sobota, 19 października 2013

"Czystki" u Franciszkanów Niepokalanej.

Pierwszą decyzja papieża Franciszka liturgiczną był zakaz odprawiania Mszy św. rytu trydenckiego w konserwatywnej wspólnocie Franciszkanie Niepokalanej. Widzimy, że wrogowie Tradycji Katolickiej poczuli wiatr w żagle i przystąpili do "czystek personalnych".
Red

Kolejne zmiany u Franciszkanów Niepokalanej
Data publikacji: 2013-10-18 07:00
Data aktualizacji: 2013-10-18 07:25:00
Kolejne zmiany u Franciszkanów Niepokalanej
fot. vicbuster / sxc.hu
Dwóch zakonników znanych z udziału w dyskusji nad „reformą reformy” i prawidłową interpretacją dokumentów ostatniego soboru zostało zwolnionych z dotychczasowych obowiązków a następnie przeniesionych. Przedstawiciele stowarzyszenia Coordinamento Toscano Benedetto XVI mówią otwarcie o „czystce” i „wygnaniu”.

Ojciec Serafino Lanzetta Mary został przeniesiony do Austrii, o. Paolo Maria Siano do Afryki. Obydwaj regularnie brali udział w konferencjach dotyczących tradycyjnej liturgii i duchowości. O. Lanzetta występował w trakcie konferencji poświęconych „Summorum Pontificum”, sam był też organizatorem podobnego spotkania skierowanego do współbraci – Franciszkanów Niepokalanej.

O. Paolo Maria Siano jest historykiem, ostatnio wydał pracę poświęconą relacjom między Stolicą Apostolską a masonerią. W pracy naukowej zajmował się historią i ideowym profilem poszczególnych lóż. Ojciec Serafino jest z kolei dobrze zapowiadającym się teologiem, w ostatniej publikacji argumentował, że „hermeneutyka ciągłości” i rozumienie dokumentów soborowych w świetle tradycji jest jedyną poprawną postawą. W trakcie pontyfikatu Benedykta XVI publikował także w „L'Osservatore Romano”. Był wśród osób ostrzegających w roku 2011 przed „duchem Asyżu”.

Na skutek watykańskiej interwencji członkowie tego zgromadzenia mieli zwracać się o specjalne zezwolenia na celebracje w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Ojcowie Lanzetta i Siano byli pierwszymi, którzy takie wnioski złożyli.

O. Lanzetta, który już zdołał zasłynąć we Florencji jako spowiednik, musi opuścić jedną z najważniejszych placówek Franciszkanów Niepokalanej i udać się do jedynego niemieckojęzycznego klasztoru tego zgromadzenia. O. Siano trafi do Afryki.

Źródło: katholisches.info
Read more: http://www.pch24.pl/kolejne-zmiany-u-franciszkanow-niepokalanej,18467,i.html#ixzz2i9eVtUjY

Brak komentarzy: