piątek, 3 października 2014

Tradycjonalistyczny biskup odwołany za "złe zarządzanie"


Tradycjonalistyczny biskup odwołany za
Bp Rogelio Livieres Plano (fot. YouTube)
Bp Rogelio Livieres Plano został odwołany z urzędu ze względu na „złe zarządzanie diecezją” i „brak jedności” z innymi biskupami - poinformował Watykan. Nie ma mowy o nadużyciach seksualnych.
Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi SJ poinformował, że odwołanie tradycjonalistycznego biskupa Ciudad del Este w Paragwaju nie miało niczego wspólnego ze skandalami obyczajowymi. Media na całym świecie informowały, że bp Livieres został odwołany ze względu na osobę ks. Carlosa Urrutigoity’ego. Kapłan ten był w przeszłości oskarżany o molestowanie seksualne kleryków; został przeniesiony – z inicjatywy Watykanu – właśnie do tradycjonalistycznej diecezji Ciudad del Este. Po pewnym czasie został tam wikariuszem generalnym; wcześniej w tym roku, po kontroli Watykanu, został przez bp. Livieresa zdjęty z tej funkcji.
Wobec tego spekulowano, że odwołanie bp. Livieresa ma związek z osobą ks. Urrutigoity’ego; podawano, jakoby bp Livieres mógł ukrywać kolejne skandale wykorzystywania seksualnego kleryków.
Watykan poinformował jednak, że to nieprawda. Bp Livieres został odwołany wyłącznie z powodów „duszpasterskich”, a nie ze względu na jakiekolwiek skandale.
Bp Livieres rzeczywiście był od dłuższego czasu skonfliktowany z większością biskupów swojego kraju. Sam tłumaczył, że wynika to przede wszystkim z faktu, iż stworzył własne seminarium, w którym kształcono kleryków w sposób odmienny od przyjętego w innych diecezjach. W Ciudad del Este ogromny nacisk kładziono na tradycyjną liturgię.
pac/radio watykańskie 
za: http://www.fronda.pl/a/tradycjonalistyczny-biskup-odwolany-za-zle-zarzadzanie,42205.html
29.09.2014, 16:59

wtorek, 30 września 2014

Ariel Toaff, syn rzymskiego rabina Elio Toaffa: "mordy rytualne to prawda"

23 Styczeń 2011

 Izraelski historyk pochodzenia włoskiego reaktywował sprawę „rytualnych mordów” w badaniu historycznym, mającym trafić na półki księgarskie w czwartek. Ariel Toaff, syn rzymskiego rabina Elio Toaffa, twierdzi, że jest pewna prawda historyczna w oskarżeniu, które przez wieki było powodem pogromów przeciwko Żydom na terenie całej Europy.
Książka Toaffa, Bloody Passovers: The Jews of Europe and Ritual Murders [Krwawe Paschy: Żydzi z Europy i morderstwa rytualne], otrzymała uznanie ze strony innego włoskiego historyka żydowskiego, Sergio Luzzatto, w artykule w dzienniku Corriere della Serra, zatytułowanym „Those Bloody Passovers” [Te krwawe Paschy].
Luzzatto nazywa pracę Toaffa „wspaniałą książką historii…Toaff twierdzi, że od roku 1100 do około 1500… naprawdę miało miejsce kilka ukrzyżowań chrześcijańskich dzieci, co wywoływało zemstę na całych społecznościach żydowskich – karzące rzezie mężczyzn, kobiet i dzieci. Ani w Trencie w 1475 roku, ani w innych regionach średniowiecznej Europy, Żydzi nie byli niewinnymi ofiarami.”
„Mniejszość fundamentalnych Aszkenazyjczyków… dokonywała składania ofiar z ludzi,” kontynuował Luzzatto.
Jako przykład Toaff podaje sprawę Św. Simonino z Trentu. W marcu 1475 roku, wkrótce po znalezieniu ciała dziecka w kanale obok żydowskiej dzielnicy Trentu, lokalni Żydzi zostali oskarżeni o morderstwo Simonino i wykorzystanie jego krwi do zrobienia matzot.
Po średniowiecznym procesie, na którym zeznania uzyskano poprzez tortury, powieszono 16 członków żydowskiej społeczności Trentu.
Toaff ujawnia, że oskarżenia przeciwko Żydom z Trentu „mogły być prawdą.”
Toaff nawiązuje do kabalistycznych opisów terapeutycznych zastosowań krwi i stwierdza, że „po obu stronach Alp kwitł czarny rynek na dużą skalę, z kupcami żydowskimi sprzedającymi ludzką krew, razem z rabinicznym certyfikatem produktu -. koszerną krwią.”

Całość książki (po angielsku) TUTAJ:  http://www.bloodpassover.com/toafftableofcontents.htm
 
Więcej na: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/01/23/zydowski-historyk-przyznaje-rytualne-mordy-to-prawda-–-tzn-zydowskie-rytualne-skladanie-ofiar-i-kanibalizm-gojowskich-dzieci/
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger