sobota, 9 września 2023

Weekly News Roundup September 7, 2023

This week the editors will discuss: (1) the latest bombshells from Papal Remarks and In-Flight Press Conference during the Pope's Trip to Mongolia; (2) The House Oversight Committee Demands Records Relating to VP Biden's Staff Colluded with Hunter's Business Partner while Trump calls follows "not to comply;" (3) Notorious Fr. James Martin's Attempts to Hijacks Raising of Lazarus for LGBT Purposes; and (4) Some Good News: One Parent Prevails in Her Fight Back Against Public School Indoctrination into Gender Agenda.

IX Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu

https://www.piusx.org.pl/komunikaty/2023/324

piątek, 8 września 2023

XXIX Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej z Warszawy na Jasną Górę

XXIX Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej z Warszawy na Jasną Górę rozpoczęła się Mszą św., podczas której ks. Łukasz Szydłowski FSSPX – kierownik i opiekun duchowy pielgrzymki – wygłosił kazanie, mające duchowo przygotować pątników na trudy drogi. Jak mówił, uczestnictwo w pielgrzymce to publiczne wyznanie wiary; tej wiary, która obecnie jest rugowana z życia publicznego. Wspólne modlitwy i śpiewy to nie tylko cześć oddawana Bogu, lecz także pomoc w walce z własnym tchórzostwem, które łatwiej przezwyciężyć w licznej grupie. Nasze zachowanie będzie świadectwem dawanym zarówno napotykanym po drodze ludziom, jak i innym pielgrzymom. Ponieważ miała to być pierwsza pielgrzymka w moim życiu, wyjaśnienie, z jakim nastawieniem powinienem przeżywać najbliższe dni, było dla mnie bardzo cenne.
Z takimi więc podniosłymi myślami wyruszyliśmy w drogę wiodącą do tronu naszej najukochańszej Matki. Każdy dzień – z wyjątkiem ostatniego – rozpoczynał się Mszą św.; po niej mieliśmy ok. godziny na poranną toaletę, śniadanie, wreszcie spakowanie namiotu i bagażu. Każdemu wymarszowi towarzyszył śpiew Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!; następnie prosiliśmy patrona Bractwa: Sancte Pie Decime, gloriose patrone, ora pro nobis! Pierwszą modlitwą w drodze były Godzinki, po których śpiewaliśmy pierwszą część różańca. Mieszkańcy miejscowości, przez które przechodziliśmy, mogli usłyszeć piękne tradycyjne pieśni maryjne oraz inne pieśni polskie i łacińskie. Słyszeli je również proboszczowie kościołów, w których się zatrzymywaliśmy. Przyjmowano nas bardzo gościnnie – otrzymywaliśmy kanapki, ciasta, kawę itp. Zawsze modliliśmy się za proboszczów i parafian. (...)
wiecej na: https://news.fsspx.pl/2023/08/relacja-z-pielgrzymki-na-jasna-gore/ https://photos.google.com/share/AF1QipMH39cx-xvNSi-DqCyIEZtAWA-GKA0W6o3325nVwn1IlwBvkroUCnbAX5mMjdeifA?key=Z1dMOVVvMkg5Z3Uza0c5cTViTXFNTDV1dTdseWtB&pli=1

czwartek, 7 września 2023

Pope Francis encourages Buddhists and Muslims in Mongolia

Pope Francis encourages Buddhists and Muslims in Mongolia in a “meeting together as the humble heirs of ancient schools of wisdom.”

środa, 6 września 2023

Przegląd tradycjonalistyczny #43 - Kamil Klimczak, Piotr Błaszkowski

Otóż Antonio Spadaro SJ, zaufany przyjaciel Franciszka i redaktor naczelny „La Civiltà Cattolica”, opublikował szokujący komentarz do Ewangelii św. Mateusza (15, 21-28). O. Spadaro stwierdził, że Pan Jezus wykazał się wobec kobiety kananejskiej „obojętnością”; zachował się jak „teolog”, który zamknięty jest w sztywnych ramach, bez miejsca na miłosierdzie. Jezus jawił się wręcz jako „zaślepiony przez nacjonalizm i rygoryzm teologiczny”; to dzięki słowom kobiety kananejskiej został „nawrócony na siebie” i „uzdrowiony, wolny od sztywności dominujących nurtów teologicznych, politycznych i kulturowych swoich czasów”. (za lifesitenews.com, messainlatino.com, PCh24.pl)

poniedziałek, 4 września 2023

Jansenizm i pies-maszyna

#wielomski #herezje
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger