piątek, 30 listopada 2012

"nautralność" (wrogość) wobec chrześcijan

Podczas wizyty 11 i 12 listopada 2012 r.w jednej ze szkół w Szwajcarii w Genewie, którą odwiedziła w ramach projektu Comenius grupa uczniów z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku, prowadząca polską młodzież nauczycielka języka angielskiego i dyrektorka s. Zuzanna Filipczak, urszulanka, dowiedziała się, że nie może pokazywać sie szkole w stroju zakonnym ani wypowiadać na temat swojej religijności. Były "rozmowy wyjaśnijące" (starszym czytelnikom kojrzay się to z rozmowami na komisariatach komunistycznej Milicji Obywatelskiej") z dyretorem szwajcarskiej szkoły. Siostra usłyszała: „U nas jest takie prawo, że nie wolno manifestować swojej wiary” .
Równie pouczające był przebieg samych warsztatów szkolnych. "W czasie warsztatów jedna z polskich dziewczyn powiedziała: <>. Próbowała wykazać, że wyznawane w tej szkole wartości wpływają na panującą tam atmosferę. Na to pani [Szwajcarka] zaczęła machać rękami, sygnalizując, żeby nie rozwijać tego tematu, po czym dziewczynie odebrano głos. Gdy nieco później uczniowie z Polski zgłosili zastrzeżenia przy temacie adopcji dzieci przez pary homoseksualne, wybuchła burza. Tym razem oburzenie było powszechne.”.
Kiedy jednak przyjechała do tej samej szkoły młodzież z Angill, która w całości była, łacznie z nauczycielką muzumańska, z chustami na głowie, nie była żadnego poblemu z "manifestacją swojej religijności".
Nie od dziś wiemy, "toleranacja", "neutralność" nie dla chrześcijan, tych się po protu zwalcza.

za:
Franciszek Kucharczak "Polska zakonnica zdyskryminowana w Szwajcarii", 29.11.2012
http://gosc.pl/doc/1375198.Polska-zakonnica-zdyskryminowana-w-Szwajcariiśroda, 28 listopada 2012

Encyklika "Quas primas" o Chrystusie KróluTekst encykliki o Chrystusie Królu "Quas primas" czytany przez Halinę Łabonarską.
http://vimeo.com/54134126#

Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko

Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę, którą będziemy zanosić przez cały czas trwania Adwentu. Pragniemy modlić się zarówno za dzieci, które mają się narodzić, za już narodzone jak i za ich rodziców. Będziemy prosić również o przemianę serc wszystkich ludzi, dla których życie jest wartością podważalną.
Przez 23 dni Adwentu spotkamy się z 23. dziećmi cierpiącymi na różnorodne, wrodzone niepełnosprawności i choroby. Spróbujemy przyjrzeć się jak żyją, z jakimi trudnościami się zmagają i co to oznacza dla nich i dla ich rodziców. Każdego dnia przybliżać będziemy historię dziecka z niepełnosprawnością lub schorzeniem. Jednocześnie modlić się będziemy za te wszystkie dzieci, które są doświadczone takim stanem oraz za te, które z podobnymi problemami przyjdą na świat.
Patronat honorowy akcji adwentowej objął Ks. Biskup Kazimierz Gurda

Co oznacza włączenie się w akcję adwentową?
Włączenie się w akcję adwentową zakłada codzienne zapoznanie się z rozważaniem dotyczącym niepełnosprawności bądź choroby dziecka oraz odmówienie stałej modlitwy. Całość powinna zająć ok. 10 minut dziennie.

Przez ile dni trwa modlitwa?
Modlitwa trwa przez cały Adwent, w tym roku są to 23 dni, od 2 do 24 grudnia włącznie.

Gdzie i której godzinie będzie odmawiana?
Miejsce i czas modlitwy zależy od własnego wyboru. Proponujemy odmawianie modlitwy w obecności Najświętszego Sakramentu.

Kto może się włączyć?
W modlitwę może włączyć się każdy. Zachęcamy do podejmowania modlitwy także przez dzieci, całe rodziny, Wspólnoty oraz Parafie.

Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i wsparciem w czasie tegorocznej, ogólnopolskiej akcji wielkopostnej „40 Dni Dla Życia”. Mamy nadzieję, że i akcja adwentowa spotka się z przychylnością i zaangażowaniem wielu serc, dlatego też prosimy o rozpowszechnianie i zachęcanie do wzięcia udziału w tej modlitwie.
Zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa w modlitwie na stronie: www.duchowaadopcjadziecka.wordpress.com. Jeśli znasz osoby, które mogłyby zaangażować się w modlitwę, a nie mają dostępu do Internetu, pomóż im i zgłoś te osoby!

Posiadamy też swoją stronę na portalu społecznościowym Facebook: http://www.facebook.com/pages/Duchowa-Adopcja-Dziecka-Pocz%C4%99tego/138155636288047

Ks. Karol Starczewski (duchowaadopcjadziecka.wordpress.com)Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger