sobota, 29 lipca 2017

piątek, 28 lipca 2017

czwartek, 27 lipca 2017

Święcenia kapłańskie w Bractwie Świętego Piusa X


Rankiem 29 czerwca, w święto śś. Piotra i Pawła Apostołów, bp Alfons de Galarreta odprawił pontyfikalną Mszę św. w szwajcarskim Ecône. W jej trakcie udzielił święceń kapłańskich 12 kandydatom: 11 Francuzom i Hiszpanowi.
W sobotę 1 lipca bp Bernard Tissier de Mallerais wyświęcił dwóch kapłanów podczas uroczystości w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii. W obecności prawie dwóch tysięcy wiernych ks. biskup nałożył ręce na Czecha i Niemca, którzy ukończyli sześcioletni okres formacji, studiów i przygotowania duchowego. W podniosłym wydarzeniu uczestniczyło 69 kapłanów z Bractwa.
W piątek 7 lipca bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, w seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA) udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu klerykom oraz święceń diakonatu kolejnym sześciu. Były to pierwsze święcenia po przenosinach seminarium z Winony.
Tego lata podczas trzech uroczystości wyświęcono łącznie 23 kapłanów; Bractwo Św. Piusa X liczy obecnie 635 księży, a ponadto 117 braci zakonnych i 79 sióstr oblatek.

 https://news.fsspx.pl/2017/07/swiecenia-kaplanskie-w-bractwie-swietego-piusa-x-2/

środa, 26 lipca 2017Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie – 07-09.07.2017


Duszpasterstwo przeoratu w Gdyni zorganizowało już kolejne spotkanie młodzieży z północnej Polski (7-9 lipca). Pod przewodnictwem Księdza Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX w minioną sobotę (8 lipca) odbyła się kolejna wycieczka po Kaszubach – tym razem udaliśmy się do Swarzewa, zwanego “Kaszubską Częstochową”.
Wyjście poprzedzało nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz wykład Ks. Krzysztofa skierowany do młodzieży, w którym to Ks. Krzysztof mówił o istocie życia duchowego, jego celu i zagrożeniach. W sobotę, po porannej Mszy świętej i wspólnym śniadaniu, pojechaliśmy do Mechowa, skąd szliśmy około 14 km do Sanktuarium Maryjnego w Swarzewie.
Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był piękny, barokowy kościół pw. św. Jakuba Apostoła i Mikołaja Biskupa oraz stanowiące pomnik przyrody nieożywionej Groty Mechowskie. Następnie, podczas kilkugodzinnej wędrówki, podziwialiśmy tereny Puszczy Darżlubskiej, unikatowe w skali kraju lasy liściaste oraz typowo kaszubskie polne drogi i łąki. Punktem kulminacyjnym wyprawy było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, gdzie poświęciliśmy się osobistej modlitwie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do gdyńskiego przeoratu, gdzie w ramach integracji przygotowaliśmy grilla i skromną kolację.
W niedzielę, po Mszy świętej, wspólnie z naszym Duszpasterzem, spacerowaliśmy po gdyńskim klifie oraz zwiedziliśmy Archikatedrę Oliwską i położony przy niej zabytkowy park oliwski, stanowiący niegdyś ogród przyklasztorny cystersów.
https://gdynia.fsspx.pl/2017/07/12/wycieczka-mlodziezy-gdynskiego-przeoratu-do-sanktuarium-matki-bozej-w-swarzewie-07-09-07-2017-zdjecia/

Ks. Grzegorz Śniadoch: katolik na wakacjach


wtorek, 25 lipca 2017

"10 lat SUMMORUM PONTIFICUM" - konferencja na warsztatach Ars Celebrandii, Licheń 23.07.2017

Cała konferencja w Radio Chrystusa Króla
http://www.radiochrystusakrola.pl/

foto za:
http://arscelebrandi.pl/ars-celebrandi-2017/ars-celebrandi-2017-dzien-4/
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger