sobota, 15 listopada 2014

Odkryto tekst naocznego świadka cudu uczynionego przez Jezusa.

Ewangelista św. Jan pisze, że nie starczyło by ksiąg na całym świecie aby spisać  wszystkie cuda ("wiele też innych rzeczy uczynił" J 21,25) Jezusa. Oto przypadkowe świadectwo pewnego Rzymianina
Odkryto tekst Marcusa Velleiusa Paterculusa (rzymskiego historyka), który był naocznym świadkiem cudu uczynionego przez Jezusa.
Całość dokumentu jest relacją z podróży, jaką autor odbył z Partii (Iran) do Rzymu w 31AD. Opisuje wiele miejsc i wydarzeń, jakie widział w czasie powrotu do Wiecznego Miasta. Do jednych z nich należy wydarzenie, jakie miało miejsce w mieście Sebaste (dziś niedaleko Nablusu na Zachodnim Brzegu). Historyk opisuje przybycie do miasta wielkiego przywódcy z grupą uczniów i naśladowców. Spowodowało to zgromadzenie wielu ludzi z okolicznych wiosek, którzy zebrali się wokół niego. Wg Velleiusa, człowiek ów nazywał się Iesous de Nazarenus, (Jezus w grecko-łacińskim tłumaczeniu i Jeszua haNotzri w hebrajskim). Po wejściu do miasta, Jezus odwiedził dom kobiety o imieniu Elisheba, która właśnie urodziła martwe dziecko. Podniósł noworodka i odmówił modlitwę w języku aramejskim. Niestety, autor opisuje go [język] jako „immensus” – co znaczy „niezrozumiały”. Ku zdziwieniu i zaskoczeniu zgromadzonych, dziecko natychmiast powróciło do życia płacząc i poruszając się jak zdrowy noworodek. Marcuc Velleius, będąc rzymskim oficerem pochodzącym z Kampanii, postrzega Jezusa jako wielkiego lekarza i cudotwórcę, nie wiążąc go w żaden sposób z żydowską koncepcją Mesjasza.
W ciągu ostatnich tygodni przeprowadzono wiele analiz mających na celu ustalenie autentyczność rękopisu. Skład atramentu, pergaminu, stylu literackiego i pisma całkowicie potwierdzają prawdziwość dokumentu. Ustalono nawet wiek pergaminu z owczej skóry, na którym spisano całą historię, datując go na 20-45 AD.
http://worldnewsdailyreport.com/newly-found-document-holds-eyewitness-account-of-jesus-performing-miracle/

środa, 12 listopada 2014

W dniu 15 listopada br. (sobota) odbędzie się chrzest Amelii Magdaleny ROMAN

W dniu 15 listopada br. (sobota) odbędzie się chrzest Amelii Magdaleny ROMAN. Ceremonia w rycie klasycznym zacznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni-Witominie, ul. Konwaliowa 13. Po niej zostanie odprawiona Msza święta śpiewana. Ksiądz celebrans: ks. Piotr Baranowski. Oprawa muzyczna: Joanna Orzeł - kantor, organista Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Kapelmistrz Kapeli Mariackiej przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się z nami za małą Amelię i zaczerpnąć siły z ducha klasycznej liturgii.
Patrz: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=941481112532270&set=a.198208613526194.58377.100000111706669&type=1&theater

niedziela, 9 listopada 2014

Msza św. w Rumi

W Rumi w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. powstało środowisko osób pragnących uczestniczyć we Mszy trydenckiej. Pierwsza publiczna Msza św. zostanie odprawiona w kościele parafialnym przy ulicy Kościelnej 20 w niedzielę 9 listopada o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Rumi i okolic do udziału we Mszy i do włączenia się w działalność środowiska. Chłopców i mężczyzn zapraszamy na kurs ministrantury, a inne osoby chętne - do udziału w prowadzeniu śpiewu, czy zaangażowaniu się w inne prace podczas organizacji celebracji. Zarówno kurs ministrancki, jak i spotkania, dla osób które chcą się aktywnie włączyć w działanie środowiska w Rumi, odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00 w zakrystii kościoła.

za: http://versusdeum.pl/
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger