piątek, 3 czerwca 2022

MASS OF THE AGES Episode 2 — A Perfect Storm (4K)

This is the story of how the New Mass (Novus Ordo) was created after Vatican II. Join us for a surprising investigation into the machinations of Annibale Bugnini, and meet those who fought to preserve the Latin Mass against all odds. What happened between the Second Vatican Council and the publication of the New Mass? Was this a reform that everyone in the Vatican approved? Peek behind the curtain and hear the debates of bishops, cardinals, and Pope Paul VI as they pursue the most extensive liturgical reform in Church history.

środa, 1 czerwca 2022

Niemcy: Zmarł ks. Marek Heggenberger FSSPX

22 maja, w 5. niedzielę po Wielkanocy, we wczesnych godzinach rannych został przez Boga powołany do żywota wiecznego ks. Marek Heggenberger FSSPX. Od dawna chorował na stwardnienie rozsiane; złożony chorobą, nie mógł już odprawiać ofiary Mszy św. Kiedy przed dwoma tygodniami po pobycie w szpitalu i otrzymaniu ostatniego namaszczenia wrócił do domu, nic nie wskazywało na mającą nadejść śmierć.
Ksiądz Marek Heggenberger zmarł w wieku 60 lat, w 30. roku kapłaństwa. Po dwóch latach posługi w Rickenbach i Bonn, przez 11 lat pełnił posługę przełożonego dystryktu niemieckiego, później przez siedem lat działał w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w St. Mary’s, Winonie i Kansas. Od 2011 r. posługiwał w Szwajcarii niemieckojęzycznej. Mieszkał w Bazylei i w Rickenbach, skąd przed czterema laty przeprowadził się do domu opieki Bractwa w Weihungszell w Górnej Szwabii.
Prosimy o modlitwę za zmarłego, którego pogrzeb odbył się w piątek po Wniebowstąpieniu Pańskim (27.05) w jego rodzinnej miejscowości Herten w Badenii-Wirtembergii. Msza żałobna w parafialnym kościele pw. św. Urbana poprzedziła pochówek na pobliskim cmentarzu. za: https://www.fsspx.at/de/news-events/news/gott-der-herr-%C3%BCber-leben-und-tod-hat-p-markus-heggenberger-zu-sich-gerufen-73840 https://news.fsspx.pl/2022/05/niemcy-zmarl-ks-marek-heggenberger-fsspx/

wtorek, 31 maja 2022

Pielgrzymka dróżkami Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 21 maja grupa około sześćdziesięciu pielgrzymów z południowej Polski wyruszyła na dróżki Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, żeby w miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie oddać Jej cześć i prosić Ją o pomoc w swoich intencjach. Tym razem pątników prowadził ks. Cezary Winiarek, który od kilku miesięcy posługuje w krakowskim przeoracie.
Chociaż rankiem tego dnia w Krakowie dość mocno padało, to w samej Kalwarii pogoda sprzyjała pielgrzymom: było sucho i dość ciepło, ale nie upalnie. Zapewne najbardziej docenili to rodzice małych oraz bardzo małych dzieci, które – podobnie zresztą jak w zeszłym roku – stanowiły pokaźną część grupy.
Trasę, tak dobrze znaną wielu pątnikom, pokonano przy wtórze pieśni maryjnych i modlitwy różańcowej. Obiekty należące do dróżek Matki Bożej są podzielone na trzy grupy, tzw. cykle, odpowiadające trzem okresom z życia Maryi: boleści, zaśnięcia i wniebowzięcia. Nawiedzając kapliczki należące do każdego z cykli, odmawiano tajemnice bolesne, radosne i chwalebne różańca; przy każdej stacji ks. Winiarek odczytywał rozważania, osnute wokół życia i tytułów Najświętszej Maryi Panny.
Pielgrzymkę zakończyło jak zwykle kapłańskie błogosławieństwo, po którym uczestnicy indywidualnie udali się przed cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, żeby polecić Jej swój trud i prosić o łaski. za: https://news.fsspx.pl/2022/05/pielgrzymka-drozkami-matki-bozej-w-kalwarii-zebrzydowskiej/

Z kalendarza liturgicznego: 31 maja - NMP Królowej

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger