piątek, 26 września 2014

Powtórzył się cud krwi św. Januarego! Zobacz film


Powtórzył się cud krwi św. Januarego! Zobacz film
Powtórzył się cud krwi św. Januarego! Zobacz film (fot. YouTube)
W Neapolu powtórzył się słynny cud św. Januarego. Krew tego starożytnego męczennika znowu zmieniła się z zakrzepłej w płynną!
19 września, w święto św. Januarego, powtórzył się cud krwi św. Januarego w Neapolu. Św. January to męczennik, który zginął podczas prześladowań chrześcijan rozpętanych przez cesarza Dioklecjana w początkach IV wieku. Od tego okresu wierni Kościoła przechowują w fiolce krew męczennika, która regularnie zmienia swój stan skupienia z zakrzepłego na płynny, właśnie w dzień święta tego męczennika, 19 września.
„Św. January jest żywy w swojej krwi. I kocha Neapol!” – powiedział kard. Crescenzio Sepe, który przewodniczył tradycyjnej ceremonii świątecznej w katedrze.
Dodatkowo kardynał zapowiedział, że niebawem dojdzie do ważnego wydarzenia w katedrze. Jest prawdopodobne, że chodzi tu o odwiedziny papieża Franciszka.
Cud krwi św. Januarego nie został oficjalnie uznany przez Kościół katolicki. Warto jednak podkreślić, że w 2007 roku w San Gennaro obecny był Ojciec  Święty Benedykt XVI, który ucałował fiolkę z krwią męczennika.
Poniżej prezentujemy nagranie z tegorocznego powtórzenia cudu. Warto rozpocząć oglądanie od 3 minuty!Warto zobaczyć także piękne, archiwalne nagranie tego cudu:pac
za: http://www.fronda.pl/a/powtorzyl-sie-cud-krwi-sw-januarego-zobacz-film,41849.html

wtorek, 23 września 2014

Miłość wzajemna Trzech Osób Trójcy Przenajświętrzej

Nie zdajemy sobie często sprawy, że jest to miłość jak najbardziej realna i boska.
I taki jest prawdziwy Bóg. Jest MIŁOŚCIĄ.
red.

niedziela, 21 września 2014

Przywitanie ks.Łukasza Webera w Gdyni - 14.09.2014r.

W gdyńskim przeoracie nie tylko pożegnania księży odchodzących na inne stanowiska, ale również powitanie tych co obejmują służbę na terenie Polski jak Wielebny ks. Łukasz Weber nowy przełożony FSSPX w naszym kraju. 
W swym czytanym po polsku kazaniu nakreślił ks. Weber  trzy zasadnicze kierunki jego pracy.
Są nimi: bycie ojcem dla współbraci w kapłaństwie, braci, sióstr zakonnych oraz wiernych, kontynuowanie zaczętych dzieł apostolskich i troska o ich finansowanie.
Po Mszy św. w przedsionku odbyło się już mniej oficjalne powitanie, a przeor ks. Edmund podarował ks. Łukaszowi w imieniu wiernych laskę, w domyśle  - "pasterską".
Poniżej fotorelacja:
inf. wł.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger