piątek, 14 marca 2014

Introit z I niedzieli Wielkiego Postu



niedziela, 9 marca 2014


Prezentujemy nagranie introitu (w wykonaniu Jana Vianini'ego - organisty, kantora i kierownika Scholi Gregoriańskiej Mediolanensis) z pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, którego słowa zaczerpnięte są z Ps 90, 15.16 i Ps 90, 1.



Invocabit me, et ego exaudiam eum : eripiam eum, et glorificabo eum, longi-tudine dierum adimplebo eum (Ps 90, 15.16). Qui habitat in adiutorio Altissimi, in protectione Dei caeli commorabitur (Ps 90, 1). "Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham. Wyratuję go i wsławię, nasycę go długim żywotem. Kto się w opiekę oddał Najwyższemu, pod osłoną Boga niebios bezpiecznie przebywa". Introit ten stosowany jest w zwyczajnej formie rytu rzymskiego jako dowolna antyfona na wejście. Wówczas składa się na niego fragment Ps 91(90), 15-16: "Będzie mnie wzywał, a Ja go wysłucham, wyzwolę go i okryję sławą, obdarzę go długim życiem". Poniżej tekst introitu wraz z zapisem neumatycznym:
za: http://www.nowyruchliturgiczny.pl/

czwartek, 13 marca 2014

Niemcy: Chorwacki kapłan przystępuje do FSSPX

Opublikowano , autor: Jakub Pytel

ks. Marek Tilošanec
ks. Marek Tilošanec
15 listopada 2013 r. pochodzący z Chorwacji ks. Marek Tilošanec zgłosił przełożonemu niemieckiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X chęć wstąpienia w szeregi tego instytutu.
Ks. Tilošanec urodził się w 1986 r. w leżącej przy granicy z Węgrami wsi Kotoriba; formację seminaryjną i studia odbył w seminarium duchownym w Zagrzebiu, a święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu ub. roku z rąk bp. Józefa Mrzljaka – ordynariusza utworzonej w 1997 r. diecezji waraždinskiej (wśród najbliższej rodziny ks. Tilošaneca w każdym z czterech ostatnich pokoleń był katolicki kapłan); Mszę prymicyjną odprawił w nowym rycie, a następnie – mimo niechęci władz duchownych i piętrzonych trudności – podjął starania o możliwość odprawienia Mszy św. prymicyjnej w rycie trydenckim, co uczynił 30 sierpnia w niewielkim kościółku pw. św. Marcina w Zagrzebiu. Niedługo później bp Mrzljak oświadczył nowo wyświęconemu kapłanowi, że skoro celebruje w tzw. starym rycie, ma wątpliwości w kwestii Mszy novus ordo i sprzeciwia się udzielaniu Komunii św. na rękę, to powinien poszukać innej wspólnoty. Ks. Tilošanec postąpił zgodnie z tą sugestią i zgłosił się do ks. Firmina Udressy’ego, deklarując chęć przystąpienia do FSSPX.
6 lutego br. ks. Tilošanec odprawił Mszę św. w kaplicy należącego do Bractwa Św. Piusa X seminarium duchownego pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii; podczas kazania powiedział m.in.:
Drodzy Seminarzyści, Drodzy Bracia! Jest to, w pewnym sensie, moja trzecia prymicja. Pierwszą, po wielu dyskusjach z proboszczem, który nie był zbyt przychylny Tradycji, celebrowałem w nowym rycie; drugą odprawiłem zgodnie z postanowieniami motu proprio [Summorum Pontificum] i do ostatniej chwili nie byłem pewien, czy dojdzie do tej celebracji ze względu na nieprzychylną postawę biskupa, który też w żadnym razie nie jest przyjacielem Tradycji. I wreszcie teraz, po raz pierwszy, nie spotkałem się z jakimikolwiek trudnościami związanymi z taką celebracją (…) Ta Msza św. oznacza realizację mego pragnienia, aby całkowicie poświęcić się służbie naszemu Panu, czyniąc to w najdoskonalszy sposób, jaki On ustanowił i tak, jak chce tego Kościół – postępując w zgodzie z jego tradycją. Droga do tego nie była łatwa (…) Przyczyną jest kryzys, który panuje dziś w Kościele. To jest kryzys, który przenika wszystkie warstwy życia kościelnego. Obejmuje wiarę, teologię, liturgię, dyscyplinę, duchowość, życie moralne zarówno wiernych, jak i kapłanów. Żadna pojedyncza instytucja, żadna forma lub dziedzina działań Kościoła nie została oszczędzona, a zatem i seminaria (…) W nowoczesnych seminariach wszystko jest zorganizowane zupełnie inaczej niż powinno, niż zawsze było w prawdziwych katolickich seminariach (…) A w tym miejscu [w seminarium w Zaitzkofen] od pierwszej chwili poczułem, że mam do czynienia z zupełnie inną sytuacją (…) Tutaj znalazłem nauczanie Kościoła, jakiego  wcześniej musiałem ciągle szukać u Denzingera (chodzi o Enchiridion symbolorum, zbiór najważniejszych katolickich wyznań wiary oraz dokumentów Magisterium Kościoła dotyczących nauczania w sprawach wiary i moralności, skompletowany po raz pierwszy przez prof. Henryka Denzigera w 1854 r. – przyp. red.) i w dawnych zakurzonych podręcznikach; liturgię, której jedynym i absolutnym centrum jest Bóg, a człowiek jest tylko narzędziem Bożego działania; dyscyplinę i ład, które uzdalniają do okiełznania nieuporządkowanych przyzwyczajeń; miejsce, w którym każdy może czuć się dobrze w stroju duchownym; wreszcie duszpasterstwo, które bierze swój początek w życiu duchowym i które daje pierwszeństwo łasce Bożej. Znalazłem tutaj nie tylko wartości nadprzyrodzone, ale także naturalne – miłość braterską i prawdziwą społeczność, ale nade wszystko milczenie, poczucie wspólnoty, refleksję, możliwość przebywania w Bożej obecności, świętość życia (…). 
za: http://news.fsspx.pl/2014/03/niemcy-chorwacki-kaplan-przystepuje-do-fsspx/

środa, 5 marca 2014

Ważne przesłanie dla Polski - dr Michael Jones

Film na:
http://pelplin.oaza.pl/2014/02/dr-michael-jones-ostrzega-polakow/


Dr Michael Eugene Jones to katolicki pisarz, apologeta, profesor i były wykładowca Kolegium Najświętszej Marii Panny w Notre Dame w stanie Indiana. Uzyskał doktorat na Temple University w Filadelfi. Jest komentatorem mediów i obecnym (od 1981 roku) wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu „Culture Wars” (dawniej „Fidelity Magazine”).
Profesor Jones to autorytet w sprawach rewolucji kulturowej na Zachodzie. W Polsce jest on znany nie tylko dzięki książce „Libido Dominandi”, ale także dzięki dr Gabriele Kuby, która powołuje się na niego w pierwszym rozdziale swojej książki „Globalna rewolucja seksualna”, poświęconemu historii rozwoju przewrotu obyczajowego na świecie. Autor dysponuje znacznym dorobkiem badawczym w dziedzinie historii, socjologii i politologii zjawisk towarzyszącym tym obcym kulturowo procesom.
Książka „Libido dominandi. Seks jako narzędzie społecznej kontroli” to przełomowe dzieło w kwestiach badań nad negatywnymi mechanizmami towarzyszącymi rewolucji seksualnej.
za; http://pelplin.oaza.pl/2014/02/dr-michael-jones-ostrzega-polakow/

czwartek, 27 lutego 2014

ks. Umberto Benigni (1862 - 1934) - "młot na modernistów"

80 lat temu, 27 lutego 1934 roku zmarł w Rzymie, w wieku 71 lat, ks. Umberto Benigni, duchowny katolicki i historyk Kościoła; od 1893 roku redaktor dziennika „L’Eco d’Italia”, a od 1901 – „La Voce della Verità”; w 1902 roku rozpoczął pracę w Kurii Rzymskiej, będąc od 1906 podsekretarzem w Kongregacji ds. Nadzwyczajnych i tytularnym prałatem Domu Jego Świątobliwości oraz bliskim współpracownikiem sekretarza stanu Rafaela kard. Merry del Val; w 1907 roku zainicjował wydawanie codziennego biuletynu informacyjnego „La Corrispondenza di Roma” (od 1909 w języku francuskim pt. „La Correspondance de Rome”, a w 1913-14 „Cahiers de Rome”); równolegle, w 1909 roku zorganizował (niemające formalnego statusu kanonicznego, lecz z polecenia i z poparciem papieża św. Piusa X) „integrystyczne” stowarzyszenie pn. Sodalitium Pianum – zwane też potocznie „La Sapinière” [„Las Jodłowy”] – którego celem było zwalczanie ukrytego bądź jawnego modernizmu wewnątrz Kościoła, zgodnie z ustaleniami encykliki „Pascendi Dominici gregis”, opartego zaś o sieć kościelnych współpracowników i informatorów w całej Europie, wspieranego też przez Kongregację Konsystorialną i jej prefekta, Gaetano kard. De Lai, lecz rozwiązanego przez papieża Benedykta XV w 1921 roku z powodu „zmiany okoliczności”; „Sapiniera” i jej twórca przeszli do „czarnej legendy” modernistów, jako „tajna policja kościelna” z „ery stalinowskiej Watykanu”.

Z cyklu prof. Jacka Bartyzela "Z kalendarzyka reakcjonisty" https://www.facebook.com/jacek.bartyzel.7
więcej o monsiogr Benigni 
http://it.wikipedia.org/wiki/Umberto_Benigni http://www.ultramontes.pl/ultramontanizm.htm 

Duchowa adopcja: 40 dni Wielkiego Postu

0 Dni Dla Życia – III edycja

Posted: 16/02/2014 in 40 Dni Dla Życia
Tagi: 
0
40DDZ_logo
Jeśli życie jest dla Ciebie wartością… 
Jeśli kochasz dzieci i pragniesz dla nich dobra i miłości… 
Jeśli czujesz bunt w obliczu świata, który krzyczy o dowolności aborcji i selekcji dzieci,
które mogą się narodzić a które nie powinny…
Jeśli czujesz bezsilność i myślisz, że Twój głos sprzeciwu jest niesłyszalny…
Zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy za życie poczęte.
W okresie Wielkiego Postu pragniemy przez 40 dni modlić się bezustannie w jego obronie.
Od 5 marca do 13 kwietnia nieprzerwanie będzie płynąć modlitwa…
Pomyślisz może, że to niemożliwe, by nieustannie modlić się przez 40 dni i 40 nocy. Masz rację, jako jedna osoba nie dasz rady. Ale jako Wspólnota możemy wszystko.
Dlatego zapraszamy Cię, byś podarował JEDNĄ godzinę dla życia. 40 dni pomnożone przez 24 godziny w ciągu dnia dają nam liczbę 960… tyle osób potrzeba, by ta modlitwa się odbyła.
Wystarczy, że wpiszesz poniżej swoje imię i adres mailowy. W odpowiedzi dostaniesz datę i godzinę, która będzie
Twoją jedną godziną modlitwy dla Życia w ciągu 40 dni. Prosimy o cierpliwość – maile do Państwa są rozsyłane przez naszych administratorów, a nie przez komputer, dlatego też mogą Państwo otrzymać informację o swoim dniu i godzinie modlitwy po pewnym czasie, do kilku dni włącznie.
za: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/2014/02/16/40-dni-dla-zycia-iii-edycja/

niedziela, 23 lutego 2014

Yuna Kim z Soczi 2014


za:  https://www.facebook.com/KatolemJestem

Yuna Kim należała do największych gwiazd koreańskiego sportu. Po sukcesie w Vancouver była rozchwytywana przez sponsorów. Oprócz dwóch medali olimpijskich, Kim wywalczyła sześć w mistrzostwach świata - po dwa złote, srebrne i brązowe. Na Olipiadie w Soczi zdobyła srebrny medal i ogłosiła zakończenie kariery. Dziś ma 23-lata.

piątek, 21 lutego 2014

Matka Boża z Las Lajas (Ipiales, Kolumbia)

Matka Boża z Las Lajas (Ipiales, Kolumbia). Wedle dostępnych informacji, znajdujący się w dawnej jaskini, a obecnie - zbudowanej nad nią bazylice wizerunek (metalowe korony dodali wierni) to naturalne kolory skały, badania niemieckich geologów potwierdziły brak farb i pigmentów, próbne odwierty wykazały, że wizerunek sięga wgłąb skały. Od ponad 150 lat narażony na warunki atmosferyczne, wilgoć, spływającą wodę, działalność grzybów i zwierząt, dym kadzideł, kopeć świec i przy braku jakiejkolwiek konserwacji trwa sobie w najlepsze.
za:http://www.cruzadacentrocultural.org/articulo-nuestra-senora-de-las-lajas-la-firma-de-dios-sobre-la-creacion
strony kolumbijskich konserwatystów z TFP.

czwartek, 20 lutego 2014

ChurchMilitantTV



Polecamy amerykańską internetowąChurchMilitantTV.
Red.

niedziela, 16 lutego 2014

Olimpiada Soczi 2014: Bez Matki Bożej w Polsce nic się nie dzieje!

Podczas Olimpiady w Soczi 2014 o zwycięstwie na 1500 m. biegu na łyżwach Polaka Zbigiewa Bódki zadecydowały tysięczne sekundy (0,003 s.), bo taki sam wynik po ostatnim machnięciu łyżwą zanotował Holender Koen Verweij. Podczas biegu i zaraz po nim komentaror publicznej TV w emocjach krzyczał;  "Matko Jedyna", "Matko Przenajświętsza co tu się dzieje! "co jest zwrotem skierowanym do Matki Bożej. Bo bez Niej w Polsce nic się nie dzieje!

poniżej relacja telewizyjna
http://sport.tvp.pl/soczi/14026344/matko-przenajswietsza-co-tu-sie-dzieje
fotografie
http://www.sport.pl/soczi2014/51,134692,15465544.html?i=1

prawdziwy św. Walenty


za: https://www.facebook.com/CatholicGag
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger