czwartek, 21 kwietnia 2011

IV Spotkanie Pokolenia Summorum Pontificum

W dniach 15-17 kwietnia w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Brdzie odbyło się


IV Spotkanie Pokolenia Summorum Pontificum.


Jego obecnością zaszczyciły i konferencje wygłosiły s. Michaela Pawlik OP, dr Marian Małecki, red. Andrzej Wronka, ks. prałat dr Roman Kneblewski, ks. prof. Waldemar Chrostowski, o. Marcin Kostka OSSPE, Maria Kominek OPs, by wspomnieć na koniec o wykładzie organizatora pana Krzysztofa Zagozdy.


Niezmiernie miłym zdarzeniem było wręczenie ks. Romanowi Kneblewskiemu lauru "Custos Traditionis". I nie sposób było ukryć podziwu nad pracą Wielebnego Prałata, który małymi, acz konsekwentnymi krokami przywraca Tradycję Katolicką u siebie na parafii w Bydgoszczy. Ta zaś napotyka na skamieniały opór materii jak reakcja rodziców na poświęcenie po łacinie tornistrów dzieci: "Jak ksiądz śmiał poświęcić po łacinie!"(czyli obraził bo dzieci nic nie zrozumiały?). Natomiast ks. Waldemar Chrostowski okazał sie mistrzem nie opowidaniu na pytania.


Choć spotkania takie są niewątpliwie potrzebne, to nie da się niestety ukryć przykrego wrażenia, ze Powrót Tradycji realizowany w parafiach diecezjalnych znajduje się w takim samym punkcie wyjścia jak 4 lata temu, kiedy zainicjowano spotkania SPSP.red.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger