sobota, 21 marca 2015

Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej wzywa do burzenia kościołówWielki mufti Arabii Saudyjskiej - AP
19/03/2015 19:46
Wielki mufti Arabii Saudyjskiej ponowił apel o zburzenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Podkreślił on, że jest absolutnie konieczne. Wymaga bowiem tego islamskie prawo.
Z podobnym wnioskiem wystąpił on już w 2012 r. Teraz ponowił go w związku z wizytą delegacji z Kuwejtu, gdzie w ubiegłym miesiącu jeden z członków parlamentu przedstawił projekt prawa o burzeniu chrześcijańskich świątyń. Apel wielkiego muftiego nie odnosi się bowiem do Arabii Saudyjskiej. W tym kraju nie ma ani jednej chrześcijańskiej świątyni. Nieliczne kościoły istnieją natomiast w innych krajach Zatoki Perskiej i to właśnie o nich myślał wielki mufti.
Szejk Abdul Aziz bin Abdullah nie jest islamskim ekstremistą, lecz najwyższym autorytetem religijnym w Arabii Saudyjskiej, w której znajdują się główne miejsca kultu muzułmanów. Wielkim muftim jest z nominacji króla Arabii Saudyjskiej.
kb/ rv, catholic herald

piątek, 20 marca 2015

Islamskie opętanie - Islamic possession - possession islamique

https://www.facebook.com/video.php?v=898630490170807&pnref=story

czwartek, 19 marca 2015

Islamiści demolują chrześcijańską świątynię. Zdjęcia propagandowe radykałów z Państwa Islamskiego

Zdjęcia zamieściła na swojej stronie Ninawa - iracki oddział Państwa Islamskiego. Wcześniej bojownicy zniszczyli budynek Biblioteki Publicznej w Mosulu, detonując w środku ładunki wybuchowe. Na zdjęciu - flaga ISIS zawieszona w miejscu obalonego krzyża.

http://wyborcza.pl/5,75477,17594134,Islamisci_demoluja_chrzescijanska_swiatynie__Zdjecia.html?i=1
Cały tekst: http://wyborcza.pl/5,140981,17594134.html?i=1#ixzz3UqODG5YT

poniedziałek, 16 marca 2015

Rany Pana Jezusa

Zaznaczone przez naukowców na podstawie badań Całunu Turyńskiego.

Pokazane na posągu Chrystusa Ukrzyżowanego w Cordoba, Hiszpania.

str 1:
Posąg Chrystusa Ukrzyżowanego znajdujący się w Uniwersytecie Bratertstwa w Cordoba, Hiszpania, dzieło rzeźbiarza i profesora Uniwersytetu Sewilskiego – Juana Manuela Minarro.
Ten posąg jest dziełem wielodyscyplinarnego zespołu naukowców badających Całun. Jest to jedyny na świecie Krzyż powstały w oparciu o Całun, i pokazuje, do ostatniego szczegółu, wszystkie rany na ciele odbite na Całunie Turyńskim.
Posąg przedstawia ciało o wysokości 180 cm, zgodnie z badaniami Całunu prowadzonymi przez uniwersytety w Bolonii i Pawii. Ramiona na Krzyżu tworzą kąt 65o . Na posągu zaznaczone są bardzo dokładnie rany Człowieka naznaczone na Całunie.
Korona z cierni to hełm okrywający całą czaszkę. Jest wykonany z „ziziphus jujuba”, rodzaju niezginających się cierni, uważa się, że właśnie z tych cierni spleciona została korona.
Prawa strona twarzy jest posiniaczona i opuchnięta, bo złamano kość policzkową. Korona cierniowa jest z tego samego gatunku palestyńskiej rośliny, którą wskazali botanicy. Język i palce u nóg są koloru niebieskawego, co wskazuje na typową niewydolność serca.
str. 2:
Skóra jest dokładnie w takim stanie jaki widać na osobie zmarłej godzinę wcześniej. Brzuch jest lekko opuchnięty na skutek ukrzyżowania.
Prawa ręka jest zwichnięta, bo na niej opierał się krzyżowany człowiek w czasie asfiksji [duszenie się] szukał powietrza.
Kciuki obu dłoni są skierowane do jej środka. Jest to reakcja nerwu kiedy jakiś przedmiot przechodzi przez nadgarstek.
Na ciele występują dwa typy krwi: krew z czasu przed zgonem i krew po zgonie, jak również osocze w ranie w boku. Ten etap badania nadzorowali hematolodzy.
Rany pokazują ślady pozostałe po rzymskich biczach stosowanych przy wymierzaniu kar, z metalowymi kulkami z kolcami na końcu, żeby rozrywać skórę. Nie biczowano istotnych narządów, gdyż oprawcy zwykle nie ranili tych miejsc, żeby osoba skazana nie umarła podczas tortur.
Skóra na kolanach pokazuje zadrapania powstałe na skutek upadków.
Są grudki ziemi umieszczone w ciele, przywiezione z Jerozolimy.
str. 3:
Pod hebrajskim napisem są tłumaczenia na łacinę i grekę, napisane od prawej do lewej, powszechnie występujący błąd w tamtych czasach na tym terenie. Zawiera celowe błędy literowe.
Zdjęcia: Jose Luis Risoto Rajos / Tekst: Diarios, ABC & EL CORDOBA
a
a
Źródło: http://www.traditioninaction.org/Questions/B771_Xto.html
Tłum. Ola Gordon.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger