piątek, 23 lutego 2018

czwartek, 22 lutego 2018

28 kwietnia 2018 "Różaniec na granicy" we Francji

 "Iskra z Polski" zapala kolejny naród.

 "A Bóg da zwycięstwo" - tak zaczyna się apel katolików francuskich do rodaków.

 "Wielka szkoda w królestwie Francji". Jak możemy nie usłyszeć tych słów z echa Archanioła Świętego Michała do świętej Joanny d'Arc, w smutnym okresie, kiedy nasz kraj jest pogrążony?"

Następnie autorzy wymieniają wszystkie plagi dręczycielce społeczeństwo francuskie. 200.000 aborcji w skali roku, deprawacja przez laicką tzw. "edukację narodową", bezrobocie, niskie płace, rozbicie rodziny, życie we wrogim i niemoralnym otoczeniu.

"Ponieważ odrzucamy tę fatalność, ale także dlatego, że jesteśmy świadomi stanu żywych sił naszego narodu, zwracamy się zdecydowanie do Nieba. Do Naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Francji od czasu darowizny świętej Joanny d'Arc, do Matki Bożej Królowej Francji od czasu poświęcenia Ludwika XIII, do Archanioła Saint Michel specjalnego opiekuna Francji, św. Remigiusza,  św. Klotyldy, św. Genowefy, św. Ludwika, króla Francji, św. Joanny d'Arc, św. Teresy z Lisieux i wszystkich świętych w narodzie francuskim, chcemy błagać ich wstawiennictwo i pomoc"

Przypomina się, że

"W całej swojej historii Francja była błogosławiona i dostatnia, gdy okazała się godna obietnic dotyczących jej chrztu i surowo ukarana, gdy odeszła od nich. Odstępstwo naszych czasów jest takie, że sprawia, że ​​nasz tysiącletni naród znika w globalnym i laickim kryzysie".

Przypominają, o obowiązku przeciwstawiania się duchowi Rewolucji, publicznie całą pełnię katolickiego myśli.

"Po milionie Polaków 7 października 2017 r. W Kolumbii, Irlandii, we Włoszech, w Chorwacji ... jest to kolej Francji, najstarsza córka Kościoła, aby uciec się do silnego wstawiennictwa swojej matki Niebo przez modlitwę różańcową. Każdy będzie sądzony według jego uczynków. Nie ma czasu na ucieczkę"

Nie zgadzają by Francja, nastrasza córka Kościoła została się podbita przez hordy najeźdźców. Nie dają wolnej reki tym co podbijają miasta i niszczą granice. Wrogowie muszą liczyć się z katolikami, którzy się nie podają.

"O Maryjo, droga matko, zachowaj w sercu Francuzów wiarę dawnych lat! Usłysz z nieba, ten okrzyk ojczyzny: katolicy i Francuzi zawsze!Do zobaczenia 28.04.2018 na przebudzenie katolickiej Francji!"


za: https://www.riposte-catholique.fr/perepiscopus/28-avril-rosaire-aux-frontieres-de-france?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Riposte-catholique+%28Riposte-catholique%29

https://www.churchmilitant.com/news/article/france-national-rosary

środa, 21 lutego 2018

Dziś suche dni wiosenne AD 2018

Suche dni (dni kwartalne) – w tradycji Kościoła katolickiego kwartalne dni postu obejmujące środę, piątek i sobotę  obchodzone na początku każdej z czterech pór roku, tj.:
  • po I niedzieli wielkiego postuDni modlitw o ducha pokuty – od środy po pierwszej niedzieli wielkiego postu do soboty przed drugą niedzielą wielkiego postu (luty – marzec)

Obchody te winny służyć odnowie duchowej wiernych, poprzez obchody liturgiczne, praktyki pokutne i akcje duszpasterskie.
Obchodzenie suchych dni nie jest obecnie wymagane prawem kanonicznym, ich termin i formę obchodzenia może określić lokalny ordynariusz. Do czasów Soboru Watykańskiego II obowiązywał w te dni post ścisły.

za:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Suche_dni

WE WSPÓLNOTACH TRADYCJONALISTYCZNYCH 
DALEJ TRWAJĄ TE POBOŻNE PRAKTYKI
REDAKCJA

wizualizacja z 2017

wtorek, 20 lutego 2018

13 maja 2018 różaniec w Australi od "Wybrzeża do wybrzeża"

Akcja różańcowa - "iskra" z Polski - rozszerza się!

Katolicy z Australii wyznaczyli datę swojej narodowej akcji różańcowej na 13 maja.


Hasłem jest "Oz Rosary 53" co w slangu "oz" oznacza Australię, a liczba 53 to suma "Zdrowaś Mario" w różańcu.
KONTAKT - na ozrosary53@gmail.com
https://www.facebook.com/pg/OZROSARY53/about/?ref=page_internal
za: https://www.churchmilitant.com/news/article/australian-catholics-have-their-own-national-rosary

poniedziałek, 19 lutego 2018

Wielodzietność nagrodzona - przez Prezydenta RP

Czym jest wielodzietność rodzin w planie Bożym? Tak jak kapłan ofiarowuje Jezusowi swój celibat, chrześcijańscy rodzice ofiarowuję Bogu swoją płodność. Rodząc i wychowując po katolicku dzieci zapełniają Niebo nowymi zbawionymi i przybliżając powtórne przyjście Pana. A stanie się to wtedy kiedy "miara wybranych" zostanie dokonana. Stąd antykoncepcja czy powstrzymywanie się od rodzicielstwa środkami  naturalnymi pochodzą od diabła, "księcia tego świata" przedłużającego swoje panowanie.

Redakcja

 

„Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki”

 
Dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym, w duchu służby. Jesteście Panie naszym największym dobrem narodowym – mówił Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z rodzinami wielodzietnymi.

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci. W uroczystości, która odbyła się w środę w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi - Nie ma Polska większego dobra niż polskie Matki, które wychowują dzieci,  dbają o dom, które troszczą się o to, aby tradycja była przechowywana, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie; dzięki którym Polska przetrwała 123 lata zaborów – podkreślał Prezydent, nawiązując do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.Dziękował zaproszonym paniom „za trud wychowania, troski, pamięci, miłości, za budowanie wspólnoty”. Szczególnie akcentował wartość wychowania patriotycznego w rodzinach.

- Te odznaczenia to bardzo skromny wyraz wdzięczności – bardzo skromny! Ale jestem niezwykle wzruszony, że mogłem Dostojnym Paniom te odznaczenia wręczyć. I że mogę wypowiedzieć słowa podziękowania dla Was za to, że jesteście, że zawsze byłyście i za to, że dzięki Wam Polska trwa i będzie trwała – mówił Prezydent Andrzej Duda do zaproszonych pań i ich bliskich. (BZ)


Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

odznaczone zostały za zasługi w wychowaniu dzieci w rodzinie wielodzietnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Krystyna ŁUKANOWSKA
Mama trzynaściorga dzieci. Wychowanie dzieci łączyła z pracą w gospodarstwie rolnym oraz aktywną działalnością w Kole Gospodyń Wiejskich.

Grażyna NELEC
Mama szesnaściorga dzieci. Mimo licznych obowiązków jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą, a przede wszystkim kochąjącą i oddaną mamą. Wraz z mężem stworzyła dużą, kochającą się rodzinę. Wychowuje dzieci w duchu wzajemnego szacunku oraz życzliwości dla innych.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Irena BYLICKA
Mama ośmiorga dzieci. Wychowując dzieci, pracując zawodowo działa jednocześnie w organizacjach społecznych m.in. w Katolickiej Organizacji Kobiet, Radzie ds. Kobiet przy Episkopacie Polski, współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+.

Bożena PIETRAS
Mama pięciorga dzieci. Pracuje społecznie na rzecz rodzin katolickich, organizatorka i aktywny członek Związku Dużych Rodzin 3+, założycielka i przewodnicząca Koła w Lublinie.

Maria SZKODZIŃSKA
Mama czternaściorga dzieci. Wraz z mężem wychowuje dzieci w duchu patriotyzmu i poszanowania dla tradycji.

Anna WARDAK
Mama dziesięciorga dzieci. Pracę społeczną na rzecz rodzin i edukacji łączy  z wychowaniem dzieci oraz pracą zawodową. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty poświęcone tematyce małżeńskiej i wychowawczej.

 http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,246,nie-ma-polska-wiekszego-dobra-niz-polskie-matki.html
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger