piątek, 3 lutego 2017

Publiczny Różaniec w największych miastach Polski. Sprawdź datę oraz miejsce i przybądź!

Data publikacji: 2017-02-01 08:00
Data aktualizacji: 2017-02-01 13:32:00
fot. Krucjata Młodych
Już od kilku miesięcy w wielu miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne różańce w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Cieszą się one wśród wiernych dużym zainteresowaniem, czego dowodzi uczestnictwo w publicznych modlitwach oraz zaangażowanie w ich organizacje mieszkańców kolejnych miast.

Jak powiedział św. Augustyn: „Wyobraźmy sobie wojsko złożone z żołnierzy takich, jakich formuje nauka Jezusa Chrystusa; wyobraźmy sobie gubernatorów, małżonków, rodziców, dzieci, nauczycieli, służących, królów, sędziów, podatników, poborców takich, jakich chce doktryna chrześcijańska! I niech poganie ośmielą się jeszcze mówić, że takie nauczanie jest sprzeczne z interesem państwa! Przeciwnie, muszą oni przyznać bez wahania, że taka doktryna jest ochroną państwa, jeżeli się jej wiernie przestrzega” (CXXXVIII, al. 5, Ad Marcellinum, rozdz. II, nr.15).

Z kolei błogosławiony papież Pius IX mówił: Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!

W lutym kolejne publiczne modlitwy różańcowe w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków odbędą się m.in. w Łodzi, Gliwicach i Krakowie.

4 lutego (sobota), godz.: 17:00 - Warszawa (Karkowskie Przedmieście 62, przed Res Sacra Miser)

9 lutego (czwartek), godz.: 18:00 - Olsztyn (Plac przed Ratuszem, na rogu ulic Piłsudskiego i 1 Maja)

10 lutego (piątek), godz.: 18:00 - Łódź (Pasaż Shillera, na rogu z Piotrkowską)

11 lutego (sobota), godz.: 12:00 - Częstochowa (Aleja Najświętszej Mari Panny 27, obok skrzyżowania z Aleją Wolności)

11 lutego (sobota), godz.: 17:30 - Gliwice (Rynek 23 przed figurą Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, ściana Ratusza po przeciwnej stronie co fontanna Neptuna)

12 lutego (niedziela), godz.: 16:00 - Kraków (Rynek Główny, obok kościoła św. Wojciecha)

14 lutego (wtorek), godz.: 19:00 - Białystok (Rynek Kościuszki)


TK

środa, 1 lutego 2017

THANK YOU MR.PRESIDENT!


https://www.facebook.com/SusanBAnthonyList/photos/a.398863996369.181429.53674651369/10154001953106370/?type=3&theater
 Otwarcie nowej księgarni wydawnictwa Te Deum - konferencja prasowazamówienia: http://www.tedeum.pl/

niedziela, 29 stycznia 2017

Przedstawicielki cywilizacji śmierci ośmieszyły i zniszczyły mężczyzn

Sprawy rodziny są cały czas w Polsce tym obszarem, o który trzeba walczyć – powiedział poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy), otwierając w sobotę konferencję „Doceńmy każde życie!” zorganizowaną przez Narodową Organizację Kobiet i Konfederację Kobiet Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem portalu Prawy.pl, odnoszącą się bezpośrednio do istniejących współcześnie zagrożeń dla człowieka i rodziny.

 – Nasza cywilizacja jest w stanie wojny – powiedziała dr Marta Cywińska (SGGW). – Kobiety piękne duchem XXI w. stają w obronie narodzonych i nienarodzonych, bowiem bestia cywilizacji śmierci czyha przede wszystkim na to, co bezbronne, dobre i piękne. Im większy kryzys męskości i kobiecości obserwujemy, tym bardziej zdecydowana musi być nasza postawa – stwierdziła.

Zwróciła uwagę, że „przedstawicielki cywilizacji śmierci wystarczająco ośmieszyły i zniszczyły mężczyzn, rekompensując tym razem jeszcze silniej swoje niespełnienia, kompleksy i rozchwiania emocjonalne”. – To są czarne-szalone, które zafascynowane są kultem śmierci, aborcją, eutanazją, czynieniem, współczynieniem rozpadu rodziny, promowaniem dewiacyjnych elementów w edukacji przedszkolnej i szkolnej. Chcą być skuteczne w deprecjonowaniu normalności, tradycji, rodziny oraz Kościoła – zdiagnozowała, dodając, iż orędowniczki cywilizacji śmierci nie są zdolne ani do wzięcia odpowiedzialności ani za własną rodzinę, ani za Ojczyznę.


Jednocześnie zauważyła, że bez solidnego wychowania patriotycznego kobiecość nie jest w pełni kobiecością. – Ciche bohaterki kształtują wzorce kobiety mądrej, dobrej i znającej kulturę własnego narodu – tłumaczyła, odnoszą się do Marianny Popiełuszko, dr Katarzyny Jachimowicz, Mary Wagner oraz wielu innych, w ciszy i pokorze niosących pomoc w budowaniu cywilizacji życia.

– Prawdziwe kobiety rozumieją, czym jest kobiecość i wierzą, że istnieje prawdziwa męskość. Wychowanie patriotyczne to nadzieja na zwycięstwo cywilizacji życia – przekonywała.
– Idź wyprostowana wśród tych, co na kolanach/ wśród odwróconych plecami i obalonych w proch/ ocalałaś nie po to, żeby żyć/ masz mało czasu, daj świadectwo – parafrazowała wiersz Zbigniewa Herberta.

Wspomniała przy tym słowa dr Katarzyna Jachimowicz: „Prawdy, które nic nie kosztują, często nie są nic warte”. – Orędowniczki cywilizacji śmierci wystarczająco zniszczyły kobietę, mężczyznę oraz rodzinę. My jako kobiety nie będziemy się biernie przyglądać destrukcji duchowej narodu – zapowiedziała.(...)

więcej: http://prawy.pl/45137-przedstawicielki-cywilizacji-smierci-osmieszyly-i-zniszczyly-mezczyzn/

 

Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger