sobota, 2 marca 2013

Odzyskać papieża dla Katolickiej Tradycji

Nasze myśli biegną już ku konklawe i osobie nowego Papieża. Jaki będzie? Nie sposób dziś określić, ale jaki ma być to wiemy na pewno. Taki, który powróci do Tradycji Katolickiej. Może nie od razu, ale po pewnym czasie jego umysł - pod wpływem łaski wymodlonej przez tradycjonalistów - uwolni się z soborowych błędów. A, że cuda się zdarzają, przytaczamy skromny cud powrotu tradycyjnej liturgii do kościoła w Anglii. Dziś jeszcze pustawy, a z czasem zapełni się nowymi, gorliwymi wiernymi.
Red.

Msza trydencka na półwyspie Wirral

W sierpniu 2009 r. pisałem [autor bloga] o przeznaczonym do zamknięcia kościele pw. św. Piotra i Pawła Apostołów w New Brighton na półwyspie Wirral nieopodal Liverpoolu, o walce parafian z biskupem szrewsburskim o to, by świątynia nie została sprzedana i o interwencji abp. Piacenzy, sekretarza Kongregacji ds. Duchowieństwa (dziś kardynała i prefekta tej dykasterii), który uznał, że byłoby to wbrew dobru dusz i decyzję ordynariusza anulował.

Kilka razy chciałem wrócić do tej historii, bo, jak się wydaje, znalazła ona happy end. W 2011 roku kościół i parafię przejęli księża z włoskiego tradycjonalistycznego Instytutu Chrystusa Króla (ICRSS) Najwyższego Pasterza i rozpoczęli tam regularną posługę duszpasterską.
O Dome of Home (kopule, sklepieniu domu) – bo tak nazywany jest kościół przez marynarzy wracających do Liverpoolu – przypomnieli mi redaktorzy portalu New Liturgical Movement zamieszczając film pochodzący ze strony internetowej parafii w New Brighton. Czynię podobnie i zapraszam do obejrzenia.
http://jacquesblutoir.blogspot.com/  27.02.2013

Brak komentarzy: