piątek, 3 maja 2013

Muzumańska rebelia w Republice Środkowoafrykańskiej

Wszystkim miłośnikom ekumenicznej herezji dedykujemy poniższy blog prowadzony przez Polskę pracującą jako pielęgniaraw tym środkowoafrykańskim państwie. Zamieszony post pochodzi z 1 maja 2013 r.


Polski franciszkanin z misji wysuniętej najbardziej na wschód donosi, że tamte rejony razem z północą kraju znajdują się pod okupacją muzułmańską. Kościół katolicki jest pierwszą ofiarą ataków. Do naszego misjonarza rebelianci przyjeżdżali trzy razy. Zabrali wszystkie samochody, całkowicie zablokowali miasto. Kończą im się zapasy żywności, pod koniec miesiąca zabraknie im hostii do odprawiania mszy. Wycofały się wszystkie organizacje humanitarne. Są po prostu odcięci od świata.
Północ ma się nie lepiej. Są to tereny atakowane od początku grudnia. W trzech tamtejszych diecezjach nie ma już żadnego samochodu. Wszystko zgrabili. Biskupi musieli uciekać, bo grożono im śmiercią. Mury ich siedzib stoją puste.
Równocześnie nuncjusz apostolski w Bangui prosił wszystkie wspólnoty o to, żeby zostały, bo to jedyny sposób na opór jaki można stawić muzułmanom. Coraz trudniejsze są te decyzje. Coraz więcej modlitwy potrzeba.

wtorek, 30 kwietnia 2013

Palestyńscy Chrześcijanie z Betlejem

Zwykłe życie, emigracja (z większości stali się 30% mniejszością), mur, kolonizacja żydowska, islamizacja, trawanie...
http://www.youtube.com/watch?v=_FN5xP2EznM

niedziela, 28 kwietnia 2013

"Lefebryści pod oknami arcybiskupa poznańskiego"

ks.Jan Jenkins duszpastesz kaplicy w Poznaniu.

Według wiarygodnych informacji, co raz więcej miast prosi przełożonego Bractwa św. Piusa X w Polsce ks. Karola Stehlina o Mszę Wszechczasów. I spotyka się z odmową..."bo żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało". Widzimy w tym głębszą tendencję z jednej strony pragnienia pełni katolickiej Wiary, a z drugiej liberalnego  i teologicznego chaosu w "oficjalnym" i posoborowym Kościele. Przykładem, jest prężnie działające środowisko poznańskie, o którym pewnie jeszcze usłyszymy. Poniżej artykuł "Gazety Wyborczej' pod proroczym tytułem "Lefebryści pod oknami arcybiskupa poznańskiego" i dalej:
Jak się dobrze z Tylnego Chwaliszewa wychylić, to można zobaczyć pałac arcybiskupi na Ostrowie Tumskim. Lefebryści działają więc niemal pod oknami poznańskiej kurii. Bractwo św. Piusa X rośnie w Wielkopolsce w siłę.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger