wtorek, 28 maja 2013

Kolejne miejsce celebracji w diecezji warszawsko - praskiej

W sobotę, 1 czerwca 2013 roku o godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie koło Latowicza rozpocznie się czuwanie maryjne, po którym odprawiona będzie Msza św. trydencka.
Od niedzieli 9 czerwca 2013 r. rozpoczną się stałe niedzielne celebracje Mszy św. w tradycyjnym rycie w sanktuarium w Wielgolesie o godz. 16:00.
Tradycyjna liturgia powraca do sanktuarium dzięki staraniom jego kustosza i proboszcza, księdza Arkadiusza Rakoczego.
Jest to kolejne miejsce, po Zielonce i Józefowie, w diecezji warszawsko-praskiej, do którego powraca Msza św. trydencka. Od lat takie msze są sprawowane w Radości, w Przeoracie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.
http://www.wieden1683.pl/news/kolejne-miejsce-celebracji-w-diecezji-warszawsko-praskiej/#.UaRas6lWAG0.facebook

poniedziałek, 27 maja 2013

Niedziela Marszów dla Życia i Rodziny - 26 V 2013

W Dzień Matki ulicami kilkudziesięciu Polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Największy z nich – gromadzący około 10 tys. osób – odbył się w Warszawie. W manifestacji wzięli udział nie tylko mieszkańcy stolicy, ale i goście z innych krajów, chcący zamanifestować przywiązanie do wielkich wartości, jakimi są życie i rodzina. (obecni byli goście z Francji, Holandii, Brazylii, Wenezueli, Litwy i Estonii).
Organizatorami w całej Polsce było wiele organizacji katolickich, społecznych, politycznych, młodzieżowych przy obecności członków episkapatu.
za:
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14578,niedziela-marszow-dla-zycia-i-rodziny.html
http://www.pch24.pl/najwiekszy-marsz-dla-zycia-i-rodziny-przeszedl-ulicami-warszawy-,15118,i.html
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger