piątek, 28 października 2016

Rok celebracji w Gdyni - Uroczystość Chrystusa Króla - 30 X 2016

W najbliższą niedzielę (30.10.2016) wypada w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego Uroczystość Chrystusa Króla. Rok temu właśnie w tę samą niedzielę rozpoczęliśmy (Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej) regularną niedzielną celebrację w Gdyni w kaplicy pw. św. Antoniego u ojców franciszkanów.
Dlatego świętując rok celebracji w Gdyni serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. jak zawsze o godz 19.30, podczas której nasza schola zaśpiewa mszę polifoniczną "Lauda Sion" Palestriny. Wszystkim dobroczyńcom oraz tym którzy przyczynili się do rozwoju tego miejsca celebracji zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym składamy serdeczne Bóg zapłać!

 http://versusdeum.pl/

czwartek, 27 października 2016

Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi

Modlitewne śniadanie. Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi

Data publikacji: 2016-10-27 07:00
Data aktualizacji: 2016-10-27 07:26:00


By Presidencia de Perú (https://www.presidencia.gob.pe/img/slide-11.jpg) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
W ubiegły piątek peruwiański prezydent Pedro Pablo Kuczynski poświęcił  kraj, swoją rodzinę i siebie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biorąc udział w „śniadaniu modlitewnym” w Narodowym Dniu Modlitwy w Limie, Kuczyński odczytał akt poświęcenia: Na podstawie nadanych mi uprawnień dokonuję aktu poświęcenia siebie, mojej rodziny i Republiki Peru miłosierdziu i opiece Wszechmogącego Boga za wstawiennictwem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Prezydent dokonał aktu zawierzenia podczas tzw. śniadania modlitewnego z udziałem polityków i biznesmenów. W uroczystości wziął udział przewodniczący Kongresu Luz Salgado.

Organizator „śniadań modlitewnych” z udziałem polityków i biznesmenów – do  tej pory odbyło się ich 21 - Aldo Bertello Costa wyjaśnił, że ich intencją jest „modlić się za przywódców, jak również przekazać Peruwiańczykom optymistyczną wiadomości, iż wszyscy są zjednoczeni dla dobra ukochanego kraju”.

Podczas uroczystości prezydent powierzył Jezusowi i Maryi cały rząd i wszystkich urzędników oraz obywateli, prosząc o światło rozumu, by podejmować dobre decyzje dla dobra kraju, zawsze pamiętając o Dziesięciu Przykazaniach.

Prosił Boga o przebaczenie „wszystkich niegodziwości popełnionych w przeszłości, jak i złych decyzji podjętych w teraźniejszości, które mogły być dokonane z naruszeniem boskich przykazań”.  Kuczynski zwrócił się do Boga o pomoc w zmianie niemoralnych praw.

Konsekracja spotkała się z mieszanymi reakcjami w mediach społecznościowych. Krytycy wskazywali, że niektórzy członkowie partii Kuczynskiego ostatnio występowali z inicjatywami, legalizującymi aborcję, związki homoseksualne i promującymi ideologię gender w szkołach.

Kilka dni wcześniej kongresman Alberto de Belaúnde, członek partii prezydenckiej wskazywał na potrzebę legalizacji aborcji w przypadku, gdy dojdzie do poczęcia dziecka z gwałtu.

Źródło: CNA
AS
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger