sobota, 6 lipca 2019

Święcenia kapłańskie w Zaitzkofen. Mamy kapłana Tradycji Katolickiej! Ks. Bartosz Tokarski FSSPX


 W sobotę 29 czerwca 2019 r. bp Bernard Fellay udzielił w Zaitzkofen w Bawarii święceń kapłańskich 2 diakonom – wśród nich był Polak, dk. Bartosz Tokarski FSSPX.

piątek, 5 lipca 2019

Kalwaria Zebrzydowska: Pielgrzymka dróżkami Pana Jezusa (galeria fotograficzna)Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Żeby Je uczcić, wierni z kilku kaplic na południu Polski wyruszyli na kalwaryjskie dróżki Pana Jezusa. Pielgrzymkę prowadził niestrudzony ks. Łukasz Szydłowski FSSPX, a tym razem towarzyszył mu krakowski przeor, ks. Jaromir Kučírek FSSPX. Jak zwykle wędrówkę poprzedziła cicha Msza św. odprawiona w kaplicy Męki Pańskiej na terenie bazyliki.

Podobnie jak w maju br., pogoda sprzyjała pątnikom, co niewątpliwie pomagało im skupić się na modlitwie i rozważaniach kolejnych stacji Drogi krzyżowej, jaką jest pielgrzymka po kalwaryjskich dróżkach.
całość na: https://news.fsspx.pl/2019/06/kalwaria-zebrzydowska-pielgrzymka-drozkami-pana-jezusa-galeria-fotograficzna-2/

środa, 3 lipca 2019

Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi ma już 20 lat! Tak wyglądała jubileuszowa Msza Święta

Minęło 20 lat od założenia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Aby podziękować Panu Bogu za te wspaniałe dwie dekady, na jubileuszowej Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała zgromadziły się setki Przyjaciół i Korespondentów Stowarzyszenia. Zapraszamy do obejrzenia relacji.


wtorek, 2 lipca 2019

W jakim stroju nie wchodzić do kościoła? Instrukcja prosta jak cep
Można wyznaczać normy zachowania? Można! Trzeba się tylko nie bać mówić jak jest.


za; ://www.facebook.com/petrus.olawa/photos/a.831054783659129/2132888146809113/?type=3&
theater


poniedziałek, 1 lipca 2019

W wypadku zagrożenia dla wiarypodwładni winni upominać przełożonych nawet publicznie


"W wypadku zagrożenia dla wiary, podwładni powinni upominać przełożonych nawet publicznie. I tak nawet Paweł, który był podwładnym Piotra, strofował go publicznie, a powodem tego było grożące zaburzenie w sprawach wiary. I tak to rozumie glosa Augustyna do listu do Galatów (2,14) mówiąc: "sam Piotr dał przykład przełożonym, by w wypadku zejścia z prostej drogi nie oburzali się na upomnienia podwładnych."

św. Tomasz z Akwinu 
Summa Teologii, II-II q.33 a 4

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger