czwartek, 1 sierpnia 2013

środa, 31 lipca 2013

Apostołowie czy cyrkowcy? - Światowe Dni Młodzieży AD 2013

2 sierpnia - piątek AD 2013 Odpust Porcjunkuli

Kościoł Matka Nasza otwiera przed nami kolejne skarby łask. Jest nim Odpust Porcjunkulii.
Ten odpust zupełny w Kościele katolickim oraz zakonach i zgromadzeniach franciszkańskich obchodzony jest 2 sierpnia w uroczystość patronki Porcjunkuli Matki Bożej Anielskiej.

Św. Franciszek z Asyżu gorąco prosił Boga o łaskę zbawienia wszystkich ludzi. Objawili mu się Jezus i Maryja, obiecując mu, że kto z wiernych chrześcijan nawiedzi kapliczkę Porcjunkuli p. w. Matki Bożej Anielskiej od I nieszporów czyli zachodu słońca 1 sierpnia do II nieszporów czyli zachodu słońca 2 sierpnia (Uroczystość Matki Bożej Anielskiej), ten dostąpi łaski odpustu zupełnego odpuszczenia win za wszystkie swoje grzechy, ale musi się z nich szczerze wcześniej wyspowiadać, otrzymując ważnie sakramentalne rozgrzeszenie. Ponieważ trudno było wiernym z odległych stron świata spełnić te warunki, więc Kościół zatwierdził, że Odpust Porcjunkuli mogą dostąpić wszyscy bracia i siostry należący do któregoś z trzech zakonów franciszkańskich, którzy od zachodu słońca 1 sierpnia do zachodu słońca 2 sierpnia nawiedzą dowolny kościół franciszkański przy którym pełnią posługę duchową zakonnicy franciszkańscy.

Paweł VI swoją konstytucją apostolską Indulgentiarium Doctrina w 1967, rozciągnął przywilej uzyskania odpustu pełnego najpierw na franciszkanów, później benedyktynów i na cały Kościół.
Każdy, kto w tym dniu (2 sierpnia) nawiedzi swój kościół franciszkański bądź parafialny, spełniając zwykłe warunki konieczne do uzyskania odpustu, zyskuje odpust zupełny.
Warunki uzyskania odpustu za nawiedzenie kościoła to stan łaski uświęcającej oraz modlitwa w intencji Kościoła.
Dawniej: 6 Ojcze nasz, 6 Zdrowaś, 6 Chwała Ojcu w intencji Kościoła i Ojca Św. (5 Ojcze nasz, 5 Zdrowaś, 5 Chwała Ojcu w intencji Kościoła i 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś, 1 Chwała Ojcu w intencji Ojca Św.).
Obecnie: 1 Ojcze nasz, 1 Wierzę.


wtorek, 30 lipca 2013

Pro-aborcyjni aktywiści sprofanowali Katedrę w Santiago de Chile.

W dniu 26 lipca 2013 po 21:00. do Metropolitarnej Katedy w stolicy kraju Santiago de Chile, gdy arcybiskup Santiago, Ricardo Ezzati, przewodniczył Mszy św. ku czci św. Jakuba, upamiętniającej 452-lecie istnienia kościoła w stolicy Chile, wkroczyła grupa grupa pro-aborcyjnych aktywistów. Około sto osób zaczęło machać transparentami i krzyczeć hasła po- aborcje. Msza św. została przerwana. Doszło do aktów wandalizmu i profanacji.Pretekstem była debata publiczna, której zapalnikiem stał się zakaz abortowania nienarodzonego dziecka 11-letniej dziewczynki zgwałconej przez konkubenta matki.  W Chile aborcja jest zakazana.

za:
http://veritasliberavitvos.wordpress.com/2013/07/27/manifestantes-pro-aborto-asaltaron-la-catedral-metropolitana-de-chile/

poniedziałek, 29 lipca 2013

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger