sobota, 18 lipca 2020

Bawaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Zaitzkofen

Bawaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Zaitzkofen


Błogosławieństwo nowo wyświęconych kapłanów
„Weźmij Ducha Świętego, abyś był mocny i opierał się szatanowi i jego pokusom” – w piątek 19 czerwca 2020 r. sześciu seminarzystów usłyszało te słowa w kaplicy seminarium duchownego w Zaitzkofen, gdy bp Alfons de Galarreta udzielał im święceń diakonatu. Uroczystość miała miejsce w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu również poświęcone jest seminarium. Młodzi lewici przez łaskę święceń otrzymali udział w najwyższym kapłaństwie Syna Bożego; na swoje barki wzięli obowiązek głoszenia kazań oraz w szczególny sposób zobowiązali się do dążenia ku świętości, żeby swym nieskalanym życiem stać się przykładem i zbudowaniem dla wiernych.
Następnego dnia do ołtarza przystąpiło trzech innych diakonów, a wśród nich Polak Sebastian Koliński, aby po sześciu latach nauki i formacji w seminarium otrzymać godność kapłańską. Ich ręce zostały namaszczone świętym olejem katechumenów, żeby „wszystko, co pobłogosławią, było pobłogosławione, a co będą konsekrować, było konsekrowane i poświęcone w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Pontificale Romanum). Odtąd nowo wyświęceni będą codziennie podczas Mszy św. przemieniać chleb i wino w Ciało i Krew naszego Zbawiciela.
Ze względu na obowiązujące w Niemczech ograniczenia państwowe związane ze stanem pandemii COVID-19, ceremonie odbyły się wewnątrz seminaryjnej kaplicy, a nie, jak to od lat było w zwyczaju, pod wielkim namiotem rozłożonym w parku. Z tego powodu obecnych było nie 80 kapłanów i ponad dwa tysiące wiernych, lecz tylko kameralna grupa złożona przede wszystkim z alumnów seminarium oraz krewnych nowo wyświęconych księży.
Ks. Franciszek Schmidberger FSSPX, rektor seminarium, w imieniu całej wspólnoty podziękował bp. de Galarrecie za jego trzecią w tym roku wizytę w Zaitzkofen, gdyż to właśnie z jego rąk seminarzyści otrzymali sutanny, tonsurę i święcenia – tak niższych, jak i wyższych stopni.

poniedziałek, 13 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020

Szwajcaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Ecône

Szwajcaria: Święcenia diakonatu i prezbiteratu w Ecône


Dziesięciu nowych kapłanów w Ecône
Podczas gdy pozostałe seminaria na półkuli północnej przyśpieszyły terminy święceń kapłańskich, seminarium w szwajcarskim Ecône pozostało przy tradycyjnej dacie. W poniedziałek 29 czerwca, w święto śś. Piotra i Pawła, każdy z dziesięciu diakonów na imienne wezwanie archidiakona odpowiedział: Adsum – „Jestem”, aby wzorem apostołów pójść w ślady Wiecznego i Najwyższego Kapłana.
Uroczystość została poprzedzona święceniami diakonatu w sobotę 27 czerwca. Podczas tej ceremonii, która odbyła się w seminaryjnym kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, bp Alfons de Galarreta, nakładając prawą rękę na głowę dwóch subdiakonów, udzielił im w ten sposób pierwszej cząstki sakramentu kapłaństwa.
Dwa dni później bp Bernard Tissier de Mallerais w obecności dwóch pozostałych biskupów pomocniczych Bractwa udzielił sakramentu kapłaństwa (prezbiteratu) dziewięciu diakonom (sześciu Francuzom oraz Kanadyjczykowi, Szwajcarowi i Włochowi). Do tego pokaźnego grona dołączył jeszcze zakonnik ze współpracującego z Bractwem klasztoru kapucynów w Morgon we Francji. Chociaż ze względu na rządowe obostrzenia liczba świeckich uczestników musiała zostać ograniczona, ceremonia odbyła się ze zwykłym rozmachem, który wymagał rozbicia na wolnym powietrzu specjalnego namiotu, aby móc w nim swobodnie pomieścić całą służbą liturgiczną.
Uwzględniając święcenia dokonane w seminarium św. Tomasza z Akwinu w Stanach Zjednoczonych oraz seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bawarii, miesiąc poświęcony Boskiemu Sercu przyniósł Bractwu 16 nowych kapłanów. Potrzebujemy wielu nowych księży, więc każde nowe powołanie, szczególnie w obecnych czasach, powinno skłaniać nas do wdzięczności, modlitwy i ufności w opiekę Opatrzności Bożej nad Kościołem.

czwartek, 9 lipca 2020

#BlackLivesMatter Ameryka jak Rosja 1917/1920. Uzbrojeni katolicy bronią kościoła w Michigan

Katolicy w Michigan chronią swój kościół katolicki przed zamieszkami BLM BLM Antifa. Dziękuję, wierni ludzie Boga. Ochrona parafii i ludzi, którzy idą na mszę, jest twoją koroną w niebie. Rycerze zrobili to samo przeciwko Islamowi.




BÓG VULT! - pisze na fb Catholic Study Fellowship
Do czego to doszło! Ameryka jak Rosja 1917/1920.  Owoc hodowania marksizmu na uniwersytetach.

źródło fb: Catholic Study Fellowship
https://wrealu24.pl/ameryka-jak-rosja-1917-1920-uzbrojeni-katolicy-bronia-kosciola-w-michigan/

środa, 8 lipca 2020

#BlackLivesMatter z BLM niszczą figury "białego" Jezusa


Neomarksistowska lewica uważa, że każdy obraz "białego"  Jezusa musi zostać usunięty. Black Lives Matter to terroryści i rasiści o czym wspomniał  w Pradze 4 lipca prezydent Czech Milosz Zeman w obecności ambasadora USA.




Chroń swoje kościoły! DEUS VULT! - pisze na fb amerykańska: Catholic Study Fellowship, która zamieściła zdjęcia.
źródło fb: Catholic Study Fellowship
#wrealu24#kościółiwiara

https://wrealu24.pl/rasisci-z-black-lives-matter-niszcza-figury-bialego-jezusa/

wtorek, 7 lipca 2020

Święcenia kapłańskie w seminariach Bractwa na półkuli północnej

Święcenia kapłańskie w seminariach Bractwa na półkuli północnej

Bp Bernard Fellay i neoprezbiterzy w Dillwyn (USA)
Czerwiec jest miesiącem, w którym w seminariach Bractwa na półkuli północnej udziela się święceń kapłańskich. Uroczystości te zawsze gromadzą wielu uczestników, zarówno duchownych, jak i świeckich, jednakże w tym roku, ze względu na przepisy dotyczące zgromadzeń publicznych, mogą się odbyć przy udziale jedynie symbolicznej liczby gości.
W seminarium w Dillwyn (USA) krótko po ogłoszeniu stanu wyjątkowego podjęto decyzję o zmniejszeniu liczby gości do minimum. Święcenia odbyły się w sobotę 6 czerwca, w oktawie Zesłania Ducha Świętego. Bp Bernard Fellay w tymczasowej kaplicy seminaryjnej wyświęcił czterech kleryków na diakonów, a czterem diakonom udzielił święceń kapłańskich.
Po długiej zwłoce, spowodowanej oczekiwaniem na zniesienie rządowych ograniczeń, które jednak nie nastąpiło, podobną decyzję podjęły również władze seminarium w Zaitzkofen w Bawarii. Święcenia odbędą się w kaplicy seminaryjnej, której wielkość pozwala na udział w uroczystości jedynie wspólnocie seminaryjnej oraz najbliższym krewnym kandydatów. Z tego samego powodu, wbrew początkowym ustaleniom, 19 czerwca, w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, będą miały miejsce tylko święcenia diakonatu, a święcenia kapłańskie dopiero dzień później – 20 czerwca. Tym razem uroczystość nie będzie transmitowana.
dk. Sebastian Koliński FSSPX
Jednym z trzech przyszłych kapłanów jest dk. Sebastian Koliński, urodzony 12 września 1989 r. w Głogowie. Uczył się w rodzinnym mieście aż do zdania matury w 2008 r., a następnie rozpoczął studia w Poznaniu. Tam zaczął uczestniczyć we Mszy św. wszech czasów, zostając ministrantem. We wrześniu 2011 r. związał się z Bractwem Kapłańskim Św. Piusa X i dwa lata później, po ukończeniu studiów, wstąpił do jego przedseminarium w Warszawie. Po roku wyjechał do seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen, by teraz, po sześciu latach formacji, przyjąć święcenia kapłańskie.
Najpóźniej, bo dopiero 29 czerwca, w święto Apostołów Piotra i Pawła, święcenia odbędą się w seminarium św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii.
Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych, którzy dopiero co dołączyli do szeregów kapłanów Bractwa lub uczynią to w najbliższych tygodniach.
Toplista Tradycji Katolickiej
Powered By Blogger