czwartek, 12 lipca 2018

środa, 11 lipca 2018

Sekretarz Ecclesia Dei na Ars Celebrandi

Miło nam poinformować, że gościem specjalnym tegorocznej edycji warsztatów Ars Celebrandi będzie J.E. ks. abp Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei.
Ksiądz Arcybiskup spotka się z uczestnikami warsztatów, wygłosi prelekcje i odpowie na pytania. Odprawi także mszę św. pontyfikalną w Bazylice Licheńskiej oraz uroczyste nieszpory.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także spoza warsztatów do przybycia 18 lipca do Lichenia!
Program wizyty:
9.30 – Prelekcja i spotkanie z Księdzem Arcybiskupem (Dom „Arka”)
13.40 – Msza pontyfikalna (Bazylika Licheńska)
18.30 – Nieszpory pontyfikalne (Kościół MB Częstochowskiej)
Znalezione obrazy dla zapytania J.E. ks. abp Guido Pozzo
za: http://arscelebrandi.pl/

Nowy Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP)

foto: GloriaTV
2018-07-10
 W poniedziałek 9 lipca 2018r., Kapituła Generalna Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP), która obraduje w dniach 3 lipca - 18 lipca 2018 r. w Seminarium Międzynarodowym Our Lady of Guadalupe w Denton, Nebraska, wybrała na sesji plenarnej ks. Andrzeja Komorowskiego na Przełożonego Generalnego na 6 lat. Papieska Komisja "Ecclesia Dei" została natychmiast poinformowana i odpowiedziała gratulacjami.
Wybór asystentów i doradców nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.
Polski ksiądz urodzony w 1975r. Ks. Andrzej Komorowski dołączył do Międzynarodowego Seminarium Świętego Piotra w Wigratzbad po studiach ekonomicznych na Uniwersytecie w Poznaniu(Polska). Wyświęcony na księdza w czerwcu 2006r. Przez J.E. Jorge kardynała Medyny Estéveza, pracował w różnych apostolatach Bractwa w Polsce, Belgii i Holandii. Wybrany na asystenta przełożonego na Kapitule generalnej w 2012r. Pełnił funkcje w Domu Generalnym Bractwa we Fryburgu(Szwajcaria), wypełniając obowiązki generalnego ekonoma i często zapewniając posługę wiernym we francuskojęzycznej Szwajcarii.
Jako następca ks. Johna Berga, ks. Komorowski jest 4 przełożonym Generalnym Bractwa Kapłańskiego św. Piotra.
Księdzu Generałowi Andrzejowi Komorowskiemu serdecznie gratulujemy wyboru na tak odpowiedzialną funkcję i zapewniamy o naszej braterskiej pamięci w modlitwie.

http://www.fssp.pl/articles/1426

poniedziałek, 9 lipca 2018

Publiczny Różaniec. Sprawdź datę oraz miejsce i przybądź! - LIPIEC

Już od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne różańce w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Cieszą się one wśród wiernych dużym zainteresowaniem, czego dowodzi uczestnictwo w publicznych modlitwach oraz zaangażowanie w ich organizacje mieszkańców kolejnych miast.

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!

Zapraszamy do modlitwy różańcowej:


BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 10 lipca (wtorek), godz. 19:00

BYDGOSZCZ, Plac Wolności, 13 lipca (piątek), godz. 17:00

GDAŃSK, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1, 13 lipca (piątek), godz. 17:30

GDYNIA, ul. Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta, 13 lipca (piątek), godz. 17:30

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 13 lipca (piątek), godz. 19:00

GORZÓW WIELKOPOLSKI, deptak przy ul. Hawelańskiej, pod biurem PiS, 26 lipca (czwartek), godz. 17:00

KATOWICE, róg ulic Mickiewicza i Stawowej, 13 lipca (piątek), godz. 17:00 (pokutny za grzech aborcji)

KRAKÓW, Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha, 13 lipca (piątek), godz. 17:00

LEGNICA, przed wejściem do WSS od strony ul. Klonowej, 12 lipca (czwartek), 18:00 (pokutny przeciwko grzechowi aborcji)

LESZNO, Rynek przy Ratuszu 13 lipca (piątek), godz. 17:30, 

LUBLIN, Plac Litewski, 13 lipca (piątek), godz. 17:30

NOWY SĄCZ, Park przy ruinach Zamku Królewskiego, 13 lipca (piątek) godz. 20.00 - różaniec odbywa się także 13. dnia każdego miesiąca 

OLKUSZ, Rynek, 14 lipca (sobota), godz. 17:00
  
TARNÓW, Rynek, 12 lipca (czwartek), godz. 15:00

TCZEW, Plac Piłsudskiego przed Urzędem Miasta, 13 lipca (piątek), godz. 17:30

TORUŃ, przy pomniku Kopernika, 13 lipca (piątek), godz. 17:00

WEJHEROWO, Plac Wejhera, 13 lipca (piątek), godz 17:30

 ZIELONA GÓRA, wejście od strony ul. Wazów do Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego, 18 lipca (środa), godz. 18:00

  
 W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Prosiła o nią Matka Boża objawiająca się sto lat temu trójce fatimskich dzieci. Moc Różańca jest ogromna. Może ocalić każdego z nas, ale i cały świat. Nic dziwnego, że złe moce z nią walczą.

Zobacz poruszający film o potrzebie modlitwy różańcowejza:
Read more: http://www.pch24.pl/publiczny-rozaniec--sprawdz-date-oraz-miejsce-i-przybadz---nowe-miejsca--nowe-terminy-,49169,i.html#ixzz5KkV3CSfs

niedziela, 8 lipca 2018

Już w niedzielę Reduta Niepokalanej. Brońmy Jasnej Góry przed wulgarną homoagresją

8 lipca środowiska lewicowe zamierzają przeprowadzić w Częstochowie tzw. Marsz Równości. Zgodnie z planami, zakończy się on na Błoniach Jasnogórskch. Homoseksualiści zapowiedzieli, że „pozdrowią” Paulinów, co stanowić będzie wulgarną prowokację. Musimy się jej przeciwstawić. Pokażmy, że jako katolicy potrafimy obronić to, co dla nas święte.Homoparada to ohydna prowokacja, gdyż odbędzie się w miejscu dla Polaków świętym, w Dniu Pańskim i w okresie trwania pielgrzymek. Np. w niedzielę odbędzie 27. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Jak zaznaczają organizatorzy homoseksualnego wydarzenia: „Przeniesiemy tęczową solidarność od Placu Daszyńskiego aż po Jasną Górę, gdzie pozdrowimy Paulinów (…) tuż po Marszu zapraszamy wszystkich na manifestację w parku Staszica pod Jasną Górą!”.

Nie możemy pozwolić, by najdroższe polskiemu sercu miejsce zostało w tak ohydny sposób zbeszczeszczone. Dlatego Krucjata Młodych i Fundacja Pro-Prawo do Życia wraz z Obozem Narodowo-Radykalnym Częstochowa, Prawicą Rzeczypospolitej i Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza na Różaniec pokutny za publiczną promocje grzechu homoseksualizmu i kontrmanifestację – Reduta Niepoklanej. Rozpocznie się ona 8 lipca o godzinie 12:00 przy na Błoniach Jasnogórskich.

Więcej szczegółów TUTAJ: https://www.facebook.com/events/637667173246257/ 
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger