czwartek, 27 lutego 2014

ks. Umberto Benigni (1862 - 1934) - "młot na modernistów"

80 lat temu, 27 lutego 1934 roku zmarł w Rzymie, w wieku 71 lat, ks. Umberto Benigni, duchowny katolicki i historyk Kościoła; od 1893 roku redaktor dziennika „L’Eco d’Italia”, a od 1901 – „La Voce della Verità”; w 1902 roku rozpoczął pracę w Kurii Rzymskiej, będąc od 1906 podsekretarzem w Kongregacji ds. Nadzwyczajnych i tytularnym prałatem Domu Jego Świątobliwości oraz bliskim współpracownikiem sekretarza stanu Rafaela kard. Merry del Val; w 1907 roku zainicjował wydawanie codziennego biuletynu informacyjnego „La Corrispondenza di Roma” (od 1909 w języku francuskim pt. „La Correspondance de Rome”, a w 1913-14 „Cahiers de Rome”); równolegle, w 1909 roku zorganizował (niemające formalnego statusu kanonicznego, lecz z polecenia i z poparciem papieża św. Piusa X) „integrystyczne” stowarzyszenie pn. Sodalitium Pianum – zwane też potocznie „La Sapinière” [„Las Jodłowy”] – którego celem było zwalczanie ukrytego bądź jawnego modernizmu wewnątrz Kościoła, zgodnie z ustaleniami encykliki „Pascendi Dominici gregis”, opartego zaś o sieć kościelnych współpracowników i informatorów w całej Europie, wspieranego też przez Kongregację Konsystorialną i jej prefekta, Gaetano kard. De Lai, lecz rozwiązanego przez papieża Benedykta XV w 1921 roku z powodu „zmiany okoliczności”; „Sapiniera” i jej twórca przeszli do „czarnej legendy” modernistów, jako „tajna policja kościelna” z „ery stalinowskiej Watykanu”.

Z cyklu prof. Jacka Bartyzela "Z kalendarzyka reakcjonisty" https://www.facebook.com/jacek.bartyzel.7
więcej o monsiogr Benigni 
http://it.wikipedia.org/wiki/Umberto_Benigni http://www.ultramontes.pl/ultramontanizm.htm 

Duchowa adopcja: 40 dni Wielkiego Postu

0 Dni Dla Życia – III edycja

Posted: 16/02/2014 in 40 Dni Dla Życia
Tagi: 
0
40DDZ_logo
Jeśli życie jest dla Ciebie wartością… 
Jeśli kochasz dzieci i pragniesz dla nich dobra i miłości… 
Jeśli czujesz bunt w obliczu świata, który krzyczy o dowolności aborcji i selekcji dzieci,
które mogą się narodzić a które nie powinny…
Jeśli czujesz bezsilność i myślisz, że Twój głos sprzeciwu jest niesłyszalny…
Zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy za życie poczęte.
W okresie Wielkiego Postu pragniemy przez 40 dni modlić się bezustannie w jego obronie.
Od 5 marca do 13 kwietnia nieprzerwanie będzie płynąć modlitwa…
Pomyślisz może, że to niemożliwe, by nieustannie modlić się przez 40 dni i 40 nocy. Masz rację, jako jedna osoba nie dasz rady. Ale jako Wspólnota możemy wszystko.
Dlatego zapraszamy Cię, byś podarował JEDNĄ godzinę dla życia. 40 dni pomnożone przez 24 godziny w ciągu dnia dają nam liczbę 960… tyle osób potrzeba, by ta modlitwa się odbyła.
Wystarczy, że wpiszesz poniżej swoje imię i adres mailowy. W odpowiedzi dostaniesz datę i godzinę, która będzie
Twoją jedną godziną modlitwy dla Życia w ciągu 40 dni. Prosimy o cierpliwość – maile do Państwa są rozsyłane przez naszych administratorów, a nie przez komputer, dlatego też mogą Państwo otrzymać informację o swoim dniu i godzinie modlitwy po pewnym czasie, do kilku dni włącznie.
za: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/2014/02/16/40-dni-dla-zycia-iii-edycja/

niedziela, 23 lutego 2014

Yuna Kim z Soczi 2014


za:  https://www.facebook.com/KatolemJestem

Yuna Kim należała do największych gwiazd koreańskiego sportu. Po sukcesie w Vancouver była rozchwytywana przez sponsorów. Oprócz dwóch medali olimpijskich, Kim wywalczyła sześć w mistrzostwach świata - po dwa złote, srebrne i brązowe. Na Olipiadie w Soczi zdobyła srebrny medal i ogłosiła zakończenie kariery. Dziś ma 23-lata.

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger