środa, 4 września 2013

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej przekroczyła Ocean. Jest w Ameryce Północnej!

Trochę przygód z Matką Bożą w Ameryce

Drodzy Przyjaciele!

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej trwa! 24 sierpnia rozpoczął się II etap w Ameryce Północnej. Przez Atlantyk Ikona poleciała samolotem. Eskortował ją przedstawiciel Światowej Koalicji „Od Oceanu do Oceanu”, Lech Kowalewski. Ikona jechała jako jego osobisty bagaż o nietypowej wadze i gabarytach. Opłata za ten szczególny „pakunek” kosztowała prawie tyle samo, co bilet.
Tydzień wcześniej przedstawiciel linii lotniczych oświadczył: „żadne lotnisko pasażerskie nie przyjmie niczego, co ma ponad 45 kilogramów, nawet o jedno deko”. W ostatniej chwili musieliśmy więc zbudować dla Niej nową, lekką, aluminiową skrzynię. Jednak ciągle kolejne wagi pokazywały, że całość waży za dużo. Po operacji szlifowania blach i zwężenia wszystkich możliwych krawędzi, na jednej wadze było 25 dkg za dużo, na innej 15 dkg. Liczyliśmy, że jakoś to przejdzie. Ale kłopoty mogły być. Tymczasem Ikona w skrzyni ustawiona na lotniskowej wadze w momencie przekazywania jej do samolotu ważyła…. No, proszę zgadnąć ile!Dokładnie 45 kg i 00 gramów!!! Widać, że Matka Boża wie jak uszyć sobie płaszcz na miarę.
Na lotnisku we Frankfurcie długo nie pojawiała się w systemie komputerowym i konwojujący Ją Lech Kowalewski był bliski rezygnacji z wylotu do Stanów, uważając, że jego obowiązkiem jest przede wszystkim dopilnowanie bezpiecznego transportu Ikony. Na szczęście znalazła się dosłownie w ostatniej chwili. Z pewnością Jej wymiary, ciężar i naklejki „ostrożnie szkło” spowodowały utrudnienia w przeładunku. A może starano się, aby nie została przyciśnięta bagażami pasażerów?
 Na lotnisku „Dulles” pod Waszyngtonem nie było żadnych kłopotów. Nawet John Fusto z HLI, który w oczekiwaniu krążył samochodem po różnych zjazdach, gdyż nie było gdzie zaparkować, podjechał dosłownie w tym samym momencie, gdy Lech z ks. Peterem Westem wywozili Ikonę z budynku lotniska.
 Pierwszym miejscem postoju była siedziba Human Life International (HLI). Znajduje się ona  dwie godziny jazdy samochodem na południe w mieście Front Royal w stanie Wirginia. To wielki budynek w kształcie krzyża, którego sercem jest duża kaplica. Lech złożył nowy feretron i cierpliwie ćwiczył z ks. Westem, jak należy go używać. Aby powitać Matkę Bożą Częstochowską, zebrali się wszyscy pracownicy HLI oraz wiele rodzin, które same uczą swoje dzieci. Była radosna i ciepła, rodzinna atmosfera. Po Mszy św. zebrani z zainteresowaniem wysłuchali wykładu Lecha Kowalewskiego. Był to dzień 22 sierpnia – święto Matki Bożej Królowej. Dokładnie rok wcześniej peregrynująca Ikona zatrzymała się na Jasnej Górze.
Uroczystość powitania zaplanowano 24 sierpnia na wyspie św. Klemensa na rzece Potomac. Tego dnia rano odprawiono Mszę św. w kościele św. Anioła w Coltons Point, które znajduje się nad rzeką w pobliżu wyspy. Opiekę nad Ikoną przejęli miejscowi Rycerze Kolumba. Po Mszy św. przewieziono Ikonę na nabrzeże rzeki, aby przepłynąć na wyspę. Zamówiono duże motorówki, które były wyposażone w imponujący zestaw wędek, gdyż najczęściej służą wędkarzom w zatoce, a nawet na pełnym oceanie. Rzeka Potomac jest w tym miejscu bardzo piękna i niezwykle szeroka. Podróż łodzią trwała ok. pół godziny. Poprzednio, 20 czerwca  2012 roku Ikona pływała motorówką po Jenisieju, największej rzece syberyjskiej w Rosji. Obecnie znajdowała się na Potomac w Stanach Zjednoczonych. Zadziwiające, prawda?

Uczestnikami tej uroczystości byli tylko zaproszeni goście, gdyż wyspa jest niewielka i ma mały pomost. Było bardzo gorąco. Ikonę ustawiono w cieniu specjalnie przygotowanego  namiotu. W tym klimacie ważnych gości zawsze zaprasza się w przynoszący ulgę cień. Modlitwę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu „Boże, błogosław Amerykę”, który jest nieco podobny do naszego „Boże, coś Polskę”. Był to bardzo wzruszający moment.
Więcej ciekawych informacji o uroczystościach na wyspie św. Klemensa znajdziecie na: http://www.odoceanudooceanu.pl/node/606
Wieczorem Ikona dojechała do Baltimore. Tamtejsza katolicka archidiecezja jest najstarszą w USA. Na brzeg rzeki przybył tłum ok. 1000 osób. Biskup Denis Madden, z pochodzenia Irlandczyk, prowadził procesję przez miasto i celebrował Mszę św. w pięknym ornacie z Matką Bożą Częstochowską na sercu i polskim Białym Orłem na plecach. Policja, z własnej inicjatywy, bardzo życzliwie zamknęła ulice dla samochodów w czasie przejścia procesji.
Amerykańscy organizatorzy peregrynacji po raz pierwszy uczestniczyli w takiej uroczystości. Byli zaskoczeni i niezwykle uszczęśliwieni wspaniałą atmosferą modlitwy w intencji obrony życia oraz tak wielkim tłumem uczestników. Proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej, ks. Andrzej Totzke TCh postarał się, aby informacja o przyjeździe Ikony dotarła do wszystkich parafii w mieście, nie tylko do Polaków.
Więcej ciekawych informacji na temat spotkania w Baltimore http://www.odoceanudooceanu.pl/node/607
Kolejnego dnia Ikona towarzyszyła modlącym się pod klinikami aborcyjnymi w  Germantown oraz Rockville. Nie było żadnych aktów agresji, a modlitwa bardzo gorąca. Pracujący tam stale terapeuci stwierdzili, że troje dzieci udało się tego dnia uratować,  mieli też kilka przypadków zadziwiających nawróceń.

Informacja o tym wydarzeniu szeroko obiegła media. Wiele osób sądziło, że Ikona po raz pierwszy uczestniczyła w modlitwie pod kliniką. Tymczasem obniesiono ją procesyjnie dookoła szpitala w Mohylewie na Białorusi. Stała przed szpitalem w Koszedarach na Litwie. W Monachium modlono się z Nią przed największą kliniką aborcyjną w Niemczech, tak samo w Brukseli i w Madrycie. Gościła w szpitalach na Węgrzech i we Francji. Wszędzie było podobnie. Najbardziej zatwardziali otwierali się, rozpoczynali dobrą, rzeczową rozmowę, nawracali się, a co za tym idzie zostało uratowanych wiele dzieci. Więcej informacji o wizycie w Germantown i Rockville na; http://www.odoceanudooceanu.pl/node/608


Drodzy Przyjaciele!
Pielgrzymka Matki Bożej Częstochowskiej przez świat trwa. Zgłasza się coraz więcej organizacji i parafii amerykańskich, które chcą gościć Ikonę Częstochowską. Wiemy już, że będzie uczestniczyła w Marszu Życia w Waszyngtonie, a do amerykańskiej Częstochowy w Doylestown (stan Filadelfia) prawdopodobnie zawita w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na którą zaplanowana jest kanonizacja Jana Pawła II. Trwają rozmowy na temat gościny w Kanadzie.
Znaleźliśmy już koordynatora peregrynacji Ikony przez Meksyk, Amerykę środkową i południową, jest nią Marlene Gillette-Ibern. Ikona pojedzie na południe jesienią przyszłego roku. Już rozpoczynają się przygotowania.


Prosimy zaglądajcie na stronę www.odoceanudooceanu.pl Umieszczamy na niej bieżące informacje. Zapraszamy też w dniu 3 września o godz. 18:15 na program w Telewizji Trwam, poświęcony tej tematyce.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym wielkim dziele wspomagają, zarówno duchowo, jak i finansowo. To jest bardzo ważne! Sami nie dalibyśmy rady. Kłopotów i wydatków jest mnóstwo. Prawdę mówiąc, to zadziwiające, że aż tyle udaje się zrobić nie posiadając wielkich funduszy. Widocznie Maryja wyprosiła tę peregrynację u swojego Syna. Ona jednak liczy na to, że wszyscy razem Jej pomożemy.
Dziękujemy, że nam towarzyszycie. Dzięki Wam Matka Boża Częstochowska objedzie cały świat w obronie cywilizacji życia i uratuje wiele dzieci.


Serdeczne Bóg zapłać wszystkim,
którzy pomagają ratować życie!

W imieniu KPLŻ
Ewa Kowalewska

Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

Wspomóż obronę życia

  1. Pobierz przekaz pocztowy w formacie pdf, wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.
  2. Wpłać przelewem bankowym na konto:
    Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, ul. Jaśkowa Dolina 47/1a, 80-286, Gdańsk
    Nr. rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356
  3. Skorzystaj z możliwości dokonywania wpłat przez internet:
    Teraz za pomocą karty płatniczej Visa lub EuroCard MasterCard możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.
HLI Polska

Copyright 2012 - Human Life International - Polska

Human Life International - Polska
ul. Jaśkowa Dolina 47/2, 80-286 Gdańsk;
tel.: (58) 341-19-11; 
fax: (58) 346-10-02
E-mail: poczta@hli.org.pl Website: www.hli.org.pl

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger