sobota, 17 października 2015

Kraków: Uroczyste otwarcie przeoratu

Opublikowano , autor: admin

Błogosławieństw przeoratu
Błogosławieństwa nowego przeoratu dokonał x. Łukasz Weber FSSPX
Ponad 70 osób – wśród nich wiele przyjezdnych – zebrało się przed południem w sobotę 10 października br. w Krakowie, by wziąć udział w uroczystym otwarciu nowego przeoratu. Budynek pobłogosławił przełożony Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Polsce, x. Łukasz Weber, który następnie odprawił Mszę św.
„Dlaczego Bractwo przyjechało do Krakowa?” – tym retorycznym pytaniem x. Weber rozpoczął przemówienie, skierowane do wiernych jeszcze przed Mszą. „Ponieważ – kontynuował – po kilkunastu wiekach kraje europejskie stały się, niestety, ponownie terenami misyjnymi”. Mówca przywołał postać św. Stanisława biskupa, duchowego patrona przeoratu; przypomniał, że poniósł on męczeńską śmierć z rąk siepaczy królewskich za wierność prawu Bożemu, którą przedkładał nad podporządkowanie się prawu ludzkiemu. Podobną mu postacią, choć o tysiąc lat wcześniejszą, był św. Jan Chrzciciel, uwięziony z rozkazu króla, a następnie ścięty, za swój stanowczy sprzeciw wobec pogwałcenia Boskiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. X. Weber nawiązał tu do trwającego obecnie w Rzymie synodu, przypominając, że prawdziwa – to znaczy katolicka – moralność może być oparta tylko na prawdziwej, to znaczy katolickiej wierze. Do wierności tej wierze Przełożony Bractwa w Polsce wezwał wszystkich zgromadzonych.
Po Mszy św., uświetnionej polifonią kaplicznego chóru, wierni przeszli do refektarza, gdzie czekał już na nich poczęstunek, m.in. doskonały bigos i gołąbki oraz ciasta przygotowane przez p. Szydłowską. W miłej atmosferze upłynęły dwie godziny; ostatnim punktem uroczystości było wspólne nabożeństwo różańcowe, odprawione przez x. Webera.
Nowy przeorat mieści się przy ul. Zdunów 24 w krakowskiej dzielnicy Łagiewniki. Budynek został zakupiony ponad rok temu i od kilku miesięcy służył jako baza wypadowa dla kapłanów opiekujących się kaplicami na południu Polski, jednak do tej pory trwały w nim prace adaptacyjne. W przeoracie zamieszka na stałe dwóch kapłanów: x. Łukasz Szydłowski (przeor), odpowiedzialny za kaplice w Krakowie, Chorzowie i Wrocławiu, oraz x. Krzysztof Gołębiewski, który duszpasterską pieczą otacza kaplice w Tuchowie, Rzeszowie i Lubatowej; trzecim rezydentem będzie br. Wojciech, poprzednio mieszkający w Bajerzu i Gdyni.
W przeoracie mieści się kaplica domowa, w której są odprawiane w tygodniu Msze św. o godz. 6.30; dotychczasowa kaplica przy ul. Joselewicza będzie nadal pełniła swoją funkcję.

czwartek, 15 października 2015

Moderniści maszerowali ulicami Rzymu. Wzywali Synod do przeprowadzenia „reform”

Data publikacji: 2015-10-14 06:00Data aktualizacji: 2015-10-14 07:39:00

Moderniści maszerowali ulicami Rzymu. Wzywali Synod do przeprowadzenia „reform”
Fot. John Hughes / freeimages.com
Moderniści – m.in. Wird sind Kirche i Initiatvie Kirche von unten – urządzili w Rzymie… manifestację. Wzywali ojców synodalnych do porzucenia „skostniałej nauki o małżeństwie, rodzinie i seksualności”. Zamierzają wywierać presję na hierarchów Kościoła także po zakończeniu synodu.

Dysydenci skupieni w 50 różnych „grupach reformistycznych” urządzili w Rzymie manifestację, apelując do ojców synodalnych o zmianę katolickiej etyki seksualnej. Przy okazji odświeżyli stały program modernistycznych „reform” Kościoła, w tym zniesienia celibatu. Apel do ojców synodalnych poparło także kilka grup modernistycznych ze świata niemieckojęzycznego, m.in. Wird sind Kirche, Initiatvie Kirche von unten czy Homosexuelle und Kirche.

Demonstrację i podnoszone na niej hasła skomentował na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff. „Katolicka” lewica najzwyczajniej nie akceptuje nauczania przedstawionego w encyklice „Humanae Vitae”, zwłaszcza w kwestii małżeństwa i antykoncepcji. Znalazło to potwierdzenie w trakcie manifestacji – zauważa Gersdorff.

Demonstranci – być może chcąc uzyskać poklask liberalnych mediów – zajęli się też sprawą skandalu pedofilskiego. Jak pisze von Gersdorff, w Rzymie moderniści wzywali ojców synodalnych do przedstawienia „żalu wobec trwającego skandalu pedofilskiego wśród kapłanów i zakonników” oraz do „zadośćuczynienia” poszkodowanym i ich rodzinom.

Niemiecki publicysta dodaje, że protestujące w Rzymie organizacje nie zamierzają ograniczać swojej aktywności jedynie na czas trwania Synodu. Zapowiedziały już dwa kolejne spotkania na listopad.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de
pach

środa, 14 października 2015

Ekskomunikować biskupów heretyków słowami św. Tomasza Becketa


Scena z filmu "Becket" z 1964 r.

niedziela, 11 października 2015

USA: Procesja różańcowa w Kansas City (video)

Opublikowano , autor: Jakub Pytel

Procesja różańcowa
Procesja różańcowa
W niedzielę czwartego października br. wierni związani z kaplicą Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Kansas City wzięli udział w wieczornej procesji różańcowej, podczas której modlono się w intencji obradującego w Rzymie „Synodu o rodzinie”. Blisko tysięczna grupa wiernych zgromadziła się o zmierzchu przed kaplicą pw. Wniebowzięcia N.M.Panny, skąd z zapalonymi świecami wyruszyła ulicami miasta recytując różaniec i śpiewając pieśni maryjne.
Poniżej prezentujemy relację filmową z tego wydarzenia:

Źródło http://news.fsspx.pl/2015/10/usa-procesja-rozancowa-w-kansas-city-video/

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger