czwartek, 18 października 2018

"Tęczowy" Franciszek
Franciszek obdarowany przez młodzież (aktywistów)  “tęczowym” krzyżem przed spotkaniem młodych w Panamie.Taki krzyż jest symbolem duszpasterstwa młodzieży w Ameryce Łacińskiej.
za: https://www.facebook.com/NovusOrdoWatch/
za: https://enraizadosencristo.wordpress.com/2018/10/17/bergoglio-enemigo-de-la-cruz-de-cristo/

środa, 17 października 2018

“Czy Franciszek jest heretykiem?”
“Czy Franciszek jest heretykiem?”
Zapytał dr Stanisław Krajski emerytowanego ks. abp Jana Paweła Lengę
w wywiadzie dla telewizji wRealu24.pl 2 x 2018 r.
Jego Ekscelencja w swym długim wyjaśnieniu powiedział na koniec takie zdanie:
“…uważam, że  [u Bergoglio] tendencje właśnie heretyckie bardzo wyraźne.”
Należy dodać od siebie, że przez wiele lat katoliccy tradycjonaliści  począwszy od Soboru Watykańskiego II krytykowali nauczanie zwykłe (nie obarczone sankcją nieomylności) ostatnich papieży jako nie ortodoksyjne.
Cieszy, że fraza  “Rzym straci wiarę i …” (słowa Matki Bożej w La Salette) staje się oczywistą prawdą dla wielu.
Piotr Błaszkowski

https://wrealu24.pl/czy-franciszek-jest-heretykiem/

“…z mszą wszechczasów, w której odnalazłam pobożność, powagę, skupienie…”


“Jakże doskonale rozumiem uwagę księdza odnośnie niechęci wobec “duszpasterskich propozycji dla młodzieży”. Przez pewien czas w swoim życiu nie widząc niczego interesującego w ruchach oazowych i innym podobnym formom opartym na zabawie, wesołkowatości i infantylności zastanawiałam się czy ze mną jako katolikiem na pewno wszystko jest w porządku. Czy to normalne, że jestem zirytowana formą gitarkowej modlitwy i schematem, w jakim funkcjonują obecne ruchy w kościele. Na szczęście zetknęłam się jakiś czas temu z “mszą wszechczasów”, w której odnalazłam pobożność, powagę, skupienie. Mszą, podczas której nie spotkam się z pajacowaniem i pośpiechem kapłanów/wiernych. Gorąco polecam tym, którym towarzyszą uczucia opisane przeze mnie powyżej.”

śp. ks. Jan Kaczkowski o znaczeniu Tradycji oraz Mszy w rycie trydenckim 
Fragment rekolekcji wielkopostnych wygłoszonych przez ks. Jana Kaczkowskiego u dominikanów w Łodzi. 
za: http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-polska,63/stare-katolickie-metody-mowi-ks-jan-kaczkowski,12408.html
i https://wrealu24.pl/z-msza-wszechczasow-w-ktorej-odnalazlam-poboznosc-powage-skupienie/

wtorek, 16 października 2018

RETABLO DE LA CATEDRAL VIEJA DE SALAMANCA.


katedra w Salamance.

poniedziałek, 15 października 2018

Dłonie kapłańskie są konsekrowane


".., dłonie kapłana, to dłonie samego Chrystusa. Jeśli więc przyjmujecie Komunię Świętą z rąk świeckiego szafarza, tym samym popełniacie profanację. To zadanie dla Kapłana, Jego wybrał Bóg, powołał i tylko On ma prawo dotykać Ciało Pańskie, nikt inny, nikt! …”

ks. Tomasz Jochemczyk w wywiadzie dla telewizji wRealu24.pl przeprowadzonym
przez dr Stanisława Krajskiego.
#wrealu24#koscioliwiara

 https://wrealu24.pl/dlonie-kaplanskie-sa-konsekrowane/

niedziela, 14 października 2018

"Po co jest Polska?"

Po co jest Polska? XV Kongres Konserwatywny, poświęcony stuleciu odzyskania niepodległości

Po co nam niepodległa Polska? – to, nieco prowokacyjne pytanie postawili sobie uczestnicy odbywającego się w sobotę w Niepołomicach XV Kongresu Konserwatywnego, organizowanego corocznie przez Instytut im. Księdza Skargi. Naukowcy i publicyści w rozważaniach dotyczących nieodłącznych związków polskości z katolicyzmem zarówno sięgali do przeszłości państwa i narodu, jak i starali się odczytywać nasze dzisiejsze oraz przyszłe wyzwania.  
(...)
Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl, zastanawiał się nad faktycznym sensem istnienia suwerennej ojczyzny. Czy niepodległa Polska miałaby rację bytu, gdyby wyrzekła się wiary katolickiej? – Celem naszej niepodległości, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, jest to by jak najwięcej z nas mogło dostąpić chwały zbawieniadowodził publicysta, nawiązując do treści wystąpień poprzednich prelegentów.

Polska katolicka potrzebna jest nie tylko Polakom, lecz także Kościołowi powszechnemu. Od dawna nie byliśmy tak potrzebni jak dzisiaj – mówił prelegent, przytaczając zarówno liczne przykłady zachowania przez nas śladów przynależności do cywilizacji katolickiej, jak i dramatyczne fakty świadczące o sukcesach wrogów Chrystusa pośród nas. Zachód coraz bardziej przypomina duchową pustynię, swoją rewolucję przeżywa także Kościół. Na tle pozostałych krajów nasz wciąż i tak wykazuje wiele dowodów, że katolicyzm nadal jest tutaj żywy. Świadczą o tym choćby wciąż nieodłączne od naszego życia codziennego elementy obyczajowości, ciągle stosunkowo liczny udział Polaków na niedzielnych Mszach oraz w świątecznych uroczystościach, ogromnie popularne modlitewne inicjatywy (takie jak „Różaniec do Granic”, który stał się przykładem dla wielu innych narodów). Nie sposób pominąć znaczącego faktu, że to właśnie z polskiej ziemi wyszedł w świat odczytany na nowo kult Bożego Miłosierdzia a dwa niedawne cuda eucharystyczne dokonały się właśnie tutaj – podkreślał red. Kratiuk.

- Nie możemy zapominać że krew męczenników jest posiewem chrześcijan. Na naszej ziemi wiele tej krwi wylano przypominał mówca, upatrując przyczyn dzisiejszych, szczególnych znaków Bożej przychylności dla Polski właśnie w ofierze, jaką składali nasi rodacy w przeszłości, broniąc zachodniej cywilizacji.

- Aby bronić wiary i krzyża, aby jak największa liczba ludzi, nie tylko Polaków, miała szansę być zbawiona – uważam, że po to jest Polska podsumował redaktor PCh24.pl.
(...)

Ekumenizm w memach.


za:
https://www.facebook.com/katolickileming/photos/a.419744018083125/421778714546322/?type=3&theater

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger