sobota, 22 lutego 2020

czwartek, 20 lutego 2020

Mowa nienawiści wobec ks. Rafała Sorkowicza. Antyklerykalizm bez uzdy i wędzidła


Przytaczamy całe zdarzenie ustami ks. Rafała Sorokowicza  i skriny mowy nienawiści lewactwa. Zerwany z wędzidła antyklerykalizm zacznie palić kościoły i mordować. Mentalnie jest już do tego gotowy.cały tekst na:
https://wrealu24.pl/mowa-nienawisci-wobec-ks-rafala-sorkowicza-antyklerykalizm-bez-uzdy-i-wedzidla/środa, 19 lutego 2020

Święcenia kapłańskie po łacinie. Reportaż z wyjazdu do Bawarii

Święcenia kapłańskie po łacinie. Reportaż z wyjazdu do Bawarii

na wesoło :)

poniedziałek, 17 lutego 2020

Zrzutka: Występ w Amsterdamie - 675 lat od Amsterdamskiego Cudu Eucharystycznego

Zrzutka: Występ w Amsterdamie - 675 lat od Amsterdamskiego Cudu Eucharystycznego Opis zrzutki

W połowie marca 2020 r. jedziemy w 30 osób do Amsterdamu, żeby zaśpiewać muzykę z pięknego rękopisu, który powstał właśnie w tym przepięknym mieście. W dawnych czasach istniało tam sanktuarium Cudownej Hostii, do którego z całej Europy zachodniej zmierzały liczne pielgrzymki. Po dotarciu na miejsce pielgrzymi słuchali wspaniałej muzyki, właśnie tej, którą chcemy zaśpiewać. W końcu XVI wieku władzę w mieście przejęli protestanci i wszystko zostało zniszczone. Jeden z rękopisów, kodeks Occo, został ocalony i ukryty przez rodzinę jego fundatora. 40 lat temu znów ujrzał światło dzienne: został sprzedany bibliotece w Brukseli i znów może służyć śpiewakom i muzykologom. I teraz mamy niezwykłą szansę, żeby tę zapomnianą muzykę przywrócić do życia, i to właśnie tam, gdzie była śpiewana!

Pochodzimy z całej Polski. Na co dzień śpiewamy w różnych chórach i scholach, a do tego projektu zapalił nas słynny francuski muzykolog, dyrygent i kompozytor Marcel Peres. Większość z nas jest amatorami, ale od lat specjalizujemy się w muzyce średniowiecznej i renesansowej, i do tego występu od starannie przygotowujemy się od wielu miesięcy. Chcemy pokazać Holendrom, jak w Polsce ceni się kulturę wysoką i chrześcijańskie dziedzictwo Europy, i sądzimy, że nie będziemy się musieli przed nimi wstydzić!
15 marca 2020 r. minie okrągłe 675 lat od Amsterdamskiego Cudu, od którego wszystko się zaczęło. Dlatego ten termin wybraliśmy na nasze koncerty. Jeden zaśpiewamy w pięknym, zabytkowym kościele na Krijtbergu, który stoi tuż koło miejsca dawnego sanktuarium Cudownej Hostii i w którym zawsze jest pełno wiernych oraz turystów, a drugi w sanktuarium maryjnym w Heiloo koło Amsterdamu, które z kolei dzisiaj przyciąga licznych pielgrzymów.

Naszym głównym zmartwieniem są pieniądze. Nie mamy żadnego dofinansowania i wszystkie przygotowania pokryliśmy z własnych kieszeni. Ale Amsterdam jest bardzo, bardzo drogi. To jedno z najdroższych miast w Europie. Koszty organizacyjne i honorarium naszego dyrygenta, Marcela nas przerastają. I na ten cel przeznaczona jest ta zbiórka.

Bardzo dziękujemy Państwu za każdy dar. Nawet dwa czy pięć złotych przyczyni się do przywrócenia światu kawałka piękna. Kiedy wokół panuje tyle brutalizmu, brzydoty i wrogości, to żywe piękno, wzajemna życzliwość i pokój między ludźmi, które chcemy przekazać poprzez muzykę naszym słuchaczom, staną się małym cudem, który pomoże wygonić to, co złe i szkaradne. Bardzo czekamy na nasz występ w Amsterdamie i prosimy Państwa o pomoc w spełnieniu naszego marzenia. To będzie nasz najlepszy prezent!

link: https://zrzutka.pl/387ds8
opis Cudu: http://www.swzygmunt.knc.pl/EUCHARISTICmiracles/HTMs/1345_AMSTERDAM_01.htm
https://gloria.tv/track/Muw8QgrwKkj12XXvJTRNaxsoj

#wrealu24#kościółiwiara
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger