piątek, 12 kwietnia 2019

środa, 10 kwietnia 2019

Święci za publicznym paleniem złych książek, okultystycznych przedmiotów i pogańskich świątyń

Liberalny kler swoje, a katoliccy święci swoje. Kto ma rację?
Kiedy dowiaduję się od nich (dzieci pogańskich rodziców – przyp. moje MS) o bałwochwalczych obrzędach, które mają się odbyć w wioskach, (…) zbieram wszystkich chłopców i ruszamy do tych miejsc, gdzie diabeł potraktowany bywa z ich rąk gorzej, niż był uczczony przez ich rodziców. Malcy chwytają za niewielkie, gliniane figurki, tłuką je, rozbijają na proch, opluwają je i depczą po nich nogami„ Cytat za: Ruth A. Tucker, „Sławni i nieznani”, Warszawa 1995, s. 43).
Z kolei, św. Cezary z Arles dawał swym chrześcijanom następujące wskazówki:
Nie dopuszczajcie żadną miarą do naprawiania świątyni pogańskiej, a raczej gdziekolwiek ją spotkacie, dążcie do jej zburzenia i rozebrania. Również święte drzewa wycinajcie z korzeniem. Ołtarze diabelskie doszczętnie niszczcie” (Cytat za: Św. Cezary z Arles, „Kazania do ludu (1-80)„, Kraków 2011, s. 301).

 Błogosłowiona Anna Katarzyna Emmerich w swych pismach twierdziła zaś nawet, iż Pan nasz Jezus Chrystus osobiście brał udział w niszczeniu pogańskich bałwanów:

Jezus nauczał tu aż do świtu, dopóki nie pogaszono płonących lamp. Nakazywał też surowo zniszczyć wszystkie bałwany jako wyobrażenia diabła (…) Całą noc z soboty na niedzielę Jezus nauczał przed bałwochwalnicą, sam pomagał rozbijać bałwany i objaśniał w jaki sposób mieli rozdać kawały kruszcu” (Cytat za: „Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza według widzeń błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich„, Wrocław 2009, s. 662).
źródło: http://www.fronda.pl/a/z-ambony-strzeleckiej-salwowskiego-palenie-zlych-ksiazek-jest-dobre,124529.html
#wrealu24#koscioliwiara

wtorek, 9 kwietnia 2019

Stanisław Krajski “Gietrzwałd, niepodległość i masoneria”


Gietrzwałd, niepodległość i masoneria to odpowiedź i obowiązkowe uzupełnienie do wydanej w 2018 roku książki Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu autorstwa ks. Krzysztofa Bielawnego. Stanisław Krajski polemizuje z ks. Bielawnym i odkrywa w sposób niepodważalny, iż naród polski nie wyciągnął należytych konsekwencji z arcyważnego wydarzenia, jakim były objawienia Matki Boskiej w Gietrzwałdzie.

Czemu, mimo klarowności słów Maryi, Jej instrukcje nie zostały wypełnione aż do dziś? Jak sam przekaz o gietrzwałdzkim wydarzeniu został historycznie przekabacony do tego stopnia, że dezinformacja była szerzona nawet przez prawe, katolickie publikacje?

zakup:  

https://www.3dom.pro/Stanislaw-Krajski-Gietrzwald-niepodleglosc-i-masoneria-p433/ref=f3dom?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=nowosci

poniedziałek, 8 kwietnia 2019

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ.


NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ.
Czas Męki Pańskiej rozpoczyna Kościół śpiewem psalmu 42, który jest psalmem Chrystusa Kapłana, Jego modlitwą w Ogrójcu i na krzyżu. Również psalm 128 śpiewany w Traktusie, wprowadza nas w tajemnice bolesne Serca Jezusowego. Epistoła z Listu do Hebrajczyków jest wykładem o kapłaństwie Chrystusa, którego Krew Przenajświętsza stała się Ofiarą Nowego Przymierza. Ewangelia daje nam obraz nastrojów panujących wśród społeczeństwa na krótki czas przed tragedią Męki. Słowa Chrystusa «Ja nie szukam własnej chwały, ale jest ktoś, który szuka i sądzi» przypominają nam słowa Introitu.
Zbawiciel stawia pytanie: «Kto z was dowiedzie mi grzechu?», aby podkreślić, iż On jeden może być tym «Kapłanem świętym, niewinnym, niepokalanym, odłączonym od grzeszników, który się stal wyższym nad niebiosa» (Hbr 7, 26). Chrystus więc cierpiał za nas niewinnie i dobrowolnie.
Słowa Chrystusa wzbudzają gniew współziomków, którzy Go znieważają i zwąc opętanym przez złego ducha, chcą Go ukamienować. Jezus, jako człowiek, ucieka przed ich kamieniami, ale biada tym, przed których kamiennymi sercami musi uchodzić Syn Boży (św. Augustyn). A św. Grzegorz dodaje: «On przyszedł, aby cierpieć, a nie sądzić i karać. Przez swą cierpliwość zdziałał dla nas coś większego, bardziej błogosławionego w skutkach. Dał nam bowiem przez to naukę, że o wiele szlachetniej i godniej jest na wzór Chrystusa w milczeniu znieść niesprawiedliwość, niż zwyciężyć ją walką i oporem».
http://msza.net/i/mszalik.html
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger