii seksualnej Seksualni anarchiści wiedzą, że by posiąść przyszłość, muszą posiąść umysły naszych dzieci.
 Sprawy szybko posuwają się do przodu i są palące.
I. Mamy zaledwie kilka miesięcy, aby powstrzymać ratyfikację: 
Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Podpisana przez 31 państw, wchodzi w życie, jako akt prawny obligujący do zmiany ustawodawstwa (łącznie z konstytucją) wszystkie państwa unijne przy ratyfikowaniu przez 8 państw Unii Europejskiej. Została ratyfikowana przez 4 państwa europejskie, Polska ją podpisała, a teraz trwają działania przygotowujące do jej ratyfikacji, które mają potrwać od kilku miesięcy do maksymalnie dwóch lat. Konwencja ta tylko pozornie dotyczy przemocy wobec kobiet, w rzeczywistości najbardziej kontrowersyjne aspekty jej wprowadzenia to:
a) przemoc wobec kobiet sformułowana jest w oparciu o mętną definicję płci społeczno-kulturowej gender (Art.3, Art. 4 pkt.3, Art.6;  Art.18 pkt.3) co może definiować praktycznie kogokolwiek, kto czuje się kobietą.
b) likwidacja przemocy wobec kobiet (Art.1) ma nastąpić poprzez zmianę wzorców społecznych i kulturowychwykorzenienie uprzedzeń, zwyczajów, tradycji, kultury, religii, honoru opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn (Art. 12 pkt. 1 i 5). Czytając te zapisy proszę zwrócić uwagę na agresywny i ofensywny charakter planowanych działań.
c) wprowadzenie oficjalnych programów nauczania dot. stereotypowego pojmowania ról społecznych (w tym płci) na wszystkich poziomach edukacji(Art.14) i w innych placówkach edukacyjnych oraz mediach, klubach itp. W rzeczywistości będą (i już są) to programy instruktażowe dotyczące różnorodnych zachowań i preferencji seksualnych, zwalczające seksualne stereotypy, uczące uprawiać seks bez poczucia wstydu i winy.
d) monitoring, inwigilacja i zbieranie danych o podejrzanych (Art.1 pkt.2, Art.11)
e) zobowiązanie do zapewnienia programów leczenia przestępców (Art.16), dokonujących przestępstwa w szczególności na tle seksualnym użyty tutaj zapis w szczególności zwraca uwagę na możliwość leczenia w innym przypadku niż przestępstwa na tle seksualnym, np. źle odebrana krytyka zachowań . 
f) prawna ochrona ofiar przemocy nie jest zależna od chęci ofiary do wniesienia oskarżenia lub zeznawania przeciwko sprawcy czyli wnoszącym o popełnienie przestępstwa może być każda osoba przypadkowy, czy nasłany świadek.  (Art. 18 pkt.4, Art.27)
g) dziwne rozwiązania prawne, głównie mające na celu zaostrzenie prawa również dla przestępstw nieadekwatnych, np. Strony podejmują konieczne działania ustawodawcze lub inne zakazujące stosowania obowiązkowych alternatywnych procesów rozstrzygania sporów, w tym mediacji i rozstrzygnięć polubownych, w odniesieniu do wszelkich form przemocy objętych zakresem niniejszej Konwencji. (Art 48 pkt.1)
Na dzień dzisiejszy, jako sygnatariusz, Polska nie może podjąć żadnych uchwał prawnych sprzecznych z konwencją. Kościół zostanie postawiony w bardzo trudnej sytuacji duszpasterzy będzie można oficjalnie skazywać i wsadzać do więzień, za prześladowanie kobiet i wszystkich przekonanych, że coś uraziło kobiety w najbardziej relatywnym tego słowa znaczeniu.

II. Ustawa antydyskryminacyjna, nad którą pracuje Sejm jest najprawdopodobniej aktem przygotowywanym pod ratyfikację Konwencji. Ustawa, mimo że zgłoszona przez parlamentarną mniejszość, gładko przechodzi przez pracę w Komisjach i prześliznęła się też bez większych zastrzeżeń przez pierwsze sejmowe czytanie, stosunkiem głosów 172 za odrzuceniem ustawy do 229 za jej przyjęciem (prawie wszyscy głosujący posłowie Platformy Obywatelskiej!).
Musimy zrobić wszystko, aby nie przegłosowano jej w drugim czytaniu. 
Ustawa antydyskryminacyjna, dopuszcza, pełną promocję zachowań homoseksualnych, a każda opinia krytyczna na temat środowisk homoseksualnych może stać się podstawą oskarżenia o dyskryminację.  Na stronie stopdyktaturze.pl zamieszczono petycję, którą można podpisać i wysłać, aby wyrazić dezaprobatę dla ustawy.
III. Fundusze unijne! wszystkie!, a zwłaszcza na lata 2014-2020, są uwarunkowane wdrożeniem polityki równościowej w oparciu o definicję płci społeczno-kulturowej gender!!!
Program Operacyjny Wiedza Rozwój Edukacja 2014-2020, rozdział pieniędzy uzależnia od: m.in. przeciwdziałania stereotypom związanym z płcią społeczno-kulturową. Ponieważ beneficjenci muszą się wykazać realnymi działaniami w tym zakresie, to jest to obecnie furtka, przez którą do placówek edukacyjnych wkraczają tzw. seks edukatorzy   najczęściej wskazane przez różne Ministerstwa stowarzyszenia, czy fundacje... Podręcznik, który wzbudził ostatnio wiele kontrowersji i był często omawiany w mediach - Jak stosować zasadę równego traktowania kobiet i mężczyzn autorstwa Anny Dzierzgowskiej, Joanny Piotrowskiej, Ewy Rutkowskiej, a przedstawiany przez Fundację Edukacji Przedszkolnej, jako uzupełniający dla nauczycieli wychowania przedszkolnego przygotowała fundacja wskazana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Znacznie bardziej drastycznymi podręcznikami posługują się grupy edukatorów Ponton, Jaskółka itp., które, jak alarmują rodzice i nauczyciele warszawskich szkół, rozpoczęły najazd na szkoły podstawowe, gimnazja i licea, epatując młodzież ekstremalną seksualizacją np. omawianiem stosunków analnych i oralnych.
Prawo polskie na dzień dzisiejszy może stanowić jeszcze zaporę dla tych działań. Nauczanie seksualne nie może odbywać się w Polsce bez zgody i wiedzy rodziców (Dz.U. 1999 Nr 67 poz. 756). Niestety, standard ten jest notorycznie łamany.
IV. Gdy więc padnie prawna zapora, i np. zostanie przegłosowana ustawa, a później ratyfikowana konwencja, to zagraża naszym dzieciom obowiązkowa drastyczna seks edukacja:
Standardy WHO w sprawie edukacji seksualnej określonej przez raport WHO wspomniany powyżej.
Cały ten przykry scenariusz, urzeczywistni się za kilka miesięcy bądź w trochę lżejszej wersji na przestrzeni najbliższych dwóch-trzech lat. Stanie się to w pełni urzędową i oficjalną drogą, chyba, że wzbudzi się w Polsce taki opór społeczny, którego bał się Józef Stalin, wtedy, gdy decydował się na wprowadzenie w naszym kraju socjalizmu, zamiast ustroju komunistycznego na wzór tego w ZSRR.
 Szanowni Państwo, spróbujmy, ponad wszelkimi podziałami połączyć wszystkie siły w obronie naszych dzieci, ale także naszej wolności. W każdym miejscu, w którym możemy starajmy się zaktywizować i zorganizować opór przeciwko wprowadzanym do szkół programom. Organizujmy się z rodzicami. Domagajmy się respektowania ciągle jeszcze obowiązującej ustawy, która obliguje dyrektorów placówek do uzgadniania z rodzicami wszelkich programów edukacji seksualnej. Nie zgadzajmy się na uczestnictwo dzieci w programach edukacji seksualnej prowadzonych w czasie godzin pozalekcyjnych. Sprawdzajmy, kto będzie prowadził zajęcia w ramach godzin lekcyjnych, sprawdzajmy programy! Protestujmy! Piszmy petycje do rządu, do Prezydenta, aby nie dopuścił do ratyfikacji Konwencji! Odwiedzajmy posłów, wywierając nacisk, aby zgodnie z naszą wolą odrzucono ustawę antydyskryminacyjną w drugim czytaniu. Na stronach stopdyktaturze.pl i stop-seksualizacji.pl, niedlagender.pl znajduje się pełna lista posłów, którzy przegłosowali projekt ustawy w pierwszym czytaniu. Organizujmy konferencje prasowe, briefingi pod biurami posłów, wydawajmy oświadczenia. Rozprowadzajmy ulotki i propagujmy materiały uświadamiające znajdujące się na w/w stronach. Na stronie stop-seksualizacji.pl zamieszczono list, na którym można wzorować się pisząc do kuratoriów o nadzór nad programami równościowymi, a także znaleźć inne pomocne materiały. Gdy mają Państwo pytania prosimy pisać na adres info@stop-seksualizacji.pl
Powiedzmy stanowcze NIE seksualizacji dzieci przez WHO wysyłając petycję 
e do dr Margaret Chan - Dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia, z prośbą o natychmiastowe wycofanie tego dokumentu. "

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger