piątek, 3 lutego 2012

Tonsura i obloczyny we Flavigny oraz w Zaitzkofen


W dniu wczorajszym w seminariach Bractwa we Francji i w Niemczech miało miejsce przyjecie sutanny oraz tonsura. W Zaitzkofen kandydatów do kapłaństwa było siedmiu, we Flavigny - siedemnastu. Fotografie z tych ceremonii mozna obejrzec na stronie internetowej Dystryktu Niemiec:

Flavigny


Zaitzkofen
2 luty w Gdyni

czwartek, 2 lutego 2012

pomoc dla Alana CeleraAby zobaczyć dane w powiększeniu, kliknij na obrazek

Alan Celer od lat choruje na mukowiscydozę. To straszna i na razie nieuleczalna choroba. Alan ma 23 lata.To jeden z najdłużej żyjących z tą chorobą ludzi w Polsce. Alan jest na specjalnej diecie ułożonej przez gastrologa. Dziennie trzeba mu dostarczyć 4 tys.kalorii. Musi przyjmować specjalne enzymy trawienne, które pomagają mu przyswoić białko i inne składniki. To nie jest tylko kwestia płuc zaczopowanych gęstym śluzem. To jeszcze chora wątroba, trzustka, cały układ wydalniczy.
Lekarze już dawno chcieli go przykuć do wózka, On się nie dał. Walczy. Robi filmy, fotografuje, pisze wiersze, jeździ rowerem... ŻYJE !!!! Od lat pomaga innym chorym. U Alana pracuje tylko jedno płuco i to w 30%. Ten chłopak tak wiele daje innym... Pomimo że wciąż żyje w cieniu śmierci, która skrada się niepostrzeżenie (latem prawie by wygrała) jest radosnym i skorym do żartów człowiekiem.
Alan ma konto założone przez fundację MATIO. Może ktoś chciałby go wspomóc. Dla Alana liczy się każda złotówka. Do ziarnka ziarnko... Może ktoś chciałby pomóc rzeczowo - przez środki spożywcze. Jeden chłopak z Radomia wpadł właśnie na taki pomysł i u siebie w pracy gromadzi produkty z listy Alana (do przesłania przez Redakcje Katolika Tradycji).

http://www.b-one.yoyo.pl/Promo/alan.html
PS. INFORMUJEMY ŻE AKCJA TRWA DALEJ -11.02.3013

środa, 1 lutego 2012

30 lecie zdobycia kosciola St Nicolas du Chardonnet


1. Paryż tkwił w braku pobożności, Ofiara Odkupienia przekazana na rozkaz Pana została wygnana z naszego miasta. Ref. St Nicolas du Chardonnet, świątynio którą Bóg nam dal byśmy zdobyli życie wieczne, zawsze bedziemy twoimi wiernymi. 2. To byla obelga wobec Nieba by cos podobnego wymyslic. Wowczas, wstapiwszy do tego miejsca, wiara oddala je Bogu. Ref. 3. Zachowaj nas o Matko Najswietsza w swej horagwi, z dala od obaw, ktore sprawiaja, ze sie ucieka i zla, ktore prowadzi do zdrady. Ref.Prosze wybaczyc "surowosc" tego filmu ale to nasz pierwszy samodzielny montaz :)
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger