sobota, 29 grudnia 2012

Chrześcijaninie zakończ rok odśpiewaniem Te Deum

Pobożny chrześcijaninie, zamiast oddawać się pustym rozrywkom podziękuj Swemu Panu za upływający rok 2012 i poproś o błogosławieństwo na AD 2013. Nie myśl, że wszystko zależy od ciebie,  nie nadymaj się pychom, że byłeś taki sprytny, i zły los cię nie dosięgnął. Przecież, wszystko zawdzięczasz Temu to trzyma świat w swoim ręku. Nawiedz kościół, a najlepiej weź udział w adoracji Najświętszego Sakramentu z uroczystym odśpiewaniem Te Deum.


31. pn – Siódmy dzień Oktawy Bożego Narodzenia – 2 kl.biały. Wsp. św. Sylwestra I, Pap. i Wyzn.biały.
Gdynia
19.00 Msza św. dziękczynna, Te Deum , następnie: Śpiewanie „Te Deum“ (odpust zup.)
Czuwanie przy Najśw. Sakramencie
Warszawa
18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Te Deum (odpust zupełny)
19.00 uroczysta Msza św. dziękczynna; adoracja do północy

za: http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2012/174
piątek, 28 grudnia 2012

28 XII święto Młodzianków, a "aborty" jako prezenty

28 XII liturgia Kościoła wspomina świętych Młodzianków, zamordowanych za Dzieciątko Jezus przez Heroda. Dziś inni "herodowie", a konkretnie niesławna organizacja  Planned Parenthood propaguje jako "ozdoby choinkowe" figurki abotów. Poniżej cała relacja.

Aborcyjne „ozdoby” choinkowe

 Co może zrodzić proaborcyjny umysł? Wypuścić w grudniu na rynek aborcyjne „ozdoby” choinkowe zwane abornamentami.

Ten wstrząsający rodzaj „dekoracji” przedstawia ponad 20 zrobionych z gumy dzieci (opisywane są one słowem: baby) w fazie życia płodowego w różnych „przebraniach”. Wśród nich znajdują się:
- „dekoracja” o nazwie „Jezus martwo urodzony”, ukazująca malusieńkie dziecko w koronie cierniowej zwisające z filcowej waginy, przymocowane za pomocą różowej, cienkiej szczotki do czyszczenia fajki imitującej pępowinę (jak głosi opis- ma to być Jezus, który „zostanie reinkarnowany”)
- dzieciątko przywiązane do krzyża,
- pomalowane niebieską farbą dzieci, grające na złotych trąbkach (opisane jako „Baby Blues”),
- dzieci z pomalowanymi twarzami w stylu muzyków z zespołu Kiss z długimi, czarnymi włosami.
Wielu ludziom na usta cisną się komentarze: To koniec świata. To potwory, osoby chore umysłowo, opętane, chore na duszy... Wstrząs i oburzenie jest jak najbardziej słuszne. Wiemy jednak, że wcale nie jest to gorsze od samej aborcji (bez znaczenia na jej powód).
Jak można wyczytać na stronie „twórczyni”, która je sprzedawała, część zarobionych w ten sposób pieniędzy przeznaczyła na wsparcie największego providera aborcji w USA: Planned Parenthood (PP).Lobby aborcyjne od lat wykorzystuje grudzień do zbierania funduszy na swoje cele. Przez lata PP sprzedawała w okresie świątecznym niebieskie kartki i koszulki z napisem „Choice on Earth” („Wybór na Ziemi”), kojarzącym się z biblijnym „Peace on Earth” („Pokój na Ziemi”).
A na co my jeszcze czekamy? Czy ktoś ma wątpliwości, że warto wspierać odważną i skuteczną Fundację PRO, która pokazuje na swoich wystawach zdjęcia z aborcji? Czy jednym z naszych grudniowych zadań nie powinna być pomoc w ratowaniu dzieci przed współczesnymi Herodami?
 
Źródło: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/
Natalia Dueholm
www.planetaludzi.salon24.pl

czwartek, 27 grudnia 2012

105 tysięcy na dzień św. Szczepana - 26 XII


Pan Jezus przyszedł na świat by dać świadectwo Prawdzie o grzechu i sądzie. Prawda jednak zabija, dlatego Kościoł po radości Bożego Narodzenia obchodzi zaraz 26 grudnia liturgicznie święto św. Szczepana pierwszego męczennika. I choć tradycyjna nauka naucza, że tytuł męczennika przysługuje tylko tym co poniosą śmieć dla jedynego prawdziwego Kościoła, a nie tym co wyznają herezje, 105 tysięcy chrześcijan zginęło dla imienia Jezus w 2012 roku. Takie dane amerykańskiego ośrodka prowadzącego statystyki religijne podał w Radiu Watykańskim włoski socjolog religii Massimo Introvigne.
I tak będzie, aż do skończenia świata.
za :http://wiadomosci.onet.pl/swiat/radio-watykanskie-105-tysiecy-chrzescijan-zabito-w,1,5379452,wiadomosc.html

niedziela, 23 grudnia 2012

Boże Narodzenie czyli Tajemnica Wcielenia

 Zpoganiały świat zaśmieca i przysłania istotę radosnych świąt Bożego Narodzenia jaką jest Tajemnica Wcielenia.  
"A Słowo stało się ciałem i mieszkało między nami" pisze św. Jan Ewangelista. W tych słowach mieści się cała treść tajemnicy Bożego Narodzenia, tajemnicy zjednoczenia Słowa, "zrodzonego przedwiecznie z istoty Ojca, z człowieczeństwem zrodzonym z istoty matki w czasie" (symbol św. Anatazego). Przez Chrystusa, Boga-Człowieka, Bóg zespolił się nierozerwalnie z naturą ludzką, i odtąd rodzaj ludzki zginąć już nie może. Każdy bowiem przez Jezusa Chrystusa, który jest Słowem wcielonym, ma możność odnalezienia Boga, a zatem i zbawienia swej duszy. Misterium Bożego Narodzenia jest poczatkiem naszego zbawienia. Ta tajmenica dopełnia się przez połączenie serc naszych z Chrystusem,  który w nas rodzi życie duszy.
Chrystus Syn Maryi i Syn Boży. Między tym biegunami rozwija się myśl liturgii tego okresu. Z jednej strony będziemy rozpamietywać tajemnice dziecięctwa Jesusa, Jego ubóstwo, pokorę i posłuszeństwa, a z drugiej strony będziemy wielbić w nim Boga i Władcę Wrzechświata, Króla Pokoju pełnego Majestatu.
 (za "Maszał Rzymski" tyniecki 1956).

I tego zjednoczenia z Dzieciątkiem Jezus życzymy wszystkim naszym czytelnikom!
Redakcja, Boże Narodzenie AD 2012
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger