środa, 16 listopada 2011

Katolik Tradycji nr 33 - zapowiedź numeru

Laudetur Iesus Christus,

Zaczęło się! To, o czym już piszemy od pewnego czasu, tj. pełzająca apostazja i konsekwencje społeczno-polityczne z tym związane właśnie odsłoniły kolejny akt dramatu życia - bytowania ludzkości na ziemi czy nadejścia czasu prześladowań chrześcijan przed końcem dziejów.

Nie pisaliśmy wcześniej o wyborach i innych politycznych zagadnieniach, ale ostatnie wydarzenia już w sposób oczywisty rysują przyszły scenariusz wydarzeń. Jeden z dziennikarzy pracujący dla pewnej stacji telewizyjnej, a przyznający się otwarcie do katolicyzmu potwierdza nasze przypuszczenie, że w Polsce nadszedł właśnie czas prześladowania katolików, choć na razie w formie złośliwości i szyderstwa. Na początek, dodajmy od siebie drugi wątek, to obecność w telewizji publicznej zadeklarowanego satanisty, który znalazłszy się w centrum krytyki znalazł wielu protektorów. „Aby wyszły zamysły serc wielu” spuentujemy. Jako, że nic dzieje się bez planu Boskiej Opatrzności miejmy nadzieję, że obecny ujawniony radykalny antyklerykalizm i nienawiść do Kościoła mogą stać się detonatorem chrześcijańskiej reakcji. Że wiernych utwierdzą, a letnich obudzą.

Dlatego ten symboliczny 33 nr naszego pisemka poświęcamy Boskiej Osobie Jezusa Chrystusa. O głupcy! Na Kogo się ważycie! Chciałoby się krzyknąć w twarz nienawistnym. Nic Mu zrobić nie możecie, a wasze włosy na głowie są policzone! On osądzi nas wszystkich i sprawiedliwie i miłosiernie. Czy naprawdę chcecie, by Pan Natury przemówił, wzburzając oceany i góry! Czy naprawdę myślicie, że jesteście niezależni od Stwórcy?!

A my będziemy modlić się więcej i goręcej. Wynagradzając Mu obelgi i bluźnierstwa. W spokoju ducha i miłości oczekując przyjścia Naszego Króla Jezusa Chrystusa.

Redakcja
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger