sobota, 13 października 2018

Rosary on the Coast Malta 13 X AD 2018 - nowy termin 18.XI

Ma stronie https://www.facebook.com/rocmalta18/ ukazała się notka:
"Mamy przyjemność ogłosić, że różaniec na wybrzeżu Malty odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 3:30"za:
https://www.facebook.com/Rosary-on-the-Coast-Malta-1888667181443198/?__tn__=kCH-R&eid=ARCX3m1_5LEk6wT5R7LNeuFMhUHCFW7upF3QncX_7iBSu014WYtTNQMvHo71IsPkbuWurPTTJo7l3Jg1&hc_ref=ARTgAL80snKHxVgbgQGYp6KaeZys47D00WZ35fz2iPLyy_FzUR27lAhuXdmCDQ0WPCY&fref=nf&__xts__[0]=68.ARDlYeWVZGOCvVa33nrLKEGq5D8Vxd_oSB0tfwrM9CQhaV9N0I4ki3COqHxSVksge6jqonIT7UvcJrR_08jcSx_fFQv8AMjgoMJLjbTk2P49xAPCHcA5Ga0u0S3dKSy6Had8sEEzAuKBLEZ5jFDlwAi4t3eNV8aXUXeFyyWEgjA8nyoEJ_cf_HE

środa, 10 października 2018

Różaniec październikowy AD 2018

Miesiąc Różańca - Nie Zmarnujmy Go! Czas na wspólną modlitwę! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź

Miesiąc Różańca - Nie Zmarnujmy Go! Czas na wspólną modlitwę! Zobacz kiedy i gdzie, i przybądź
Fot. PCH TV
Od wielu miesięcy w miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. We wspólnej modlitwie uczestniczy wiele osób, a inicjatywa dociera do kolejnych miast. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie odbędą się publiczne Różańce w najbliższych tygodniach.

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!


Zapraszamy do modlitwy różańcowej:


PAŹDZIERNIK

BYDGOSZCZ, Plac Wolności, 13 października (sobota), godz. 17.00

GDAŃSK, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1, 13 października (sobota), UWAGA! nowa godzina: godz. 17:00

GDYNIA, ul. Piłsudskiego, przy Urzędzie Miasta, 13 października (sobota), godz. 17:30

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 19 października (piątek), godz. 19:00

KĘDZIERZYN-KOŹLE, przed wejściem głównym do SPZOZ od ul. Roosevelta, 26 października (piątek), godz. 17:00 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji)

KRAKÓW, Rynek, pod kościołem św. Wojciecha, 12 października (piątek), godz. 17:00

LESZNO, Rynek, przy Ratuszu, 13 października (sobota), godz. 17:30

NOWY SĄCZ, Park przy ruinach Zamku Królewskiego, 13 października (czwartek), UWAGA! nowa godzina: godz. 19:00

RZESZÓW, pl. Śreniawitów, przy Krzyżu Pamięci Ofiar Komunizmu, 20 października (sobota), godz. 18:00

SANOK, Rynek, 20 października (sobota), godz. 17:00

TARNÓW, Rynek, 12 października (piątek), godz. 15:00

TORUŃ, pod pomnikiem Kopernika, 13 października (sobota), godz. 17:00

WARSZAWA, przed Szpitalem Bielańskim, 14 października (niedziela), godz. 19:00 (w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji)

WEJHEROWO, pod pomnikiem Wejhera, 13 października (sobbota), godz. 17:30

WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 13 października (sobota), godz. 16:00

WROCŁAW, pl. Solidarności 1/3/5 [1], pod biurem PiS, 18 października (czwartek), godz. 18:00 (zadośćuczynienie za grzech aborcji)

WROCŁAW, pl. Kościelny przed kościołem św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, 25 października (czwartek), UWAGA! nowa godzina: godz. 17:30 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)


Read more: http://www.pch24.pl/miesiac-rozanca---nie-zmarnujmy-go--czas-na-wspolna-modlitwe--zobacz-kiedy-i-gdzie--i-przybadz,49169,i.html#ixzz5TWpxpOOK

wtorek, 9 października 2018

Święty Pius V o homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

W sytuacji głębokiego kryzysu moralnego w Kościele oraz rozprzestrzeniania się homoherezji warto znać dokumenty papieży w sprawie walki z przeciwnymi naturze zachowaniami, jakich dopuszczali się w przeszłości również duchowni. Nauczanie katolickie w sprawie grzechu homoseksualizmu oraz argumenty przeciw legalizacji tzw. związków jednopłciowych zebrano w pracy pt. „W obronie wyższych praw”.
Bulla papieska Cum Primum, święty Pius V, 1 kwietnia 1566:

„W dążeniu do wyplenienia wszystkiego, co w jakikolwiek sposób stanowi obrazę majestatu Bożego, postanowiliśmy ponad wszystko i bez okazywania litości karać te sprawki, o których w oparciu o autorytet Pisma Świętego lub z uwagi na ich wyjątkowy ciężar wiadomo, że nie podobają się Bogu i powodują jego gniew bardziej niż inne; a mianowicie zaniedbywanie kultu Bożego, zgubną symonię, grzech bluźnierstwa oraz potępienia godne lubieżne występki przeciw naturze; za przewiny te Bóg sprawiedliwie karze ludy i narody zsyłając na nie kataklizmy, wojny, głód i zarazę (...)

Jeśli kto popełni szkaradny występek przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, władzy świeckiej w celu wymierzenia kary przekazany będzie, a jeśli jest duchownym pozbawiony swego urzędu zostanie, po czym spotka go analogiczna kara”.

Bulla papieska Horrendum illud scelus, święty Pius V, 30 sierpnia 1568:

„Ów odrażający występek, za który zepsute i rozpustne miasta [Sodoma i Gomora] z Boskiego wyroku spalone zostały, przepełnia nas goryczą i bólem i skłania nas do karania występku tego z największą gorliwością. Ze wszech miar słusznie Piąty Sobór Laterański [1512-1517] postanowił, że każdy duchowny złapany na takim występku przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, ma zostać zwolniony ze stanu duchownego lub zmuszony do odbycia pokuty w klasztorze (c. 4, X, V, 31). Ażeby zaraza na tak wielkie zasługująca potępienie nie szerzyła się korzystając z bezkarności, która największą zachętą jest do grzechu, oraz po to, by surowiej karać duchownych, którzy winnymi owych bezecnych występków będąc śmierci duszy się nie lękają, postanowiliśmy, że karać ich będzie władza świecka wedle prawa cywilnego.

Dlatego też, pragnąc z większą niż dotąd żarliwością stosować się do tego, co zarządziliśmy na początku naszego pontyfikatu (bulla Cum Primum), ustanawiamy, że każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.

Więcej papieskich dokumentów oraz argumentacji doktorów i ojców Kościoła oraz świętych, a także inne argumenty przeciwko legalizacji związków homoseksualnych oraz homoherezji odnaleźć można w pracy pt. „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Publikację opracowało Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), zaś w języku polskim została wydana w roku 2005 przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Wstęp do wydania polskiego napisał ks. prof. Tadeusz Ślipko SJ.


Read more: http://www.pch24.pl/swiety-pius-v-o-homoseksualizmie-ksiezy--odrazajacy-wystepek-karac-bez-okazywania-litosci,62592,i.html#ixzz5TQcU0swy

poniedziałek, 8 października 2018

Różaniec na świecie 7 X AD 2018 - fotorelacja


in Qaraqoush - Mosul- Iraq, in St. Ephram Church, syriac Catholic...

Italy ! Mary’s Crown Of 1000 people!

Chilly Ireland!Lee Point Beach Rosary Group, Darwin, Australia


in Armenian Catholic churches in Armenia,


Gibraltar 


Rosary procession after the sunset Mass here @ St. Joseph Church 
za: OZ Rosary # 53Anglia: za Rosary on the Coast

Mapa pedofili w Polsce - księży i zakonników


Rzadko zamieszkamy tego typu informacje, choć Matka Boża w objawieniu w La Salette, mówiła
o ścieku nieczystości, jaki dotknie księży i zakonników w obecnych czasach. Możemy skomentować, błogosławiony ten, kto się nie zgorszy z powodu Judasza. Na obrazie Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny" cała masa złych zakonników wpada w czeluść piekła, więc w tej katolickiej epoce nie zamykano oczu na nieprawości duchownych. Dziś im szybciej zło zostanie wypalone dzięki świeckiemu katu, tym lepiej dla Mistycznego Ciała Chrystusa.

Redakcja

za:
http://nielekajciesie.org.pl/news75-Mapa_koscielnej_pedofili_w_Polsce
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger