czwartek, 6 czerwca 2019

Wigilia Zesłania Ducha Świętego AD 2019

Serdecznie zapraszamy na liturgię Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która zostanie odprawiona w sobotę, 8 czerwca o godz. 18.00 w warszawskim kościele sióstr Wizytek.
Liturgia sprawowana będzie w formie sprzed reform 1955 roku. Ta starożytna celebracja skupia w sobie następujące części:
- śpiew sześciu proroctw
- poświęcenie wody paschalnej i Litania do Wszystkich Świętych
- Msza Święta
W niniejszym wydarzeniu będziemy publikować dodatkowe informacje na temat celebracji (m.in. objaśnienia poszczególnych części liturgii, teksty liturgiczne, itd.)
Zachęcamy do zaznaczania swojego udziału w wydarzeniu i jego udostępniania.

Organizatorzy: Msza trydencka w kościele środowisk twórczych
za:
//www.facebook.com/events/439264643503267/
 


środa, 5 czerwca 2019

Litania do Serca Jezusowego, nabożeństwo czerwcowe
Nabożeństwo czerwcowe – forma zbiorowej modlitwy w Kościele katolickim poświęconej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlitwa odmawiana jest w czerwcu, zwykle po wieczornej mszy świętej. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Pomysł nabożeństw czerwcowych wyszedł w połowie XIX w. od Anieli de Sainte-Croix, francuskiej siostry zakonnej. Będąc jeszcze w nowicjacie doszła do wniosku, że skoro maj jest poświęcony Matce Bożej, to czerwiec należy ofiarować Sercu Jezusowemu. Podzieliła się tym spostrzeżeniem z wychowawczynią i koleżankami. Przychylnie odniosła się do niej przełożona klasztoru, a następnie biskup paryski. Wybór terminu miał też związek z faktem, że właśnie w czerwcu 1675 doszło do najważniejszego z wielkich objawień doświadczonych przez św. Małgorzatę Marię Alacoque. W czerwcu przypada także Święto Serca Pana Jezusa. W Polsce nabożeństwa czerwcowe odmawiano od 1857. Papież Pius IX zatwierdził nabożeństwo czerwcowe jako oficjalną modlitwę Kościoła w roku 1873.

źródło: wikipedia

#wrealu24#kosciółiwiara

wtorek, 4 czerwca 2019

poniedziałek, 3 czerwca 2019

niedziela, 2 czerwca 2019

Flores da Modéstia – Kwiaty Skromności – lato

 


“Feminizm mówi, że kobieta, ze swoimi szczególnymi cechami kobiety, nie ma wartości, aby mieć godność, musi dopasować się do mężczyzny. Wręcz przeciwnie, kobieta znajduje swoją godność w funkcji, która została jej dana przez Stwórcę, funkcja, która różni się od funkcji kobiety i mężczyzny, jest to już jasne w Księdze Genesis. Funkcją kobiety jest przede wszystkim być matką, rodzić dzieci i edukować je, zwłaszcza, że robi to już  jako matka, która nosi swojego syna przez dziewięć miesięcy i karmi go. Kobieta ma tę funkcję i ma ją, oczywiście, w psychologicznych i fizycznych cechach swojej kobiecości, ma również cechy, które mogą ćwiczyć tę funkcję. Ona ma w szczególności wrażliwość o wiele większą od mężczyzny i jeśli jest dobrze wychowana, ta wrażliwość jest niezbędna dla rodziny “.

Ojciec Daniel Pinheiro

całość kazania: https://missatridentinaembrasilia.org/2013/01/16/sermao-inimigos-da-familia-feminismo-ma-educacao-falta-de-oracao

za: ://www.facebook.com/FemininaModestaEElegante/photos/a.743349505692997/2579208232107106/?type=3&theater

#wrealu24#modaiskromność
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger