środa, 8 maja 2019

Św. Stanisław i współcześni biskupi w Polsce


Dziś 8 maja, wspomnienie św. Stanisława, jednego z patronów Polski. Biskupa i męczennika. Mocarza Bożego, który przeciwstawił się władzy, która po prostu oszalała. Dzisiejsze czasy są trudniejsze. Król Bolesław Śmiały był katolikiem, dziś połowa elity politycznej i duża część Polaków, również oszalała, ale z powodu swej niewiary. Antyklerykalizmem czy wręcz nienawiścią do Kościoła.
A gdzie dziś są następcy św. Anatazego, Tomasza Becketa, Hilarego i innych biskupów męczenników oraz wyznawców w Polsce? Ciągle pojawiają się nazwiska dosłownie kilku obrońców Wiary, obrońców czci Matki Naszego Pana. A inni? Co z Wami Ekscelencje? Gdzie jesteście pokolenie Jana Pawła II? Pochowani, sparaliżowani swoim grzechami, swoimi zaniechaniami. Czy to już Wasz moralny koniec? Nie czujecie jeszcze, że mamy powtórkę z końca XVIII wieku? Że mamy spóźnione, połączenie trzech rewolucji 1789-1917-1968? Jeśli upadliście, powstańcie, jeśli trwożycie się, nabierzcie ducha męstwa! 
Bądźcie jak św. Stanisław. Inaczej Wasza posługa nie ma sensu. Wiatr historii wywieje zwietrzałą sól. Nadchodzi czas męczenników.
Św. Stanisławie módl się za nami!

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger