sobota, 25 kwietnia 2020

Kardynał Robert Sarah "Z głębi naszych serc"

Ten ważny dwugłos w obronie celibatu kapłańskiego wybrzmiewa w trudnym dla Kościoła czasie, gdy „kapłaństwo przechodzi przez czas ciemności. Wielu księży (…) zdezorientowanych nieustannym kwestionowaniem ich celibatu konsekrowanego, przeżywa pokusę, by zrezygnować i wszystko zostawić”Jak piszą autorzy, do zabrania głosu przynagliła ich wyłącznie miłość do Kościoła i przekonanie, że celibat kapłański „chroni jego tajemnicę”, a „biada temu, kto będzie milczał”. Tekst wprowadzenia i podsumowania napisał kard. Sarah; został on „przeczytany i zaaprobowany przez Benedykta XVI”. 

Emerytowany papież w studium „Kapłaństwo katolickie” we właściwym sobie stylu analizuje „podstawową strukturę egzegetyczną, która umożliwia właściwą teologię kapłaństwa” i stosuje ją w interpretacji trzech tekstów biblijnych, przedstawiając fundament konieczności celibatu. Jego zdaniem u podłoża kryzysu kapłaństwa „tkwi błąd metodologiczny: odejście od przyjmowania Pisma Świętego jako słowa Bożego”. Jezus objawia nam w sobie pełnię kapłaństwa – z miłości składa samego siebie w ofierze. 

Kardynał Robert Sarah wpisuje swoją refleksję („Umiłować do końca. Eklezjologiczne i pastoralne spojrzenie na celibat”) w kontekst rzeczywistości omawianej na Synodzie o Amazonii, prowadzonej dziś ewangelizacji, Tradycji Kościoła (obalając przy tym pewne obiegowe sądy – w pierwszym tysiącleciu istnieli żonaci księża, ale z chwilą święceń razem z żoną byli zobowiązani do całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej) i panującego zamętu eklezjologicznego. Przedstawiając ontologiczny związek między kapłaństwem a celibatem, podaje merytoryczne argumenty na rzecz utrzymania celibatu kapłańskiego i powrotu do radykalizmu Ewangelii.

Książka ma jeszcze jeden głęboki wymiar: jest osobistym świadectwem obu autorów, którzy piszą o tym, o czym świadczą swoim życiem, bowiem „istotą kapłaństwa jest być przyjaciółmi Jezusa Chrystusa”, czyli być ludźmi modlitwy.
Ilość stron: 149
Wymiary: 10,00 x 20,00 cm
Oprawa: miękka 
 
 

czwartek, 23 kwietnia 2020

“Rycerz w Garniturze” – Michał Murgrabia + kolorowanka

Nareszcie jest! Mam dla Państwa bajkę pt. RYCERZ W GARNITURZE. Poucza o dobrych manierach, aby doceniać skromność, uszanować czystość i kobiecą delikatność, a także o tym, że nie zawsze od razu rozumiemy sens trudności.- pisze na Twitterze autor uroczej książeczki "kultury wysokiej" Michał Murgrabia, i dodaje - Część zysku oddaję szkołom Akwinaty.

Po co komu dzisiaj bajki?  - pisze portal Magna Polonia w opisie. Wydaje się, że bajka ma wyłącznie bawić. Dawniej jednak pouczała, wychowywała i przestrzegała. Miała być pomocą dla rodziców, którzy troszczą się o swoje pociechy. Dlatego też często na końcu nich umieszczano morał, czyli pewną ważną w życiu sentencję. Tak jest i tym razem. O czym chciałbym pouczyć? Jakiej rady chciałbym udzielić? Przed czym chciałbym przestrzec? Tych spraw jest co najmniej kilka począwszy od nauki dobrych manier, docenienia skromności, podkreślenia znaczenia delikatności, uszanowania czystości i kobiecej godności, a skończywszy na tym, że sens napotykanych trudności możemy zrozumieć dopiero po jakimś czasie. Czy jesteśmy zdolni do poniesienia ofiary? Czy potrafimy czekać? Czy chcemy, żeby wszystko przychodziło łatwo i szybko?

Czasem warto się zatrzymać i zastanowić albo po prostu przeczytać bajkę.
Książka mająca walory edukacyjne, ilustrowana barwnymi rysunkami.
  • Format: A5
  • Liczba stron: 16
  • Książeczka w całości w kolorze!
źródło: Twitter

 https://sklep.magnapolonia.org/produkt/rycerz-w-garniturze-michal-murgrabia-kolorowanka/

https://wrealu24.pl/rycerz-w-garniturze-michal-murgrabia-kolorowanka/

poniedziałek, 20 kwietnia 2020

BILL GATES: RELIGIA KATOLICKA MOŻE BYĆ NA ZAWSZE ZAWIESZONA [WIDEO]

Bill Gates od 17 minuty i 40 sekundy filmu przepowiada, że być może religia katolicka zostanie zakazana, dopóki wszyscy nie będą mogli otrzymać certyfikatu, że otrzymali szczepionkę. Mówi o zawieszeniu masowych zgromadzeń na 18 miesięcy lub na zawsze!

W reportażu CBS od 17.40 Bill Gates wyjaśnia, że wciąż zrobiono za mało aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, a jego organizacja ściśle współpracuje z rządem aby tą sytuacje naprawić.
  „Musimy spojrzeć na aktywności  w rozprzestrzenianie się wirusa jak np. szkoły gdzie poprzez działania mamy pozytywny sygnał i rozprzestrzenianie wirusa jest bardzo niskie oraz spojrzeć na masowe zgromadzenia, które muszą być zabronione lub przynajmniej opcjonalnie do czasu masowych szczepień, w niektórych przypadkach te zgromadzenia już nigdy nie wrócą.” 

Bill Gates, fragment wywiadu dla CBS od 17.40 – 18.05Bill Gates finansuje 7 fabryk produkujących szczepionkę na koronawirusa
Jak donosi amerykański Business Insider – Bill Gates poinformował, że wybrał siedem szczepionek, które mogą pomóc powstrzymać pandemię i zbuduje dla nich potencjał produkcyjny,
Miliarder poinformował, że jego organizacja charytatywna Gates Foundation jest w stanie podjąć szybciej dziania niż rząd w walce z pandemią. Podkreślił, że ma ona większe doświadczenia w walce z chorobami zakaźnymi i szybszy dostęp do pieniędzy.
Gates powiedział, że wybrał siedem najbardziej obiecujących i dostępnych szczepionek i zbuduje dla nich potencjał produkcyjny.
– Chociaż zakończy się to wyborem najwyżej dwóch z nich, sfinansujemy fabryki dla wszystkich siedmiu, aby nie marnować czasu na rozważanie po kolei, która z nich działa i dopiero potem zbudowanie fabryki – powiedział współtwórca Microsoftu.
Gates podkreślił, że jednoczesne testowanie i budowanie zdolności produkcyjnych daje szansę na najszybsze opracowanie właściwej szczepionki, co jego zdaniem może potrwać 18 miesięcy.

Bill Gates przygotował plan pandemii

Co najbardziej szokujące to fakt, że kilka miesięcy przed ogłoszenie pandemii koronawirusa fundacja Billa Gatesa zorganizowała symulacje globalnej pandemii w Nowym Jorku, wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele globalnych korporacji, instytucji finansowych, organizacji (m.in WHO – Światowa Organizacja Zdrowa), wojska i polityki. Oficjalna strona tego wydarzenia – http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/

Bill Gates: koniec podróży bez certyfikatu szczepień

1 minutowy fragment wywiadu z Bill Gates napisy PL

Kim jest Bill Gates

Z pewnością Bill Gates nie jest tym za kogo się podaje czyli człowiekiem który bez koneksji a wyłącznie dzięki własnemu intelektowi podczas studiów w przydomowym garażu zbudował największą firmę informatyczną na świecie.
Nawet skromny opis wikipedia przedstawiający William Henry Gates III (tak brzmi jego pełne nazwisko) informuje nas, że jego rodzina miała bardzo duże koneksje w świecie finansjery. Dziadek Billa był prezesem banku, a matka była w radzie nadzorczej banku, ojciec był prawnikiem o korzeniach niemiecko-anglosaskich. Rodzina Gatesów utrzymywała kontakty z innymi wpływowymi rodzinami bankowymi m.in. z największymi rodami Rothschildów i Rockefellerów oraz aktywnie wspierała brytyjski i amerykański ruch eugeniczny. Więcej o Billu Gates oraz jego planach w starszych artykułach Wolna Polska Wiadomości.

Jaki ma plan Bill Gates?

Właściciel Microsoft finansuje technologie osadzania zapisów szczepień pod skórą dziecka, czy w dalszej kolejności będą osoby dorosłe tego nie wiemy ale pewnie przekonamy się o tym w najbliższej przyszłości, a patrząc jak politycy posłusznie wykonują zalecenia Fundacji Billa Gatesa pewne jest, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Ostateczny Cel – Aaron Russo

Aaron Russo – reżyser, producent filmowy, polityk, kiedy ubiegał się o fotel gubernatora USA był werbowany przez rodzinę Rockefellerów do Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR). Russo nie przyjął propozycji Rockefellerów, a w swoim ostatnim przedśmiertnym wywiadzie ujawnił jaki jest „ostateczny cel tego wszystkiego”.https://wolna-polska.pl/wiadomosci/bill-gates-religia-katolicka-moze-byc-na-zawsze-zawieszona-wideo-2020-04?fbclid=IwAR3f1L9L4L9PwQjvBm2llZ387lEINsNSwLdhJIMklbBN28dP-HB047KhKjQ

niedziela, 19 kwietnia 2020

Bill Gates: the Catholic Religion may have to be suspended for ever
by Br. Alexis Bugnolo
Ominously, at 17:40 in this Video, Bill Gates implies that the Catholic Religion will remain outlawed until all can be certified to have received a vaccine, if even then!
He is talking about suspending the Mass for 18 months or forever!
And not only mass, all professional sporting events, like Football, Baseball, Soccer, Basketball, Hockey etc. etc..
I know there has always been speculation about Bill Gates’ name having the ASCII value of 666, but his comments above are more ridiculous, they are diabolic!
Melinda Gates is a Roman Catholic, and Bill and Melinda have raised all their children as Catholics. However, I some how think there is something big missing in their lives, if they think like this: God.
________
CREDITS: The Featured Image is a photo of Bill and Melina Gates by Kjetil Ree, and is used here in accord with a Creative Commons Share-Alike 3.0 unported license as described here.

 https://fromrome.info/2020/04/05/bill-gates-my-corona-stunt-requires-18-months-of-control-then-mandatory-vaccination/?fbclid=IwAR3-XDxTjMVwM67X_cu7GcqhGbFOYpEk-cpN3q0EJADcXoDDM9yh6g4kvDg
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger