wtorek, 25 lipca 2023

Złote Myśli. Cytaty Tomasz z Akwinu.

#akwinata #cytatytomaszzakwinu #cytaty #złotemyśli #cytatynadzieńdobry
Cytaty Tomasz z Akwinu: Konsekwencje czynu nie sprawiają, że staje się on zły, jeśli był dobry, albo że staje się dobry, jeśli był zły. / Nie wolno mówić kłamstwa, nawet by ocalić kogoś z jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. / Nieśmiertelne na ziemi mogą być jedynie wiara i marzenia. / Podwładny nie ma obowiązku być posłusznym przełożonemu, jeśli ten nakazuje mu coś, w czym nie podlega mu ów podwładny. / Wolność prawdziwa, to wolność od błędu i niepewności. / Szczęście człowieka zawiera się w kontemplacji prawdy. / Licz na tych, którzy nie zawiodą; pierwszym jest Bóg, drugim - ty sam. / Sprawiedliwie nie oznacza po równo. / Człowiek nie jest duszą używającą ciała, lecz kompozycją duszy i ciała. / Wystrzegaj się ludzi jednej książki.

Przegląd tradycjonalistyczny #37 - Kamil Klimczak, Piotr Błaszkowski

niedziela, 23 lipca 2023

O historycznym projekcie wydawniczym! Kompletne wydanie dzieł Tomasza z Akwinu w języku polskim

#książka #multibookpl #filozofia Marcin Beściak, tłumacz książek, opowiada o jednym z dzieł w ramach historycznego projektu wydawniczego, w którym bierze udział.
Poprzez powstające kompletne wydanie dzieł Tomasza z Akwinu w języku polskim polscy czytelnicy, nie tylko teolodzy i filozofowie, ale wszyscy zainteresowani kulturą, otrzymują właśnie bezpośredni dostęp zarówno do myśli Akwinaty, jak również do jego rzetelnej metody dyskursywnego dochodzenia do prawdy. Święty Tomasz uczy intelektualnej uczciwości i odwagi, precyzji myślenia i wytrwałości w dążeniu do prawdy, otwartości na różne – także „nieortodoksyjne” – nurty filozoficzne. Wszystkie te cechy umiejscawiają go wśród najwybitniejszych duchowych i intelektualnych mistrzów naszej kultury, a jego dzieła, należące do europejskiego i światowego kanonu intelektualnego, stanowią ważną inspirację do pogłębionych intelektualnych poszukiwań.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger