piątek, 27 lipca 2018

7 października 2018 Światowy Różaniec na Skałach

 


Akcja różańca do granic rozszerza się. Data została wyznaczona na 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej ustanowionej przez papieża św. Piusa V na pamiątkę zwycięstwa nad Turkami w bitwie pod Lepanto 1571 roku.stan zgłoszeń na lipiec

za: https://www.facebook.com/OZROSARY53/photos/pcb.290313061705337/290312548372055/?type=3&theater

Kanada zgłosiła akces do Różańca do Granic, Za Życiem i Wiarę - 7 października 2018


CANADA RALLIES TO THE ROSARY

Oct. 7 prayer campaign to unite Catholics across the nation


VAL CARON, Ontario (ChurchMilitant.com) - Catholics across the Great White North are rallying to the Rosary.
From Vancouver in the west to Cape Breton Island in the east, Canadian Catholics are banding together in anticipation of Rosary on the Coasts and Border for Life and Faith, Canada, a massive Oct. 7 Rosary crusade to intercede for the soul of their nation. 
za: https://www.churchmilitant.com/news/article/canada-rallies-to-the-rosary-i#.W053X85yG84.email

czwartek, 26 lipca 2018

Tam gdzie jest Jezus, tam jest Maryja.


ks. Karl Stehlin - Nowy przełożony Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej

Nowy przełożony Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej


Ks. Karol Stehlin FSSPX, nowo mianowany przełożony Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej
Ponieważ ani wybrany na kapitule generalnej przełożony Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, ani jego asystenci nie władają językiem niemieckim, postanowili powołać dodatkowego współpracownika, który będzie wspomagał kontakty Domu Generalnego w Menzingen z kapłanami i wiernymi niemieckiej sfery językowej. Został nim obecny (2014–) przełożony Domu Autonomicznego Europy Środkowo-Wschodniej, ks. Łukasz Weber FSSPX.
Nowym przełożonym Domu Autonomicznego z siedzibą w Warszawie zostanie obecny przełożony dystryktu Azji, ks. Karol Stehlin FSSPX, który już wcześniej pełnił tę funkcję (1994–2014).
Objęcie nowych zadań przez obu księży nastąpi 15 października br. Polecamy ich posługę kapłańską modlitwom Czytelników!
https://news.fsspx.pl/2018/07/nowy-przelozony-domu-autonomicznego-europy-srodkowo-wschodniej/
środa, 25 lipca 2018

Ks. Krystian Bouchacourt FSSPX, drugi asystent generalny Bractwa Św. Piusa X, udzielił fsspx.news swego pierwszego wywiadu.

„Chodzi przede wszystkim o asystowanie naszemu nowemu kapitanowi”


Ks. Krystian Bouchacourt FSSPX, drugi asystent generalny

Ks. Krystian Bouchacourt FSSPX, drugi asystent generalny Bractwa Św. Piusa X, udzielił fsspx.news swego pierwszego wywiadu.

Jaka była dotychczasowa droga kapłańska Księdza w Bractwie Św. Piusa X?
Po święceniach, dzięki moim przełożonym, mogłem podążać klasyczną drogą kapłańską. Najpierw byłem wikarym, a potem przez kilkanaście lat przeorem w Unieux, w okolicy Saint-Etienne, gdzie byłem bardzo szczęśliwy. Następnie zostałem mianowany kapelanem w kaplicy Wagram w Paryżu, czyli w „matce” kościoła św. Mikołaja, skąd wyszedł paryski ruch Tradycji. Tradycja utrzymała się w tym miejscu dzięki ks. prał. Ducaud-Bourget i ks. Serraldzie. Następnie spędziłem sześć lat u św. Mikołaja z Chardonnet, gdzie jako proboszcz parafii opiekujący się paryskimi wiernymi zaznałem wspaniałych chwil. To cudowny statek!

Następnie moi przełożeni uznali, że powinienem poznać inne nieba… a więc udałem się na 11 lat do Ameryki Południowej. Praktycznie w ogóle nie mówiłem po hiszpańsku, ale przełożeni nie widzieli w tym przeszkody. A więc byłem tam 11 lat, ujrzałem inne nieba, bardzo żywe chrześcijaństwo – i tam też byłem bardzo szczęśliwy.
Wróciłem, gdy przełożeni poprosili mnie o objęcie urzędu przełożonego dystryktu Francji. To również jest wspaniały statek – miałem okazję zajmować się kapłanami, co budziło moją radość. Zajmować się kapłanami jest najpiękniejszą rzeczą dla przełożonego, zajmować się powołaniami kapłańskimi, powołaniami zakonnymi, zajmować się naszymi braćmi i zakonnicami, którzy robią tyle dobrego w naszych przeoratach i szkołach.

W jaki sposób Księdza dotychczasowe doświadczenie okaże się przydatne na Księdza nowym stanowisku?
W każdym razie jest pewne, że użyję całego danego mi przez Opatrzność doświadczenia, aby wesprzeć ks. Pagliaraniego. Sądzę, że zaznawszy radości i przykrości kapłańskich na każdym poziomie posługi będę mógł, o ile będzie to w mojej mocy, pomagać kapłanom w ich apostolacie, próbować ich pocieszać, zachęcać do wytrwania. Ale moją rolą będzie przede wszystkim pomoc ks. Pagliaraniemu w pełnieniu jego urzędu. Rola asystenta jest dyskretna. Chodzi przede wszystkim o asystowanie naszemu nowemu kapitanowi.

Ksiądz zna się z ks. Pagliaranim z Argentyny…
Był rektorem seminarium w La Reja i współpracowaliśmy przez dwa, trzy lata – nie pamiętam dokładnie ile. To była doskonała współpraca. Dla przełożonego dystryktu sercem dystryktu jest seminarium. Ks. Pagliarani podejmował mnie zawsze bardzo życzliwie i zawsze bardzo dobrze się rozumieliśmy. Jestem przekonany – daj Panie Boże – że to był wstęp do bardzo dobrej współpracy. Ale rzeczywiście [tak było]: przez trzy lata praktycznie co tydzień odwiedzałem seminarium, a ks. Pagliarani podejmował mnie po królewsku.

 https://news.fsspx.pl/2018/07/chodzi-przede-wszystkim-o-asystowanie-naszemu-nowemu-kapitanowi/

wtorek, 24 lipca 2018

Wybór asystentów generalnych Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

Komunikat domu generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X


Nowy przełożony generalny wraz z nowymi asystentami generalnymi, Ecône 11 lipca AD 2018

Nowy przełożony generalny Bractwa Św. Piusa X, ks. Dawid Pagliarani, oraz 40 pozostałych kapitulariuszy zdecydowali się przeprowadzić wybory dwóch asystentów generalnych pod koniec dnia.

Pierwszym asystentem generalnym został wybrany bp Alfons de Galarreta. Biskup pomocniczy Bractwa Św. Piusa X pochodzi z Hiszpanii i ma 61 lat; święcenia kapłańskie otrzymał w 1980 r. w Buenos Aires w Argentynie, gdzie mieszkał przez dłuższy okres czasu. W przeszłości był rektorem seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja (Argentyna) oraz przełożonym domu autonomicznego Hiszpanii i Portugalii. W latach 2002–2006 pełnił funkcję drugiego asystenta generalnego. Dotychczas rezydował w Genewie (Szwajcaria).

Drugim asystentem generalnym został wybrany ks. Krystian Bouchacourt. Pochodzi z Francji i ma 59 lat, święcenia kapłańskie otrzymał w 1986 r. z rąk abpa Marcelego Lefebvre’a. Posługę kapłańską pełnił m.in. w Paryżu, w kościele św. Mikołaja; następnie był przełożonym dystryktu Ameryki Południowej, a od 2014 r. piastował urząd przełożonego dystryktu Francji.
Po dokonaniu wyboru nowych asystentów generalnych kapituła generalna zajmie się od jutra (tj. 12 lipca – przyp. red. WTK) procedowaniem wielu kwestii, które powinna rozstrzygnąć do 21 lipca 2018 r.
Ecône, 11 lipca 2018

 https://news.fsspx.pl/2018/07/wybor-asystentow-generalnych-bractwa-kaplanskiego-sw-piusa-x/#more-8100

poniedziałek, 23 lipca 2018

Wywiad z ks. Dawidem Pagliaranim, nowym przełożonym generalnym FSSPX

„Za całą historią Bractwa stoi Najświętsza Maryja Panna” – wywiad z ks. Dawidem Pagliaranim, przełożonym generalnym FSSPX


Dotychczasowy i nowy przełożony Bractwa Św. Piusa X
11 lipca ks. Dawid Pagliarani FSSPX, nowy przełożony generalny Bractwa Św. Piusa X, udzielił serwisowi informacyjnemu FSSPX.news swojego pierwszego wideo-wywiadu. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie jego transkrypcji, zachowując styl mówiony.

Czcigodny Księże Przełożony, jak postrzega Ksiądz swoją elekcję?
Przyznam, że dochodziły do mnie pewne pogłoski (o możliwości mojego wyboru na stanowisko przełożonego generalnego – przyp. tłum.), ale zadawałem sobie pytanie, czy nie jest to jakiś żart, czy może tkwić w tym jakieś ziarno prawdy. Dlatego po prostu czekałem na dzisiejszy dzień. Muszę przyznać, że nawet teraz nie wiem, czy w pełni dotarło do mnie, co się dziś wydarzyło.
To był długi dzień, jednakże w zeszłym tygodniu, podczas rekolekcji, powierzyłem wszystko w ręce Najświętszej Maryi Panny i Bożej Opatrzności. Myślę, że to Ona stoi za całą historią Bractwa. Również Ona prowadzi całą kapitułę i każdego z nas.
Być może jest jeszcze za wcześnie, abym o tym myślał.

Czy mógłby się Ksiądz przedstawić?
Pochodzę z Rimini, miasta położonego nad wybrzeżem adriatyckim Włoch, gdzie od wielu lat mieści się przeorat Bractwa. To tam poznałem Bractwo Św. Piusa X. Wstąpiłem do (seminarium we – przyp. tłum.) Flavigny w 1989 r. Następnie miałem przerwę związaną ze służbą wojskową; zostałem wyświęcony w 1996 r. Spędziłem siedem lat w moim rodzinnym mieście jako kapłan, trzy lata w Singapurze, wróciłem do Włoch (jako przełożony dystryktu – przyp. tłum.), a w Argentynie spędziłem sześć i pół roku. A teraz jestem tutaj…

Był Ksiądz dotychczas rektorem seminarium w Argentynie…
 Myślę, że najwięcej będzie mnie kosztować rozstanie się z tym miejscem. Uważam, że to najpiękniejsze miejsce dla kapłana, a w szczególności dla kapłana Bractwa. Serce Bractwa to seminaria. To nie Menzingen! Wiadomo oczywiście, co mam na myśli.
To tam formuje się kapłanów i widać dobrze, jak łaska, nawet w naszych czasach, jest w stanie zupełnie przemienić młodego człowieka. Każde powołanie jest cudem i sądzę, że kiedy się pracowało w seminarium, to w pełni rozumie się, czym jest Bractwo.

Czego oczekuje Ksiądz od swoich dwóch asystentów?
Są to kapłani, których bardzo szanuję. Znam ich dość dobrze, ks. Bouchacourta poznałem w Argentynie, znam też dość dobrze bp. de Galarretę. Myślę, że to naprawdę wielkie szczęście móc pracować z kapłanami starszymi od siebie, służącymi dobrą radą i – muszę dodać – z tak sympatycznym kapłanem jak ks. Bouchacourt…

Czy ma Ksiądz jakąś wizję co do Bractwa Św. Piusa X?
Celem Bractwa jest formacja kapłanów. Jednakże kapłan powinien dojrzewać, kształcić się i uświęcać przez całe życie. Uważam, że to tu trzeba skupić nasze wysiłki, aby pomóc kapłanom wytrwać w dążeniu do świętości.
Powiedziałbym, że każdy kapłan, każdy kapłański żywot, jest trochę jak struna skrzypiec, którą trzeba odpowiednio napiąć i nastroić, aby zawsze mogła wydawać dobry dźwięk… dźwięk, którego Pan Bóg oczekuje od każdego z nas. Zatem pomiędzy życiem i formacją w seminarium a tym, czego oczekuje się od kapłana w jego pracy apostolskiej, musi zachodzić pewna jedność i ciągłość w dążeniu do świętości. Myślę, że tu leży rozwiązanie większości naszych problemów.

Czego oczekuje Ksiądz od wiernych? Jak Ksiądz myśli, czego oni oczekują od Księdza?
To dobre pytanie. Łatwiej odpowiedzieć na jego pierwszą część. Po pierwsze chcę podziękować wiernym za wszystkie modlitwy, ofiarowane w związku z tą kapitułą i powiedzieć im, że kapituła dopiero się zaczęła. A więc wszystkie nasze dyskusje, to, co mamy rozpatrzyć, trzeba będzie się tym zająć teraz, w najbliższych dniach. Zatem dziękuję wiernym za ich modlitwy rozpoczęte w styczniu i proszę ich, żeby wielkodusznie zdwoili swoje [modlitewne] wysiłki.
A czego oczekują od mnie? Sądzę, że oczekują, że Bractwo będzie wierne celowi, dla którego powstało. Już mówiłem, że zostało założone w celu formowania kapłanów, ale kapłaństwo istnieje dla uświęcenia dusz, a więc wierność księży wobec ich kapłaństwa, wobec ich własnego uświęcenia w sposób nieunikniony wpływa na wiernych. Tego oczekują wierni, nie tylko od mnie, ale od wszystkich kapłanów Bractwa.

https://news.fsspx.pl/2018/07/za-cala-historia-bractwa-stoi-najswietsza-maryja-panna-wywiad-z-ks-dawidem-pagliaranim-przelozonym-generalnym-fsspx/

niedziela, 22 lipca 2018

Początek kapituły generalnej Bractwa Św. Piusa X


Rozpoczęcie kapituły generalnej w seminarium św. Piusa X w Ecône

W środę 11 lipca 2018 r. o godzinie 9.00 41 członków kapituły generalnej zajęło miejsca w auli kapituły w seminarium św. Piusa X w Ecône (Szwajcaria). Następnie udali się oni do kościoła, żeby wezwać pomocy Ducha Świętego i złożyć przysięgę, że będą głosowali na najbardziej godnego kandydata oraz że dochowają tajemnicy na temat przebiegu głosowań i obrad kapituły.

W tym samym dniu ks. Dawid Pagliarani, dotychczasowy rektor seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja (Argentyna), został wybrany nowym przełożonym generalnym na dwunastoletnią kadencję. 47-letni kapłan z Włoch zastąpił na tym stanowisku bp. Bernarda Fellaya, pełniącego funkcję przełożonego generalnego przez dwie kadencje, w latach 1994–2018.

W kolejnych dniach kapituła wybierze dwóch asystentów generalnych oraz zajmie się innymi zadaniami.
Galeria prezentuje zdjęcia z auli poprzedzające początek kapituły oraz ceremonię przysięgi w kościele. Kapitule towarzyszy dwóch księży, symultanicznie tłumaczących obrady.


za: https://news.fsspx.pl/2018/07/poczatek-kapituly-generalnej-bractwa-sw-piusa-x/#more-8097

Nakrywanie głowy przez niewiasty to piękna, katolicka tradycja.za: https://www.facebook.com/mantylki/photos/a.237434773129490.1073741827.187953068077661/839706326235662/?type=3&theater
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger