sobota, 25 lutego 2017

The Remnant Underground - Tradsi w WatykanieMichael Matt redaktor naczelny amerykańskiego, tradycjonalistycznego periodyka "The Remnant"
profil na fb:  https://www.facebook.com/michael.matt.733

piątek, 24 lutego 2017

 The Vortex— Protestancki Jezus


czwartek, 23 lutego 2017

Polska: Nagrody dla młodych chórzystów


Chór Akwinata Cantans, zdobywca pierwszego miejsca w XIV Powiatowym Konkursie Kolęd w Otwocku
Muzyka stanowi ważną część edukacji w szkołach prowadzonych przez Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X. Nie inaczej dzieje się w jego polskich placówkach – Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Warszawie oraz Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Uczniowie pracują nad emisją głosu, śpiewem solowym i chóralnym, grą na instrumentach. Szczególnie ważny jest repertuar, uwzględniający bogactwo powstałych przed wiekami kompozycji, często zapomnianych przez współczesnych.

Śpiewające Rodzynki z dyplomami za zajęcie III miejsca
Ćwiczenie muzyki przynosi wymierne efekty, również w postaci sukcesów na konkursach. Semestr zimowy przyniósł kilka takich radosnych chwil. Chór szkoły józefowskiej o nazwie Akwinata Cantans zdobył pierwsze miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Kolęd w Otwocku. Teresa Mielcarek, uczennica trzeciej klasy, uzyskała wyróżnienie jako solistka. Chór Rodzynki, czyli uczniowie klas pierwszej i drugiej SP im. Świętej Rodziny, zdobył trzecie miejsce w tym samym konkursie. Jurorów zachwycił przede wszystkim repertuar – tradycyjne polskie kolędy, a także umiejętność akompaniowania na wielu instrumentach oraz dopasowane do XVI-wiecznej muzyki stroje.
Zaledwie tydzień po otwockim konkursie na Rodzynki czekała kolejna nagroda – wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie. Muzyczne sukcesy chórzyści obydwu szkół zawdzięczają opiece pani Olgi Kuszpy, nauczycielki muzyki i instruktorki chóru.

 https://news.fsspx.pl/2017/02/polska-nagrody-dla-mlodych-chorzystow/

środa, 22 lutego 2017

wtorek, 21 lutego 2017

Katolickie karykatury anty-luterskie

Diabeł grający na Lutrze
Luter ze swoja żoną i ideowym potomstwem.

niedziela, 19 lutego 2017

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger